Добре дошли в РОДЕНИ, мили ОКТОМРИйчета засмени!

  • 26 005
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 542
Момичета, искам да попитам тези от вас, които  се цедят по колко мл и през колко време цедят горе-долу? Интересува ме, за да си направя сравнение, защото аз изцеждам по 120 мл трудно от двете гърди общо и не знам дали това е нормално? newsm78

# 61
  • Мнения: 40
МАМИ  ВАШИТЕ БЕБЧЕТА КИХАТ ЛИ ?????? ПРИТЕСНЯВАМ СЕ А ПЕДИАТЪРКАТА ЦЯЛ ДЕН НЕ ВДИГА ТЕЛЕФОНА, И МЕ Е СТРАХ ДА НЕ Е БОЛНА,ЗАЩОТО ОЩЕ В БОЛНИЦАТА КИХАШЕ И ТО ТВА КИХАНЕ НЕ Е ПРЕЗ НЯКОЛКО ЧАСА А НЯКЪДЕ ПРЕЗ ЧАС  newsm45 newsm45 Cry Cry Cry Cry Cry
ние кихаме по 5-6 пъти на ден не се притеснявай

# 62
  • на Русе
  • Мнения: 358
А как диша? В смисъл хъхри ли й нослето? Как го почистваш? Според мен спри да му правиш каквото и да е и виж дали ще намалеят кихавиците. Нашата докторка каза да прочиствам със Стеримар, но аз не го правя. Но дишането й е спокойно.  Hug

# 63
  • Мнения: 6 738
Рали, и аз ти стискам палци да спечелиш джакпота.  Flowers Four Leaf Clover
Лора, възможно е това да е менструация. Аз ходих миналата седмица на преглед и докторката ми каза, че около 45 ден или по-късно мога да очаквам менструация. Мисля, че появата и` не е причина да намалее кърмата.
Наде, и Катрин киха, но по един-два пъти дневно. Звъни по-настоятелно на педиатърката. Спокойно.  Hug
За тазо-бедрените стави - когато ходихме на консултация докторката ни ги прегледа ( прави движения с крачетата на бебето, опипва ставите) и нищо не каза, предполагам, че всичко е наред. Имам доверие на педиатърката и след като не е установила нещо обезпокоително, не мисля да ходим по своя инициатива на преглед другаде.
Да се похваля - поръчах си две книжки за отглеждане на бебето - "Близо до бебето" и "Моето бебе от 1 ден до 3 години". Днес ги получих и тъй като втората ми е позната(по нейно по-старо издание отгледах каката), с нетърпение разлистих първата и останах очарована (препоръчвам я!).

# 64
  • Мнения: 87
По принцип кихането не е свързано със сополи но ако киха и излизат сополи е друга. Моята бебка от миналата седмица е със сополи и първите дни се чуваше един хъркаш звук от носа но нищо нямаше и в последствие се появиха. Последните два дена не и слагам редовно капки понеже цапат страшно много и това ме изнервя.
Щастлива жена, при всеки е различно но това количество като цяло е  достатъчно за едно хранене. Зависи дали става въпрос за изцеждане след кърмене или на пълни гърди. Аз от моите преди съм цедила най-много 80мл. но в последно време едва 50мл. успявам да извадя.

# 65
  • Мнения: 12
А как диша? В смисъл хъхри ли й нослето? Как го почистваш? Според мен спри да му правиш каквото и да е и виж дали ще намалеят кихавиците. Нашата докторка каза да прочиствам със Стеримар, но аз не го правя. Но дишането й е спокойно.  Hug


ДИША ТАКА СЯКАШ ИМА СУПОЛКИ В НОСЛЕТО  Sad И КАТО СПИ ЛЕКО СЕ ЧУВА ХЪРКАНЕ

# 66
  • Мнения: 25
Здравейте, майчета и бебчета  Hug
Благодаря на Рали за хубавата темичка. Обещавам вече да се включвам по-редовно, че след раждането на малката не успях да пиша често, въпреки че четях вълненията на всички  Peace

За хълцането и кихането- напълно нормални са и са при всички бебета, малко или много. Хълцането е основно след хранене, като се надуе стомахчето, притиска се диафрагмата и тя се съкращава и контракциите са на лице  Peace

За прегледа при ортопед, казаха ми да изчакам поне до втория месец, защото нямало смисъл толкова рано да се ходи- почти винаги те шашкали с някакви "подозрения", че уж има нещо, ама ще видим по-нататък като порасне...... и ти стоиш и се претрисаш какво ли му има на детето, а после се оказва, че няма нищо.

За коликите- при нас са леки за сега, само вечер (при момичетата били по-леки за наше щастие), давам й Еспумизан-че- много го харесва, сладко е и мирише на банан  Grinning

За оригването- и нашата щерка не се оригва винаги. Може би наистина не взема въздух, защото когато има какво да излиза- повярвайте ми, доста е звучна  hahaha Joy Даже мъжът ми и вика: "Елица, простак такъв" и тя се смеее  Laughing Crazy Laughing

За храненето- на поискване сме, но тя си изгради сама график, горе-долу на 3-4 часа. Основно я кърмя, но когато сме навън давам изцедена кърма в шише или АМ. Нашите разходки са по 5-6 часа- излизаме към 10 ч. с една приятелка с нейния бебок и се прибираме към 17:00-17:30ч. Ходим на разходка, после на терасата на едно кафе после в една градинка..... и като се събудят бебоците- храним ги навън. Много им харесва навън. Спят като къпани и ядат много  Peace

Наддаваме мнодо добре- вече сме 4250, 54 см (роди се 51 см, 3300, а ни изписаха 3090). Имаме големи бузки- само за целуване  Heart Eyes  Аз през бременността качих 9кг, от болницата ме изписаха -8, а сега съм свалила още 3, така че вървя в правилната посока  Grinning

Сами сме, няма кой да ни помага и общо взето рядко сядам пред компютъра, така че извинете за дългото мълчание Simple Smile Възхищавам се на майките, които гледат две и повече деца, и успяват да ходят и на работа. Аз не знам как ще успея- сега понякога съм на ръба на силите си, а се грижа само за бебка и за домакинството.... Когато сме по 5 часа навън и после имам да готвя, да пера, да гладя и т.н..... никак не ми стига времето.

Хайде до скоро, че много се отплеснах  Hug Нагушкайте бебоците от нас  Hug

Последна редакция: ср, 14 ное 2012, 16:56 от ilyana.87

# 67
  • Мнения: 30
А как диша? В смисъл хъхри ли й нослето? Как го почистваш? Според мен спри да му правиш каквото и да е и виж дали ще намалеят кихавиците. Нашата докторка каза да прочиствам със Стеримар, но аз не го правя. Но дишането й е спокойно.  Hug


ДИША ТАКА СЯКАШ ИМА СУПОЛКИ В НОСЛЕТО  Sad И КАТО СПИ ЛЕКО СЕ ЧУВА ХЪРКАНЕ
Капвай физиологичен разтвор по 1-2 капки преди да я сложиш да яде примерно, ако има нещо в нослето ще изтече. Като цяло не мисля, че трябва да се притесняваш и моята бубка киха много често, че и кашля даже. Слушахме и гърдичките вчера и педиатъра каза, че няма нищо притеснително

# 68
  • Мнения: 100
Щастлива жена, при пълни гърди успявам да изцедя 120-150 мл, с повече зор и 160.
Като кърмата ми се спуска на около 2 часа.
Ако беба ме е изсмукала 40-60 мл.
Добре, че помпата ми е  хубава, че иначе не знам  Mr. Green

За кихането и хълцането- при нас са си ежедневие. Бабите се бяха ошашкали и навличаха детето много, защото мислеха, че и е студено  Close . Но надали това е причината.

За наддаването и аз да се разпиша.. На последната консултация (8.11) беба беше 3250 гр, като ни изписаха 2650 гр., а се роди 2850 гр. И е порастнала с 1 см т.е вече сме 50 см Simple Smile
Като гледам при всички ни, бебоците се движат в добри параметри Hug

ShySun, благодаря за тогавашното инфо, относно издаването на уверение за семейно положение.
Наистина е в общината, гише номер 8! Simple Smile Мисля, че тази информация все ще е полезна за някоя незнаеща мама, като мен  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 4
  Запис и от мен Hug

# 70
  • Мнения: 12
 Hug Hug Hugдано наистина няма нищо притеснително....че толко ми става гадно че рева,а ми казаха да не се притеснявам за да имам кърма...амам как да стане това като тя си ми е живота Simple Smile)))  newsm32 newsm32 newsm32

# 71
  • Мнения: 100
Hug Hug Hugдано наистина няма нищо притеснително....че толко ми става гадно че рева,а ми казаха да не се притеснявам за да имам кърма...амам как да стане това като тя си ми е живота Simple Smile)))  newsm32 newsm32 newsm32

Наистина го давай по-спокойно, заради кърмата, а и заради самата теб.
Както виждаш, нещата, които се случват при твоята беба ги има и при нашите бебоци  Hug
И аз съм се стряскала 1-2 пъти за разни неща. Например първият път, когато моята беба се задави за 1 път. Нямах време да се стресна, а моментално я обърнах и потупах по-гърба. Чак след случката осъзнах, какво се е случило и наистина си ми стана гадно. Трябва да сме по-хладнокръвни, защото дечицата ни на нас разчитат  Peace

# 72
  • Мнения: 40
Нещо подобно вижда ли сте някъде  много ми хареса.

# 73
# 74
  • Мнения: 75
palica благодаря за новата темичка   bouquet
 за чистата молитва - всъщност тя се чете на майката, но трябва да е с бебето. Един вид до 40 ден, тя се води "мръсна" и грешна, а с четенето на молитвата се пречиства, а бебето се "представя" пред Бога. Поне това си спомням от миналия път. А питката вече се прави за бебето. Канят се неомъжени приятелки с двама живи родители, в къщата трябва да има само жени,на масата да има сладки неща и питката да е замесена от майката май. И не трябва да се изнася нищо от къщата в този ден Simple Smile Ама това са обичаи, които в различните краища на страната са различни, къде повече, къде по-малко, а и всеки сам си преценя до колко ще ги спазва...
  не помня дали се е обсъждала темата ама има ли от вас ползващи слинг да сподели дали е доволен от неговия модел? Също исках да питам и дали има такива, които ползват многократни пелени и пак да споделят мнение. Аз нещо с баткото исках да пробвам, ама утече във времето някак, а и изпуснах момента с гърнето и сега все още е с памперс.Опреледелено ми се иска сега за пробвам с многократните. май ще взена няколко бройки и ще видя дали ще ми се получи. Та бих се радвала, ако някой има наблюдение и сподели:)
   Шаманката благодаря за подробния отговор. Принципно беба беше изписана на 7 ден след раждането и беше вече почти върнала теглото си Simple Smile както ми казаха:"доста е лакома " Simple Smile  Притеснениято ми беше вкъщи дали иска да яде толкова на често, защото е гладна или защото търси близост и утеха,както споменаваш ти, а и другите момичета, които отзивчиво отговориха на предните ми питания/ за което искрено  ви благодаря  bouquet/ В крайна сметка измислих как да я претегля. Качих се на кантара сама, след това с нея Simple SmileSimple Smile Е не беше кой знае колко точно измерване, но поне показа, че наддаваме, което си е успокоение. Днес бяхме на контролен преглед след изписването и се подтвърдиха моите импровизирани измервания - за 10 дни от 3580 сме станали 4200. Докторката ме посъветва да съм се постарала да храня на 2- 2,5 часа и да съм давала водичка...ама аз за момента, ще се въздържа. може да с пробвам само да дам залъгалка, че ми се струва, че много често аз съм в тази роля. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт