" Коя си ти , че да ми кажеш какво да правя?"

  • 10 451
  • 114
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 241
Виж сега, съобразяването е въпрос на лично желание и то по никакъв начин не е обвързано с договора и Wink
Така че не можеш да имаш никакви очаквания. И в крайна сметка представи си , че няма на кого да остави децата ? При нас смените се изготвят от старшата сестра и колежките ми които имат деца постоянно си променят смените, но това не е за никого проблем. Ако има недостиг на персонал-просто се наема допълнителен от някоя рекруитмънт агенция Simple Smile
И пак ти казвам , след като имате недостиг не персонал, то ти си тази която трябва да поеме смяната!

# 91
  • Мнения: 121
Да, Мидичка, сигурно това съм допуснала, въпреки, че винаги съм се радвала на този персонал, в този обект и пред приятели и колеги съм казвала, че съумяват да разграничат работата от удоволствията.

# 92
  • Мнения: 2 052
На мен пък ми се струва, че е възможно, съдейки по реакцията на служителката, тя да се чувства неразбрана в мотивацията си от Чудо.
Надявам се не засягам болна или неудобна тема, но ако Чудо все още няма деца не е изключено служителката ѝ, чисто човешки и женски, да ѝ приписва невъзможност да я разбере. Затова и гневната реакция за невъзможността да работи извънредно заради детето, дори и за "милиони" и прочие. Щом за тази жена детето е и причина да откаже предложеното от Чудо професионално израстване, значи счита, че на тази длъжност, при тези отговорности и компенсация за труда, намира баланс между работа и семеен живот и се опитва да поддържа този баланс, за да не страда нито едното, нито другото. Но никак не ми звучи като "недоволна от работата си", просто човек с няколко дини под мишница като всички тук.  Peace

# 93
  • Kопенхаген
  • Мнения: 603
Има шефове, преки началници или мениджър екип както сега е модерно, които си мислят, че след като са на тази позиция са хванали Мойсей за Дъждобрана.

Аз на двама- трима такива съм казвала в прав текст: Няма да стане!

Командоренето не се отразява полезно на всички служители, едни които им харесва да бъдат мачкани го приемат и си траят, други който не им изнася подобно отношение и не ги предразполага към пълно работоотдаване реагират адекватно.

Имала съм  двама шефа, които са вадели душата ми с памук и по този начин са ме карали да бачкам като за последно и с удоволствие.

# 94
  • София
  • Мнения: 4 500
Оф, Аззи, не познавам друг човек като мен.Постоянно съм при тях, пътувам, разговаряме, знаят, че ако управителя не реагира адекватно/според тяхната преценка/, могат да ми звъннат.Правили са го много пъти.Старая се всички служители да са Ок, всеки месец ги водя на тиймбилдинг, два пъти увеличение на заплатата за тази година.Ми това мога да им предложа, очевидно е, че се опитват да ми се качат на главата.

Браво. Ама аз не го написах, за да те обидя, извини ме, ако е прозвучало така.
Бърбориме си по темата. И съгласи се, че аз няма как да гадая как ръководиш хората си, не съм твой служител Simple Smile
Аз познавам и други такива, не си единствена, за щастие. Simple Smile
Но за нещастие, не са много. В повечето случаи на мениджърските позиции са някакви люде, които не могат и на две магарета сламата да разделят, а какво остава да ръководят хора.

Не се чувствай длъжна да си супергерой.

Имала съм  двама шефа, които са вадели душата ми с памук и по този начин са ме карали да бачкам като за последно и с удоволствие.
Да.

# 95
  • # супернатурална #
  • Мнения: 2 450
Чудо, въпреки двете увеличения и другите благинки, не бих искала да работя за теб. Нито пък ти да работиш за мен. И то не защото - "храс-прас-давам и цялото време на света да си гледа малкия", а защото след два-три поста си смени мнението. Действаш твърде емоционално  Wink

# 96
  • Мнения: 28
Още днес попаднах в аналогична ситуация.При нас служителите работят по 12 часа, 2 на 2, със заповед за сумирано работно време.Всичко това е опоменато в трудовите им договори.Осигуряват се на това, което получават, получават и бонуси.Има служител в болничен и това налага промяна в графика.Служителка, на която се случват три поредни смени и една почивка е заявила на управителката си"Не мога да работя извънредно, имам дете, за милионите, които получавам....".Това естествено ми вдигна адреналина веднага, защото въпросната служителка иска постоянни смени с колегите си, заради детето, аз се съобразявам с това, но чашата вече преля.Знам как ще реагирам, но ще ми бъде интересно да разбера и вашите виждания по въпроса.
Ситуацията изобщо не е аналогична. В първия случай имаме служител, който нарушава системно трудовата дисциплина (всеки ден излиза по лична работа за 2-3 часа), извършва подмяна на документи, за която никой не го наказва?!?! , гаври се с прекия си началник. Във втория случай служител отказва по лични причини допълнителни ангажименти. Нищо не нарушава, нито трудовата дисциплина, нито екипната работа, нито пък се гъбарка с шефовете. Отива, работи, взима си заплатата и толкоз. Не поема допълнителна работа - не взима допълнително възнаграждение. Няма клауза, която да го накара да работи извънредно. Пито-платено. Това, че си променя смените не разбирам да се е отразило на общата работа. Нали си намира с кой да се смени? Не мрънка на шефа всеки ден. Колегите мрънкат ли срещу това, че си променя графика? Ако не, това не е болка на ръководството. Щом се разбират вътре в колектива, всичко е ОК.
А един шеф трябва да е голям комплексар, за да уволни работник по причината, която Чудо си изсмука от пръстите.
Аналогично в двете ситуации е само едно - май и двете шефки не умеят да ръководят хора и  не са за поста, който заемат.  newsm78

