В очакване сме на ритничета от МАЙските мъничета!

  • 23 934
  • 731
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 173
Невроятка, аз писах за този мъж.ЛК ми го каза, нейна пациентка и накрая се развели, защото той просто не можел повече да я докосне като жена  ooooh!

# 91
  • София
  • Мнения: 5 262

Анум, лелеееее завидях чак за какво ви дава Путин  Hug Сериозно, браво  Peace

Аня, аз й изпратих на Чери детайли точно за Папукчиев  Crazy

Невероятка, моето частно здравно ми покрива ФМ, ти към кои си?

# 92
  • Мнения: 60
Благодаря ви момичета за добрите думи! Вдъхвате ми кураж и и почвам да се самонавивам , че нищо страшно няма и ще се опитам да съм търпелива Simple Smile

По темата за раждането- ММ ужасно много иска да присъства , но аз съм твърдо против. В тоз момент на ужасни болки един шашнат мъж в родилно да ме пита всяка секунда как съм , добре ли съм , нееее благодаря. Имайте предвид ,че аз имах много леко раждане за 2 ч и 30 мин бях изстреляла малката Гъбка Simple Smile) но ако смятате че мъжете ще ви дават сила и това ще ви успокоява няма проблем нека да са там Simple Smile)) Всичко за удобството на родилката  Peace

# 93
  • Мнения: 4
Анализиращ се  не съм ползвала кош за новородено,защото количката беше от онези големите и си имаше напълно легнало положение.Ама си беше лека 9 кг. , но обемна като танк.Едвам влизах в асансьора.Седях на един крак.

На мен много ми харесват шарените колички.Ама то луд на шарено се радва. Crazy

И така да си дойдем на думата за килцата.Къде вие мили фиданки ми се редите до тежката категория.И сега седнете да не паднете;167см ръст при 75кг. начално тегло всичко това гарнирано с тежка костна структура.   261uu  261uu  261uu  261uu

А да и таткото не желая да е около мен.

# 94
  • Мнения: 1 334
rainy, разчитах ти да отреагираш с кооординати на лекаря Hug

Анум, моята фризьорка е рускиня и тя каза същото за социалната ви политика и за сумата, която дават за раждане.Не знам дали пак има такава при второ и трето раждане.Как да не ражда човек в Русия.

нанина87, то странен случай за тоя мъж, но понякога човек не може да избяга от психическа травма.За него е била такава.Аз пък намирам за странно една жена да не прави секс с мъжа си, просто защото я е страх за бебето, ама ...

# 95
  • Мнения: 1 098
Аз пък все си мислех, че мъжът стои до мен, а не ходи да гледа как точно излиза бебето.  Joy Ама хора всякакви, знае ли човек.

# 96
  • София
  • Мнения: 1 121
cherry_dream, тъкмо и аз да пиша за Папукчиев, но в крайна сметка и личния ти лекар може да ти препоръча някой в района.
Аз още нямам 52 кг, започнах с 49, но пък съм много ниска - 158, на мен и тези са ми много. Миналия път забременях на 43 кг, раждах 65 кг. Еййййй такъв г*з отпрах  Hug. Сега тъкмо започнах да се харесвам, след цели 7 години и айде наново. Но пък сега има къде-къде повече възможности - и LPG, и Power Plate, и танци на всеки ъгъл, да не говорим, че в нашия блок има фитнес.

Таткото много искам да присъства, мисля, че и той, говорили сме уж, но има време да размисли, ако иска. Страх ме е да оставам сама, хем ще е второ раждане, но искам да е с мен. Няма начин да стои до доктора разбира се, така че нищо съществено няма да види, но опората и спокойствието, които може да ми даде са незаменими. А и той е много спокоен човек, нито ще се бърка в работата на някого, нито ще пречи. Освен това смятам, че така ще чувства детето много близко до себе си - емоцията от едно раждане дава незаменими спомени, които изобщо не е нужно да се свързват само с болка и ужаси. Остава да проверя в коя болница ще го пуснат.

# 97
  • в пералнята
  • Мнения: 1 047
С две ръце за д-р Папукчиев.  Peace
Между другото тук има социални придобивки за майките студентки - и то хич не лоши - към 3000. Архи ще събере някой лев от държавата!  Party

Относно раждането и присъствието - ММ е типичен западняк - искал да седи, искал да реже пъпна връв, искал... Е той иска, ама аз не - предпочитам да не ме гледа рошава, изпотена и изнервена. Като се появи бебо, ще помоля да го извикат да си го гушне и да среже пъпната връв. Ама не ми се иска да гледа кървища, плаценти и т.н... По-скоро за подкрепа в този момент бих извикала майка ми, смейте се, ако искате.  Crazy

# 98
  • София
  • Мнения: 5 262

Мама на Ани, добре дееееее... предавам капитанската лента на клуба на китчетата на теб  Crossing Arms Ама си запазвам зам. предстедателското място пък  Mr. Green Не бой се.. ще ни догонят мацките  Mr. Green

Архи, никой няма да ти се смее  Hug Решението си е твое, това е твоя момент и точка  Crazy

А за мами, работещи и осигуряващи се на максималното- придобивките са 0, даже надолу.. ще ми превеждат доста по-малко от заплата, лев няма да дадат за раждане, лев няма да дадат за дете (тези 35 лв визирам) и държавна детска градина няма как  Mr. Green Голяма социална политика, аз плащам кат' идиот и само ми вземат повече пари  hahaha

Последна редакция: ср, 07 ное 2012, 12:16 от rainy...

# 99
  • Мнения: 326
Бъфи , коза е моят младеж  Laughing  Не, че е толковя муден човек, но всичко прави бавно-яде бавно, тутка се сто години.То спане, то чудо..после стане пък поцикли в една точка, после се къпе 2 часа..тръгнем най-сетнв да вършим работа и той почва да се вайка как не е ял и му е паднало кръвното, ще припадне всеки момент.И се влиза в някое заведение, където откарваме 2 часа.За него спешни неща няма, всичко трябва да е уредено по неговия режим и ако му дадеш зор, гледай какво става.
За малко да изпуснем самолет веднъж, защото реши, че трябва да яде ябълка 40 минути, накрая даже и осмука семките.Накрая трябваше са се молим да ни пуснат за самолета.  Та ми се струва, че и около раждането ще има " Значи трябва да дойда за изписването в 8,ааа...не не аз няма да съм спал минимум 8 часа, първо ще се наспя, ще ходя да поритам и после ще се изкъпя и направя и ще дойда привечер към 10 да те взема". Напълно способен е на това.
 
 
Той много иска да присъства на раждането, гледах дахе ценоразпис за ТК.Излиза около 1300лв.Само, че той е възмутен, че трябва да плаща за това свое право и не зням докато се възмущава, дали няма да се усети твърде късно..то все пак и екип трябва да се избира, да се ходи предварително. Но той не иска да е там, за да мв подкрепя, пада си по гнусотиите и му е много интересно.Редовно гледа раждания, епизиотомии(така се пишеше, нали? )...много си пада по такива неща и ми се струва, че затова иска.
Иначе си говорехме за домашното раждането той би бил съгласен, даже каза, че иска да ми прави масажите на перинеума  Laughing   Много е навит да реже пъпна връв, да гледа плацентата.

# 100
  • Мнения: 2


Невероятка, моето частно здравно ми покрива ФМ, ти към кои си?
[/b][/color]

Аз съм към Доверие, но когато се обадих да попитам какви точно привилегии имам като бременна, те ми казаха, че ФМ не се покрива, а и то зависи с какъв пакет си.  Tired

Архи, аз също съм студентка, последна година магистратура, та и аз ще взема 2860 лв от държавата! Хахаха  Laughing Четох как става, като му дойде времето, ще му мислим.  Wink

Жалко, че Младост ми е на края на света, иначе и аз бих се записала при този прочут др. Папукчиев, но за сега съм в МД на ЖК, при др. Савчева.  Sad

# 101
  • в пералнята
  • Мнения: 1 047
Рейни, аз също работя и се осигурявам на макс. Имаш право мисля, че на еднократни 350 лв за раждането. Няма значение какъв ти е доходът. Това важи за всички. Относно детските - то 35 повече или по-малко.... Все тая. Тези детски трябва да започнат да се дават под формата на данъчни облекчения, а не кеш. Единственото, което може да те топли е, че ще ти е високо майчинството първата година. Туй то.
Невероятка, ще забогатяваме с теб.  hahaha Joy

# 102
  • София
  • Мнения: 5 262

Ауууууууууу имам право на цели 350 лв?????? Лелееееее.. това не го знаех  hahaha Виж все пак е интересно  Mr. Green

Невероятка, не си ли с пълен пакет на болнична помощ? Ако си, значи имаш право  Peace Ако си се обадила на координатор на болница, да знаеш, че така отговарят на повечето места, защото нямат договор директен. В София Фемина и МД имат  Peace

# 103
  • Мнения: 2

Ауууууууууу имам право на цели 350 лв?????? Лелееееее.. това не го знаех  hahaha Виж все пак е интересно  Mr. Green

Невероятка, не си ли с пълен пакет на болнична помощ? Ако си, значи имаш право  Peace Ако си се обадила на координатор на болница, да знаеш, че така отговарят на повечето места, защото нямат договор директен. В София Фемина и МД имат  Peace


Хм, пълен ми е пакета..Много странно. Обадих се в самия фонд Доверие. Отделно Марковс нямат договор с Доверие, а за Фемина знам, че имат, но аз така или иначе разбрах, че ще си плащам и си отидох при Марков.

А обезщетението при раждане не е ли 250 лв? Ако е 350 е по-добре естествено, но за първо дете знам, че е 250, за второ май е 600...

# 104
  • Мнения: 14
Доколкото знам за първо дете дават 250 лв (на мен толкова дадоха преди близо 2 години), а за второ дават 600..освен ако няма увеличение на еднократната помощ  newsm78
malkogad4e , не се притеснявай, със сина ми имах 3.5 нухална и имам съвсем нормално дете. Трудно се измерва и не е точна тази нухална, а Даун се вижда от куп други признаци. Ако само това те притеснява отсега ти казвам, че се плашиш абсолютно напразно.

Общи условия

Активация на акаунт