В очакване сме на ритничета от МАЙските мъничета!

  • 23 887
  • 731
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
  Joy Joy Joy

И като стана дума, вие искате ли бащите да присъстват на раждането?А те самите искат ли?

Аз-не. Искам до мен само лекар, на който се доверявам и в чиято компания се чувствам спокойна. Засега това е лекарката, при която раждах и първия път.

# 76
  • Мнения: 11
Много готина картинка  Joy ще я пратя на мъжа ми.
Аз категорично не искам да присъства. То ако имаше едно лесно и аз не искам да присъствам  Blush ама няма начин. 
Иначе той милият казва, че ако трябва ще присъства (много стоически Simple Smile ), ама не е особен ентусиаст и той.

# 77
  • Мнения: 173
Моят приятел страшно много иска, за него това е задължително.Но аз още преди да забременея съм му казал, че не искам .Според мен това не най-хубавият момент, в който искам да ме вижда.Иначе хем ми се иска, хем не да си призная

# 78
  • Мнения: 42
hahaha Моят няма да иска, защото лекарите ще трябва да се занимават с него вместо с мен. И на ФМ не иска да идва, защото извънземни не искал да гледа Rolling Eyes.

Belle каква зодия е мъжът ти?

# 79
  • София
  • Мнения: 5 260

Бъфи, ще поведем клуб " сухоземен- кит"  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

За таткото- искам да е с мен докато набодат епидуралната упойка, после да се спасява  Mr. Green Само контракциите да си ми държи ръката, а то и той много не иска да присъства на самото раждане  Blush

# 80
  • Мнения: 3 968
Момичета, помагайте!

Отидох сутринта на преглед, още не бях стигнала и до кабинета на лекарката ми, бях на регистратурата, когато тя се появи и ми каза, че няма да ме прегледа, вече не приемала пациентки по ЗК, ако искам да си платя за частно, даже днешния ми преглед отказа!

Сега спешно трябва да си намеря някой за ЖК по ЗК в района на Младостите и Дружба, защото ще ми изтече направлението.

# 81
  • Мнения: 4
 Никъде няма да ходя, ама ще видя с малко бебе как ще се оправям с времето и пространството  Mr. Green
 malkogad4e, според мен е съвсем нормален резултатът  Peace
 Рейни, мижави, мижави ама съм с едър кокал и като чукна седемдесет и...съм внушителна гледка  Mr. Green Зарязвай ЖК щом можеш и не си създавай излишни нервни  Hug
 Мон, бояджиите свършиха добра работа, но не съм влизала, защото още мирише. След няколко дни ще наредят паркета  Rolling Eyes Не мисли мръсотията, важното е ти да си добре  Hug
 Нашият татко не присъства на първото раждане, макар че искаше, не му разрешиха. Сега ще е до мен, макар че ми е малко притеснително това  Blush
  Ani111, браво за прегледа   bouquet

# 82
  • Мнения: 116
Здравейте
katerica9 за ленивите черва на мен в момента ми помага лъж. мед с топла вода сутрин на гладно, друго - чаша топло мляко, но домашното мляко на мен по принцип ми действа разхлабващо.
постер много неприятна ситуация с твоята колежка, но шарките по принцип са въздушно-капково предавани, така че ако проветряваш по-често опасността доста намалява, пък и нали имаш имунитет  Peace
malkogad4e щом доктора ти е казал да не се притесняваш, тогава се успокой. И аз не мисля, че резултатите от БХС трябва да се вземат на сериозно.
За килограмите - аз съм качила 0.5 кг досега и акушерката вчера беше щастлива. Обаче пък стартирах с наднормено тегло, отначало ми се гадеше от сладки храни, а пък от тестените ми тръгваха киселини и не съм ги консумирала. Ограничила съм и всякакви мазни и безполезни за здравето продукти в менюто си. Обаче до края сигурно ще приличам на хипопотам  ooooh!

Лек и усмихнат ден на всички!

# 83
  • Мнения: 151
Анализираща се, благодаря за успокоението Simple Smile
Felicity* , и аз на този линк проверявах, написаха ми го ръчно на листчето, но допреди 2 минути имаше някакъв проблем явно. Сега всичко е ок. Видях си резултатите.

Вашият риск от болест на Даун е 1:12 000
Биохимичен риск 1:3200
Възрастов риск 1:620

Пу-пу!

Мон, страхотна картинка. Аз бих искала мъжът ми да е там. Винаги много ме успокоява и се чувствам по-силна, когато е до мен.

Анум, как е по принцип здравеопазването в Москва?

# 84
  • Мнения: 1 096
И двамата сме ЗА присъствието му на раждането. Първият път мъжът ми дори не беше в БГ, когато се роди дъщеря ни и я видя чак след 5 дни. Вторият път чакаше в двора на Шейново.  Wink Тук е повече от нормално таткото да присъства, а най - вече и двамата го искаме. Март месец има организирано посещение в родилното и ще отидем на обиколка, за да се запознаем по - отблизо с условията.  Wink

# 85
  • София
  • Мнения: 5 260

Чери, пратих ти лично  Peace

Анум, не моа... някой трябвало да ми води картон и да ми пуска болничен  Tired Мразя да давам излишни пари просто, голяма съм скръндза  Crazy
Вече просто ще знам, отивам, вземам си нещата и като искат нещо си го пускам през Доверие  Mr. Green

# 86
  • Мнения: 1 334
cherry_dream, сега чета в нета, че Папукчиев от 25 поликлиника работи със ЗК.

Филийка, супер резултати Peace Аз също мога да потвърдя, че наистина по време на бременност СУЕ и левкоцитите са завишени.Предполагам лекар ще ти разчете резултатите от ПКК.

Понеже пак стана въпрос за ленивите черва, да споделя на мен какво ми действа напоследък.И то доста добре Laughing Фрешове от цитруси bowuu

Мон, за картинката  Joy
Иначе по темата - не, не искам той да присъства на раждането.Това си е интимен миг между мен и бебето Laughing

# 87
  • Мнения: 4
 Филийке, в държавните болници не е кой знае колко по- различно от тези в България, но вече се подобряват нещата.  Една от позитивните страни на управлението на Путин е, че много пари се дават за здравеопазване, изобщо много му е силна социалната политика. Но завареното положение е било страшно- 20 години никой не бил обновявал медицинските заведения, техниката, пари за обучения на докторите нямало.  Но неравномерно се разпредеят тези средства- има селища в централна Русия където нямат ток и водопровод, да не говорим за достъп до медицинска помощ. Лекарите са като цяло са  ниско заплатени, корупцията е страшна. Аз получавам много добри грижи, защото си водя бременността в частна клиника и съответно си плащам доста за това.
 Майчинството е година и половина, получаваш 100% от възнаграждението си. При раждането получаваш еднократна помощ от 270 хил.рубли, което е около 5 500 лв.

# 88
  • София
  • Мнения: 43
4ere6ka стискам палци това зацапване бързо да изчезне и да не се появява повече  Hug
sisa1218 добре дошла  smile3534
Аз все още не съм качила нищо. По време на първата бременност започнах да качвам в края на 6-ти месец. Почнах от 50 кг при височина 1,70 м. До края качих +17 кг. Сега започвам от 55 кг пък да видим до къде ще стигнем  newsm47
boril  ле лееее +28 кг  newsm09
poster ох милата - хайде стига вече с това повръщанеееееее  smile3511
nanina_87_ най-нормалното нещо на света Simple Smile. От тия хормони всичко  те дразни. Постъпвай така както го чувстваш. Отпусни си душичката. Другите трябва сега да са по-търпеливи към теб и да те разбират. Като родиш ще ти трябва много търпение покрай бебето, затова сега се отприщи  Hug.
Филийка увеличението на левкоцитите по време на бременност е нещо нормално  Hug
malkogad4e аз знам, че от 3 мм на горе е проблем  newsm78. Отиди и на друго място да ти премерят нухалната.
anni2002 почивай си, мила - заслужаваш го  Hug
Мон... аз бих искала таткото да бъде с мен по време на секциото, за да ми държи ръката, но не може - не разрешават - все пак си е операция.
cherry_dream егати каръщината. Дано бързо намериш доктор по ЗК. Сетих се за вече много известният д-р Папукчиев  newsm10

За БХС-то - има едни коефициенти най-отдолу. Някой знае ли референтни стойности за тях?

П.П. Имаше една мама - rosalinda_87 - не е писала от доста време! Ако четеш моля те да се отчетеш, скъпа.



# 89
  • Мнения: 2
Хайде и аз да си кажа за килцата - висока съм 1,73, тежах 55 кг преди забременяването, сега съм 59  Blush Не е толкова зле де. Силно се надявам да не качвам повече от 12 кг общо.

Относно присъствието на таткото по време на раждането, аз искам моя ММ да стои до мен докато дойде момента за "напъването" (дано да може в МД), а после да бяга надалеч, че сигурно не е много приятна гледката.   Flutter Някъде четох за някакъв мъж, който присъствал на раждането на детето си и после не искал да си докосне жената... ooooh! Тъпак!  Това мъж ли е изобщо?

И аз имам допълнително здравно осигуряване и малко се поскръндзвам като трябва да се дават излишни пари за неща, които могат да минат или по каса, или през другото осигуряване. Само за ФМ бях напълно съгласна да се плати колкото трябва. И втората ще си направя, по-натам и за третата ще помислим.

Общи условия

Активация на акаунт