131 печени кестени в Италия

  • 24 865
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 653
tralala, все ми е тая как и дали отбелязват адвента
добре 4е поне южняшките трапези си спестявам  Twisted Evil  (о4аквам вклю4ване на Десита)

# 691
  • Мнения: 5 710
Дори и да има такова нещо според мен то е по-скоро в църквите, където ходят на меса. Ние не ходим и стоим в неведение. Тук началото т.е светското така да се каже ( юруш на подготовката) е след 8 декември (иммаколата) а дори повече на 13 ти ( С. Лучия).
Коледни базари започват мисля 40 дни преди Коледа.
Но може би в църквите да се говори и прави нещо различно т.е седмица по седмица и тн
На мен са ми интересни тези календари, прозорчетата които се отваярт Х дни преди Коледа... но освен песничката 12 days of Christmas друго не знам за тях,  може би и  те са свързани по някакъв начин с  адвента



Последна редакция: пт, 30 ное 2012, 13:52 от 10 c's

# 692
  • Мнения: 653
На мен са ми интересни тези календари, прозорчетата които се отваярт Х дни преди Коледа... но освен песничката 12 days of Christmas друго не знам за тях,  може би и  те са свързани по някакъв начин с  адвента


ми те така си се казват адвент календар  Simple Smile

# 693
  • Мнения: 765
Ами готини са такива подготвителни периоди като адвента, защото те постепенно те отвеждат към празника, и разбира се, смисълът на подготовката за празника и смисълът на празника са обвързани; а пък когато забравим смисъла, остава рекламата и планината от подаръчни опаковки, за които не стига място в контейерите за боклук в коледното утро.

# 694
  • Мнения: 5 710
хех, не знаех че така се казват
но знам, че като отвориш прозорче и излиза бонбонче  Grinning

# 695
  • Мнения: 653
хех, не знаех че така се казват
но знам, че като отвориш прозорче и излиза бонбонче  Grinning

зависи, не вси4ки
миналата година взехме с магнити, факти4ески всеки ден илиза фигурка от презепето на магнит и постепенно се нарежда цялото презепе на хладилника
тази година само с картинки, поне да не ме пита всеки ден колко дни остават до коледа, сам си ги следи Simple Smile

# 696
  • Мнения: 765
миналата година взехме с магнити, факти4ески всеки ден илиза фигурка от презепето на магнит и постепенно се нарежда цялото презепе на хладилника

това не го знаех, но е много готино. ще потърся.

# 697
  • Мнения: 653
миналата година взехме с магнити, факти4ески всеки ден илиза фигурка от презепето на магнит и постепенно се нарежда цялото презепе на хладилника

това не го знаех, но е много готино. ще потърся.

този http://www.imaginarium.it/55381/ecommerce_12/55381/416

имат два магазина в къолн: http://www.imaginarium.it/tiendas/listadoTiendas?metodoAction=listarTiendas

# 698
  • Мнения: 765
Джоя, много благодаря!! Единият от двата го знам даже къде е  Heart Eyes.

# 699
  • Мнения: 653
Джоя, много благодаря!! Единият от двата го знам даже къде е  Heart Eyes.

за нищо, дано да го харесат малките Simple Smile

# 700
  • Мнения: 1 545
Включване от Десита Laughing. Коледната трапеза е само малко по-богата от нормалните неделни обяди между роднини и приятели, вече им свикнах. Все пак, не ги правим всяка неделя де  Joy.
Аз много обичам Коледа, украсата за нея и вичко коледно, и друг път съм го казвала. Не обичам само в последния момент да донагласям подаръци, заради тарапаната, но се опитвам да се подготвя от по-рано. Напоследък правя по-големи и стойностни подаръци преди Коледа, наречени за коледни, а под елхата се слага по нещо символично, за да има размяна. Това за възрасните се отнася. Тази година пак ще сме в София, и на цялото семейство там вече подарихме смяна на дограмата в стаята на племенника ми. Сега за под елхата на него съм взела вече една блуза, сигурно и на сестра ми и на майка ми ще взема нещо подобно, а на приятеля на сестра ми - разни джаджи за лодката му. (аз, за разлика от Овчи, не се оплаквам, ама никак, че сестра ми заряза бившия си  Laughing)
Само свекитата са ми огромен проблем, от нищо нямат нужда. Не ми е ясно какво да ги правя. За децата вече го измислихме - нинтендо дс, една и за двамата.  Мъжо е уреден с парфюм, какъвто си му харесв и му трябва, избра си и нов фотоапарат, той ще е от свекитата.... Мен още никой не ме е питал какво искам, ама и да ме питат, не знам  newsm78. Всъщност, сестра ми ме пита, казах й, че ми трябва пижама  Laughing. Ми така си е, трябва ми нова.
Тук днес вали като из ведро, прихлупено е и изобщо, много Лондонско! Мъжо се пише още болен, тръгнах да карам Бобо на училище, ама го заболя корема и си останахме. И понеже се очаква валежен уикенд, съм решила да зарадвам децата и утре да украсяваме елхата, а не да чакаме до 8-ми.

# 701
  • Мнения: 6 371
миналата година взехме с магнити, факти4ески всеки ден илиза фигурка от презепето на магнит и постепенно се нарежда цялото презепе на хладилника

Toва ми напомни, че аз пък имам "дизайнерско презепе" от Аlessi. Laughing Трябва да го извадя.


Тралала, нали е форум за взаимопомощ: взаимно си напомняме да си прочетем всичко нужно в Уикипедия. Wink

# 702
  • Мнения: 653
много е хубаво, минимал Simple Smile

много симпати4но, за стиловете декорации Simple Smile

http://inwonderchat.blogspot.it/2011/12/come-addobbare-lalbero-di-natale-il.html

Последна редакция: пт, 30 ное 2012, 15:49 от gioia.

# 703
  • Milano
  • Мнения: 3 700
E, kво му е хубавото? Нядявам се, 4е ги подаряват а не ги продават тези неща (да не кажа друга дума). Става за игра4ка на дребните.

# 704
  • Мнения: 6 371
Реджи, продава се презепето. Не помня колко му е оригиналната цена по принцип, но за да ти олекне, ще ти кажа, че го взех от намаления за двайсетачка. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт