Да отидеш сам на сватба

  • 8 894
  • 126
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 786
И все пак каква е причината да скриеш, че ще ходиш на сватба?Интересно ми е.
Аз бих се обидила в подобна ситауация.Много въпроси ще имам в главата си. Rolling Eyes

Смятал си да не ходиш, после са ти се обадили и ти е станало неудобно да откажеш.
Не си казал на партньора си за поканата изобщо и си решил да отидеш като не си целял да го нараниш, но вече е нямало как да му кажеш. Все пак това не го засяга, било е през работно време.

Било ти е неудобно да не отидеш, а не ти е било неудобно да лъжеш партньора си?! Ами ако утре някой ти предложи екскурзия, секс или друго, което няма да хареса на партньора ти, а ти е адски неудобно да откажеш да не обидиш хората, които те канят? Историята със сватбата не е голяма работа сама по себе си, но онова, за което говори е, поне от моя гледна точка.
А и отгоре на всичко не говори за особено голям ум, такава лъжа винаги ще се разкрие, а и ще даде още един повод на партньора да е бесен, защото на въпрос "Ти защо не беше на Пена на сватбата?" просто няма да има как да отговори.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 010

Ако аз го направя: не е проблем, даже никакъв. Убедена съм в чувствата си към половинката, но съм преценила, че е за общото благо да не го уведомя. (Не ми се е случвало такова нещо и вероятно това не е случайно.)

Ако той го направи: огромен проблем. Никога няма да мога да му имам пълно доверие!  Laughing Съвсем сериозно.

# 17
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016

Смятал си да не ходиш, после са ти се обадили и ти е станало неудобно да откажеш.
Не си казал на партньора си за поканата изобщо и си решил да отидеш като не си целял да го нараниш, но вече е нямало как да му кажеш. Все пак това не го засяга, било е през работно време.


"Поканиха ме на сватбата на еди кой си, смятах да не ходя, затова не съм ти казал, но сега в последния момент се оказва, че трябва да отида, извинявай, че няма как да те взема, всичко стана в последния момент, а и е в работно време." - ето едно такова обяснение предварително би ми било донякъде задоволително и не виждам да е нещо твърде сложно и неудобно за казване.

# 18
  • Мнения: 326
Ако сме просто някакви "гаджета" няма да ме смути, че не мие  казал и е отишъл "тайно". Виж в сегашната ситуация ще започна да се чудя защо е скрил  Thinking Аз сватби не обичам и в много краен случай ходя, та моя мъж е ходил сам, но сме го обсъждали преди това, говорили сме си.Нямам против да отиде сам, но самия факт, че не ми е казал, че е поканен и ще отиде, ще ме смути.

# 19
  • Канада
  • Мнения: 264
Такава ситуация не мога да си представя между мен и съпруга ми. Ще ми стане меко казано неприятно, ако ми се случи подобно нещо.
 Ходила съм без него на сватба, на една двойка, мои колеги, които той  познаваше бегло. Беше свързана с пътуване до друг град и 2-3 дена престой. Не му беше възможно да дойде, а аз исках да отида. И така.
Но лъжа за подобно нещо ми се вижда неоправдана, освен ако няма друга причина.

# 20
  • Мнения: 7 007
Ако са хора, които не познавам, няма да ме смути особено, че е отишъл. Вече че не ми е казал, може и да ме загложди, зависи в какво настроение съм, мога и да го подмина, мога и драма да направя.
Ако ги познавам, би ми било ужасно неприятно, че не съм поканена и е по-добре да отиде сам и да не разбера, иначе тия хора цял живот ще са ми криви  Blush

# 21
  • Мнения: 768
Аз изобщо не бих отишла сама. Вече сте написали, че е неуважително към партньора, да не повтарям. Но освен това сватбите са как да го кажа...семейни събития и да се явиш сам в очите на хората (често роднини) това означава, че имаш проблем с мъжа си. Ако толкова се налага, бих отишла най-много на подписването, но не и на купона след това.

# 22
  • BG
  • Мнения: 2 458

Обяснявам си го единствено с това, че може да се е женило бивше гадже на поканения.
Иначе си е чист проблем.

В работно време може, ако е работно само за поканения, който що да не работи в събота или неделя - много хора го правят.

# 23
  • Мнения: 2 168
Не обичам сватби и не приемам ходенето по подобни мероприятия "соло".
Както и не приемам покана,която не е за цялото семейство.
Лятото имахме покана за сватба ,племенница на съпругът ми,но
не включваше едното ми дете .Преди няколко години се получи същото,
но с мой роднина - не отидохме.
В случая премълчаването е интересно.Това,че е в работно време..... тогава
стават най-интересните неща !

# 24
  • Мнения: 22 524
Ако става въпрос за гадже, с което съм отскоро и не познава двойката....може и да отида сама. Но пак бих казала къде отивам и защо той не е поканен.
Но да крия от дългогодишен партньор, че ще отида на сватба - много грозно.
А и на сватба в повечето случаи не се ходи по дънки и блуза, най-малкото този човек ще види, че се приготвям за излизане (ако по принцип не ходя шармантно облечена).
Има го и другия вариант - младоженците да не одобряват партньора и за това поканата да е само за единия. Но в такъв случай със сигурност не бих отишла. Това показва и неуважение към мен самата, ако ще и да са прави за избора ми.

# 25
  • Мнения: 529
Сватба не се планира от днес за утре,и поканите също се раздават поне месец преди събитието,затова аз смятам,че все би трябвало да стане дума .

# 26
  • София
  • Мнения: 1 178
Ако не сте женени, а само гаджета и то от скоро-не е нужно да ти казва. Жената така отстоява свободата си.
Но ако сте семейство-имате проблем, явно жената си има някакви притеснения да те вземе.
Нявремето аз отидох така на сватба (но бяхме от първия случй-пресни гаджета), но му казах че ще ходя. После ходих на някои семейни сватби без него, но още нямахме брак и не исках да го запознавам с родата.
От друга страна-преди една година той не отиде на семейна сватба без мен.
Поговорете си..

# 27
  • Мнения: X
Да поканиш само един от двама партньори е грозно.
Но още по-грозно е партньора ти да отиде и да не ти каже.

Това не е връзка ами някаква си неясна формация от двама души където 1. не се казва всичко, 2. не се зачита "заедността" (редно е или двамата или никой - все пак говорим за събитието сватба, не за профилактични изследвания) и 3. Веднъж аз така отидох на сватба, взех си г-н Д. под ръка, а на тогавашния ми приятел казах, че сме поканени в такъв пакет (г-н Д и аз - няма как...) така че няма какво да давам акъл  Laughing. Но нещата вече беше ясно че не вървят, така че всичко изброено в т 1 и 2 продължава да важи  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 23 130
Ха, дори не мога да си представя мъжът ми да отиде на сватба, без да ме уведоми. Развод!!!  Naughty  Laughing
Сериозно, какъв е смисълът да отиде, без да ми каже, като в крайна сметка всичко разбирам. А и знам, че няма да отиде, ако не съм поканена и аз. Това е неуважение към половинката.

# 29
  • Мнения: 1 334
Авторката не каза въпросната половинка съпруг или гадже отскоро й е?
Имам отговор и за двата варианта, разбира се.
Ако й е съпруг - честно, егати и брака.
Ако й е гадже - много лош старт на връзката ви.
И после следва обезумяла тема "О, господи, защо светът ми се разпада".Когато ти подходиш неискрено към един човек, няма как да очакваш ответна искреност след време.

Общи условия

Активация на акаунт