# 97
  • София
  • Мнения: 62 594
Това с нямането на хора при критични моменти се получава така, защото принципно фирмите така планират хората, че те да стигат на косъм, и то при нормална работа. Изобщо не слагат в сметката ни болнични, ни сватби, ни погребения, ни нищо! И разчитат на това, че хората се страхуват за работата си и са готови да работят извънредно, естествено без допълнително заплащане или компенсация, а по подразбиране. Дори подозирам, че на доста места началниците нарочно си планират нещата с лек недостиг, защото смятат за свое право да карат хората да работят извънредно или просто допълнителни часове, и то не веднъж на месец.

Лично аз оставам с впечатлението, че колкото по-нагъл е някой, толкова повече получава, независимо какви глупости прави - коткат го, предлагат му да е формален лидер, възлагат му повече отговорности. И после защо хората попивали от лошия пример, ами, същото е като в училище - на трабълмейкърите никой копче не им казва, а дори ги ухажва!

# 98
  • Мнения: 1 703
Това с нямането на хора при критични моменти се получава така, защото принципно фирмите така планират хората, че те да стигат на косъм, и то при нормална работа. Изобщо не слагат в сметката ни болнични, ни сватби, ни погребения, ни нищо! И разчитат на това, че хората се страхуват за работата си и са готови да работят извънредно, естествено без допълнително заплащане или компенсация, а по подразбиране. Дори подозирам, че на доста места началниците нарочно си планират нещата с лек недостиг, защото смятат за свое право да карат хората да работят извънредно или просто допълнителни часове, и то не веднъж на месец.


Това не е точно така. Аз не наемам много хора и държа бройката на минимум защото предпочитам да давам на хората пълни часове на работа. А не да наема 100 човека и после да се сърдят, че нямат часове респективно заплати. Във всека година има тихи месеци и именно тогава какво ще правя с многото хора? По добре да има комуникация от двете страни. Както аз не наемам излишен персонал и те си получават пълните часове, така и те би следвало да се отзовават когато има нужда. Иначе на мен ми е най лесно да взема още 10 човека отгоре. Всеки работи 3-4 дни в седмицата и когато имам нужда от някой, те се избиват кой да поеме смяната. Но дали те ще са доволни от парите които вземат?

Последна редакция: нд, 04 ное 2012, 16:30 от Guilty

# 99
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Оф, Аззи, не познавам друг човек като мен.Постоянно съм при тях, пътувам, разговаряме, знаят, че ако управителя не реагира адекватно/според тяхната преценка/, могат да ми звъннат.Правили са го много пъти.Старая се всички служители да са Ок, всеки месец ги водя на тиймбилдинг, два пъти увеличение на заплатата за тази година.Ми това мога да им предложа, очевидно е, че се опитват да ми се качат на главата.
Учудващо при всичките тези екстри да не можете да си позволите заместник, когато се наложи. Само една или дори половин заплата на месец и ще имате още един човек, който да запълва "дупки".

# 100
  • Мнения: 28
Това с нямането на хора при критични моменти се получава така, защото принципно фирмите така планират хората, че те да стигат на косъм, и то при нормална работа. Изобщо не слагат в сметката ни болнични, ни сватби, ни погребения, ни нищо! И разчитат на това, че хората се страхуват за работата си и са готови да работят извънредно, естествено без допълнително заплащане или компенсация, а по подразбиране. Дори подозирам, че на доста места началниците нарочно си планират нещата с лек недостиг, защото смятат за свое право да карат хората да работят извънредно или просто допълнителни часове, и то не веднъж на месец.


Това не е точно така. Аз не наемам много хора и държа бройката на минимум защото предпочитам да давам на хората пълни часове на работа. А не да наема 100 човека и после да се сърдят, че нямат часове респективно заплати. Във всеки месец има тихи месеци и именно тогава какво ще правя с многото хора? По добре да има комуникация от двете страни. Както аз не наемам излишен персонал и те си получават пълните часове, така и те би следвало да се отзовават когато има нужда. Иначе на мен ми е най лесно да взема още 10 човека отгоре. Всеки работи 3-4 дни в седмицата и когато имам нужда от някой, те се избиват кой да поеме смяната. Но дали те ще са доволни от парите които вземат?
Един работодател трябва да изисква да разчита на работниците си в рамките на работното им време. Става въпрос за 40 часа седмично. Ако работодателят си е на мястото, при извънредни ситуации би могъл да мотивира служители с изрично тяхно съгласие да полагат и допълнителен труд. Този труд обаче трябва да се поощрява подобаващо. Но не може работник да бъде наказван, ако не желае да полага такъв.
Чудо на чудесата е афектирана, че не може да разчита на служителите си в ИЗВЪНРЕДНО ВРЕМЕ. Няма как да стане. Потресаващо е, че в качеството си на работодател на висока мениджърска позиция тя не може да направи разлика и да разбере защо работникът на Платиниум трябва да бъде наказан, а нейният - не.  ooooh! Тя не прави разлика между работник, който се възползва от правото си да откаже допълнителен труд и работник, който нарушава етичен, трудов, морален и професионален кодекс  ooooh! Тежко ни с такива работодатели.

Последна редакция: нд, 04 ное 2012, 15:44 от zizuzuzi

# 101
  • Мнения: 121

Лиляна, Guilty е обяснила причината, поради която няма персонал по заместване.Иначе така би било най-лесно.Разхода за фирмата се запазва, но тогава служителите няма да бъдат доволни.

# 102
  • Мнения: 121
МОЛЯ, РАЗБЕРЕТЕ, ЧЕ НЕ СЪМ АФЕКТИРАНА ЗА ТОВА, ЧЕ НЕ ИСКА ДА РАБОТИ ИЗВЪНРЕДНО, ВЪПРЕКИ, ЧЕ ПРИ НАС СЕ РАБОТИ НА СУМИРАНО РАБОТНО ВРЕМЕ И ИЗВЪНРЕДНИЯ ТРУД СЕ ЗАПЛАЩА, КАКТО И 200 -ТЕ % ПРИ ОФИЦИАЛНИ ПРАЗНИЦИ.АФЕКТИРАНА СЪМ, ОТ ТОВА, ЧЕ СИ ПОЗВОЛЯВА ТАКОВА ОТНОШЕНИЕ КЪМ УПРАВИТЕЛЯ.

# 103
  • Мнения: 28
МОЛЯ, РАЗБЕРЕТЕ, ЧЕ НЕ СЪМ АФЕКТИРАНА ЗА ТОВА, ЧЕ НЕ ИСКА ДА РАБОТИ ИЗВЪНРЕДНО, ВЪПРЕКИ, ЧЕ ПРИ НАС СЕ РАБОТИ НА СУМИРАНО РАБОТНО ВРЕМЕ И ИЗВЪНРЕДНИЯ ТРУД СЕ ЗАПЛАЩА, КАКТО И 200 -ТЕ % ПРИ ОФИЦИАЛНИ ПРАЗНИЦИ.АФЕКТИРАНА СЪМ, ОТ ТОВА, ЧЕ СИ ПОЗВОЛЯВА ТАКОВА ОТНОШЕНИЕ КЪМ УПРАВИТЕЛЯ.

Какво отношение? Казала е в прав текст на прекия си началник, който носи директна отговорност за служителите, в това число и за тяхната мотивация за повече труд, както и за възнаграждението му, че не е удовлетворена от заплащането и не желае да полага извънреден труд. Нито е обидила някого, нито е потъпкала нечии правомощия, нищо.

# 104
  • Мнения: 16 176
МОЛЯ, РАЗБЕРЕТЕ, ЧЕ НЕ СЪМ АФЕКТИРАНА ЗА ТОВА, ЧЕ НЕ ИСКА ДА РАБОТИ ИЗВЪНРЕДНО, ВЪПРЕКИ, ЧЕ ПРИ НАС СЕ РАБОТИ НА СУМИРАНО РАБОТНО ВРЕМЕ И ИЗВЪНРЕДНИЯ ТРУД СЕ ЗАПЛАЩА, КАКТО И 200 -ТЕ % ПРИ ОФИЦИАЛНИ ПРАЗНИЦИ.АФЕКТИРАНА СЪМ, ОТ ТОВА, ЧЕ СИ ПОЗВОЛЯВА ТАКОВА ОТНОШЕНИЕ КЪМ УПРАВИТЕЛЯ.

Какво отношение? Казала е в прав текст на прекия си началник, който носи директна отговорност за служителите, в това число и за тяхната мотивация за повече труд, както и за възнаграждението му, че не е удовлетворена от заплащането и не желае да полага извънреден труд. Нито е обидила някого, нито е потъпкала нечии правомощия, нищо.

Нещо не разбирам-има трудов договор със сумирано работно време и заплащане на извънредния труд-договорът е между работодателя и служителя,щом го е подписал служителя значи е наясно с естеството на работа и заплащане.Защо си позволява тогава такова отношение към управителя и коментарите в случая са излишни.
Който не го устройват правилата на играта,да не я играе!
В работата няма място за лични отношения.
Казано е-нищо лично само бизнес и това е.

Общи условия

Активация на акаунт