Първата половина мина, ще сме в пълен състав през МАРТ догодина!

  • 28 842
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 423
Аз ползвам Пародонт Актив на Астера и кървенето спря. Но имайте в предвид, че оголването на венеца е започнало и трябва да се взимат мерки. Може да си стане парадонтоза след раждането.
Аз мисля, че е рано за подготвителни контракции. Бракстън Хикс не са ли в края, сега направо се губи бебето?
На мен заради една единична крампа през нощта ми изписаха магнезии, но още не съм го купила. Ще го проуча това магнезиево олио. О, добра новина- в 100 гр. тиквени семки има 500 мг.магнезий.
Разходихме се на слънце до Дупница за обяд и игра. Много хубави градинки и детски площадки има там, в София паста да ядат.
На връщане разгледах в Айко намалената Куини Спиди и май нея ще вземем. 700 лв с всичко необходимо, само кошница за кола и чанта ще допълня.
Ноември ще изкарам с наличните ми якета, но за по-нататък ще търся нещо тип пелерина.

# 691
  • Мнения: 636
Stella Maria аз съм написала, че "Рудожил" НЕ СЕ пие по време на бременност  Peace
Относно това, че е силен-силен е разбира, той е антибиотик и се пие на 12 часа 10 дни , но помага  Peace

# 692
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 505
За венците-не ми кървят, четох на П.Димков рецептите и си направих стипца от орехови черупки и сол, жабуря и нямам проблеми. За късмети  точно преди да забременея си оправих всички зъби, така, че се надявам да няма такива оплаквания.
За якетата-засега всичко ми става, днес си купих един панталон и една риза за бременни, че колана на дънките иначе ми се струва че го притиска и не е добре. Равносметката за момента е +0,5 кг. от забременяването досега, от който резултат аз съм много доволна.

# 693
  • Мнения: 26
Здравейте,
искам да благодаря на всички вас за подкрепата, хубавите думи и куража, които ми оказахте. наистина сега съм малко по-спокойна, а и след като попрочетох из форумите тук и там за какво става въпрос. Ще ви държа в течение какво се случва, а вие се пазете.

# 694
  • Мнения: 1 144
Аз ползвам Пародонт Актив на Астера и кървенето спря. Но имайте в предвид, че оголването на венеца е започнало и трябва да се взимат мерки. Може да си стане парадонтоза след раждането.
Аз мисля, че е рано за подготвителни контракции. Бракстън Хикс не са ли в края, сега направо се губи бебето?
На мен заради една единична крампа през нощта ми изписаха магнезии, но още не съм го купила. Ще го проуча това магнезиево олио. О, добра новина- в 100 гр. тиквени семки има 500 мг.магнезий.
Разходихме се на слънце до Дупница за обяд и игра. Много хубави градинки и детски площадки има там, в София паста да ядат.
На връщане разгледах в Айко намалената Куини Спиди и май нея ще вземем. 700 лв с всичко необходимо, само кошница за кола и чанта ще допълня.
Ноември ще изкарам с наличните ми якета, но за по-нататък ще търся нещо тип пелерина.

Moжете да прочетете статията. Там си е обяснено откога са - втората половина на бременността. Пише и кога се считат за рискови - ако зачестят, ако са придружени с болка и тн.

# 695
  • Варна
  • Мнения: 290
Мамчета как мина неделния ден?
Във Варна беше доста приятно и слънчево, точно като за неделно кафенце с приятели:))
Проблеми с венците за радост нямам на този етап - но на 6-месеца чистя зъбен къмък, и чистя зъбите с конец. Прочетох от някой момичета като съвет, явно съм го правила без да зная че това помага.
Зимната пухенка и аз едва ли ще мога да я закопчавам, но имам едно яке тип перелина смятам с него да избутам. Засега всички якета и дрехи все още ми стават, а и въобще не ми се нравят тези дрехи за бременни. Разледах из МОЛа, но нищо не ми харесва. Тези в H&M не зная дали се бяха обрали, но не ми хвана нищо окото. Сигурно ще заложа на някой блузони, клинчета и дано така да мога да избутам докрая....че не ми се купуват дрехи които ще трябва да нося 3-4 месеца само.
За контракции не зная дали имам, или поне не усещам, но било възможно матката да е неспокойна и да контрастирала, и да не съм го усещала. Пия магнезия 2*1, не ми се отразява зле, доколкото съм чела при жените често има недостиг а това е важен микроелемент, предпазва и от рак и какви ли не още болести. Така че едва ли ще ми навреди, ако не ми помогне. Поне аз така мисля.
Хемоглобина ми също върви надолу- но от желязото на хапчета аз се чувствам зле и просто не го пия. Залагам на сурови ядки, телешко, риба, сок от цвекло, сусамов тахан и засега не пада повече от колкото беше поне. Витамини ми изписаха - купих Пренатал после и Прегнакеърс оригинал + Омега 3. Но нито един от двата вида нещо не ми понасят и не ги пия. Така че всеки според мен си намира някаква формула и я следва. Така че аз съм само на магнезий и фолиева киселина 2*1.

# 696
  • Мнения: 37
Аз си копвам въпроса от по-рано днес .

Момичета, искам да ви питам нещо важно. Аз родом съм от Дупница, но от доста време вече живея в София. Заради болничните, АГ-то, която ми води бременността посещавам в Благоевград. Тук в Токуда и Майчин дом когато исках да се записвам още в началото ми отказаха да ми издават болнични, при положение, че нищо ми нямало. (никой не ме попита какво работя и защо искам болнични). Затова и отидох при тази гинеколожка, при която ходи майка ми, че не ми се луташе повече по софийските болници.Обаче вече ми е трудно да пътувам и затова моля, мамите от София, споделете вие къде ходите на ЖК. А вече не е лошо и да се замислям за раждането. Желая ви хубав,слънчев и усмихнат ден !

# 697
# 698
  • Мнения: 26
Добро утро коремчета!!! Simple Smile

От седмица някъде, когато лежа независимо в каква поза или просто си седя удобно имам ужасни болки в кръста, мисля си даже , че може и да са бъбреци....Принципно при вас болежките как са?

Колкото до малкия мъж, след обяд го усещам няколко пъти, тази сутрин по изключение  newsm44, но доки на миналия преглед каза, че съм с предна плацента и затова по-късно и по-малко ще го усещам. Дано всичко само да е наред, тази седмица в четвъртък съм пак на преглед. Допивам си аз ДИАСПОРАЛ-а и вече ще почивам повече мисля да не се натоварвам, времето е студено, а и отпуската вече май ще си довзема и така Simple Smile

Мрачно е вън, студено, стоите на топло ако можете и повече усмивки и хубави новини Simple Smile

# 699
  • Мнения: 0
Здравейте мамчета,
  bouquet
Как сте всички? От много време не съм се включвала, че напоследък ми е доста изморено и хич не ми се седи пред компа. Преди 2 седмици бях на видеозон, който измерват размери и тн..и утре ще имам резултат, стискайте палци всичко да е наред с бебчо.
Моят отчет - големея и ми е доста изморено, направо като смазана с влак..едвам карам смяната в работата и нямам търпение да се прибера и да си полегна. Така ли е и при вас? Иначе все още одържаме да не разберем полът и е трудничко, но по-вълнуващо. Знае ли някоя от вас за сайт с класически БГ имен? Купих си дрехи за бременни - панталон и ризки за работа, ама пак нещо не ми е супер комфортно, особено с бельото, направо ми намалява с дни, тъкмо купя нов по-голям размер и до няколко дни ми е вече малко  Confused
Иначе чувствам ритничета малки, от ляво най-вече - как е при вас?

Успехи на всички, усмивки и много хубаво настроение.  bouquet  bouquet  bouquet

# 700
  • Мнения: 0
Добро утро коремчета!!! Simple Smile

От седмица някъде, когато лежа независимо в каква поза или просто си седя удобно имам ужасни болки в кръста, мисля си даже , че може и да са бъбреци....Принципно при вас болежките как са?

Аз имам болежки сутрин малко и вечер, ама при мен проблемът е, че работя на крак 8ч. и ми се надуват доста и краката поради това  Sad
 
[/quote]

# 701
  • Мнения: 2 843
Добро утро и от мен  Hug
Мисля за заглавието да избера едно от предложенията на Роси, а другите ще оставим за следващите теми  Heart Eyes
Ако изпишем днес темичката до довечера ще пусна новата  Simple Smile
Муни, всички сме с теб и вярваме, че всичко ще е наред!  Hug
Днес от 4 часа сме на ФМ, стиснете по едни палчета  Praynig
Довечера ще се отчитам.
Хубав ден, момичета!

# 702
  • Мнения: 252
Здравейте,
искам да благодаря на всички вас за подкрепата, хубавите думи и куража, които ми оказахте. наистина сега съм малко по-спокойна, а и след като попрочетох из форумите тук и там за какво става въпрос. Ще ви държа в течение какво се случва, а вие се пазете.
Hug занапред вече очакваме само хубави новини от теб!
Аз пък си търся басейн в София, от който да не гъбясам и който да не е прекалено хлориран... Препоръчаха ми басейна в Японския, но още не съм се осмелила...

# 703
  • Мнения: 16
Добро утро и от мен,брррр на вън е голям студ,днес ще си стоя на топличко,че нещо от вчера ме  драска гърлото,а днес съм с ужасно главоболие...пия чай,мед яд,вит Ц.Дано се оправи положението.
Вие как сте,коремчета?
Моят корем расте,мноооогоооо бързо Shockedпитат ме дали са две JoyЩе пусна тези дни снимки във фейса.
Мунииии Hugмисли си позитивно,пиши като можеш!
Добро утро и от мен  Hug
Мисля за заглавието да избера едно от предложенията на Роси, а другите ще оставим за следващите теми  Heart Eyes
Ако изпишем днес темичката до довечера ще пусна новата  Simple Smile
Муни, всички сме с теб и вярваме, че всичко ще е наред!  Hug
Днес от 4 часа сме на ФМ, стиснете по едни палчета  Praynig
Довечера ще се отчитам.
Хубав ден, момичета!
Да пишеш след прегледа,чакаме Wink
Миленче,питаш за болките,няма такива болки...Вечер предимно ме боли тазът много,като легна и чак не мога да се изправя,какво ще правя занапред незная,ужасно е...Ще мине след няколко месеца Laughing
За венците-моите кървяха в началото,беше се оправило положението,но сега пак от няколко дни,пак се започна същата история!Надути са и кървят.
Днес влизам в шестия месец Winkминава си времето,като се замисля,остават ни още три пълни месеца,само с хубави новини и емоции да са изпълнени  bouquet

# 704
  • София
  • Мнения: 423
krissu, зависи в кой район на София си, но сега всеки при който и да се запишеш ще ти е непознат, така че важно ти е болнични да ти издава, а не да е в болница. Във всяка клиника има женска консултация, виж около вас кои са, поне да ти е близо в студовете. После болницата ще си я избереш. За Токуда се учудвам, че не ти дават болничен, все пак, ако се следиш там раждането е над 2000.
Erika, това са две почти противоположни неща, хлора убива гъбичките, а ти искаш по-малко. В Св. София имаше плуване за бременни и бебета. Просто се престрашаваш и рискуваш.

Общи условия

Активация на акаунт