Раждане в Окръжна болница гр.Пловдив-2

  • 162 605
  • 1 436
  •   1
Отговори
# 1 425
  • Anywhere
  • Мнения: 1 090
Това е много добре, аз също ще раждам през май, но пълната упойка ме притеснява и за това не съм взела решение къде ще раждам все още. Ще отида да говоря и аз по този повод с някой. А знаеш ли дали трябва задължително да си с избор на екип за да ти сложат спинална упойка? За това че при спешни случаи не се слага спинална упойка не съм много съгласна. Може при някои извънредни да не позволява но не и при всички. Първото си дете родих в София и нямаше жена с пълна упойка, дори и спешните случай просред нощите бяха със спинални.
В родилното на окръжна май нямат отделни анестезиолзи, ползват дежурните в болницата. Затова при непланирани операции, казват, че не се ангажират с анестезиолог, за спинална. Предлагат вие да си уговорите анестезиолог от болницата, на когото да се обадите при нужда.
Ако имате избор на екип и се уговорите с лекаря, мисля, че той ще съдейства за спинална упойка.

# 1 426
  • Мнения: 27
Значи аз май нещо не съм разбрала за тази упойка.Мислех че може спинална упойка дори да нямаш избор на екип ако секциото е планово.

Последна редакция: пн, 27 мар 2017, 18:34 от galka8303

# 1 427
  • Anywhere
  • Мнения: 1 090
Ако е планово имаш шанс, ако е спешно....само ако и лекаря ти съдейства, тоест е ангажиран.
Аз родих в друга държавна болница, но имах уговорка с лекар и когато плануваното секцио стана спешно в 21ч, си ми сложиха спинална упойка. Което между контракциите не е много приятно.

# 1 428
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Значи аз май нещо не съм разбрала за тази упойка.Мислех че може спинална упойка дори да нямаш избор на екип ако секциото е планово.

И аз така разбрах, поне за планираните секциа и ако си се обадил месец преди това, че ще искаш спинална. Анестезиолога също каза, че спиналната при секцио е за предпочитане.

# 1 429
  • Мнения: 18
Значи аз май нещо не съм разбрала за тази упойка.Мислех че може спинална упойка дори да нямаш избор на екип ако секциото е планово.

И аз така разбрах, поне за планираните секциа и ако си се обадил месец преди това, че ще искаш спинална. Анестезиолога също каза, че спиналната при секцио е за предпочитане.
А добре някой все пак чул ли е или познава ли някой който е родил в Окръжна или в Хирургиите със спинална упойка? Защото май на доста жени са казали че може, но какво става като отидат да раждат е въпроса?

# 1 430
  • Мнения: 27
И аз не съм чувала някой да е родил в окръжна със спинална,но аз не съм от Пловдив.Имам познати от нашия град но са раждали там нормално.Иначе тук в Хасково само със спинална правят секцио учудвам се че в тази по-голяма болница не практикуват тази упойка.

# 1 431
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
И аз не съм от Пловдив. Сестра ми роди секцио преди 6 години в Окръжна, но тя беше със сериозни медицински показатели и не беше желателно да е в съзнание, беше си с пълна упойка.

# 1 432
  • Мнения: 18
Ако е планово имаш шанс, ако е спешно....само ако и лекаря ти съдейства, тоест е ангажиран.
Аз родих в друга държавна болница, но имах уговорка с лекар и когато плануваното секцио стана спешно в 21ч, си ми сложиха спинална упойка. Което между контракциите не е много приятно.
В коя болница си родила и при кой лекар ако не е тайна?

# 1 433
  • Мнения: 660
Аз два пъти съм раждала в Хирургиите,но от много раждали мами в Окръжна и Хирургии не съм чула някоя мама да е раждала със спинална,това го правят в частните болници.

# 1 434
  • Мнения: 27
Момичета на страницата на фейс бук на отделението са публикували снимки как слагат упойка в гръбнака,така че аз мисля че е от скоро и ако се уговориш предварително както е при плановото секцио.

# 1 435
  • Sofia
  • Мнения: 3 023
Темата е периодична, а отдавна е прехвърлила 50 страници.
Моля, пуснете нова тема и публикувайте тук линк към нея!
Настоящата ще бъде заключена след това.

# 1 436

Общи условия

Активация на акаунт