Добре дошли в РОДЕНИ, мили ОКТОМРИйчета засмени!

  • 25 977
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 295
Здравейте, отчет след консултацията, за 1 месец Мишо е качил 1 кг и вече е 4,1оо и е пораснал с 3 см и е 54 см. Аз съм много доволна от резултата дано все така да продължава и да сме все така само на кърма  Grinning

# 46
  • Мнения: 800
Гледам, че обсъждате еевнтуалния ортопедичен преглед. Аз със съвет за лекар във Варна не мога да помогна, но нещо по-общо за луксациите при момичетата да кажа. Рали, ти имаше съмнения, нали? Та, на нас още в родилния дом ни казаха, че може би Мина има луксация на лявата става. Посъветваха ме да я повивам широко - това става като се сложат два памперса едновременно или върху памперса се сложи сгъната на триъгълник памучна пелена (майките ви могат да покажат това сгъване, навремето всички бебета така са ги повивали).  Междувременно разбрах, че племенницата ми е диагностицирана с луксация и при нея се наблюдава следното: двете крачета са много близко едно до друго в чатала и крачето с луксация не може да го свива и едновременно с това да го "разклечва" настрани като жабче. Съответно са й изписали някакви ортопедични гащички. Друг признак е еднаквостта на гънките, дали има опора на крачетата, когато го поставиш върху тях в изправено положение, дали при движение на крачетата плаче (значи има болка). Мина като че ли добре свива и клечи крака, гънките й са симетрични, няма болка при движение, дано съмненията да не се оправдаят.
Рали, то случаят с нашето име донякъде само е грешка на таткото - защото не е питал дали може да впише бащино име и не е съобразил, че липсата му в оригиналния акт ще е проблем в България. Но и в самата държава бащиното име не е познато. Нашите бащини имена от документите ни ги слагат в скоби, питат какво е това име и като кажем, че е на бащата, до него слагат и името на майката. Във всички документи има графа "име" и графа "презиме", което по нашите разбирания всъщност е фамилно име. Та евентуално бащиното име трябва да се запише към името или към презимето, но пък тогава слагат тирета между двойните имена. Абе, кашата е пълна. Ама и в България абсурдите са големи - по ЗГР ако си чужденец, който получава българско гражданство по натурализация, можеш да си промениш името, така че да звучи като българско. А едно дете, което изначално е български гражданин, не може да му се впише бащино име, както на всички останали български граждани. С моята приятелка, дето ни движи нещата в БГ (и тя е юристка) не можем да се начудим на тая логика.
А сега мъжът ми се обади, че е успял да допише името в тукашния акт и са му го издали наново. Е, поне тая сага приключи успешно. И пак се оказа, че нашата система е по-закостеняла, а уж като член на ЕС трябва да обслужваме гражданите и да защитаваме правата им по-добре.

# 47
  • Мнения: 317
Искам да се обърна към момичетата от Варна, при кой ортопед ще водите бебета си. 
на 20-ти сме на консултация и ще ти споделя при кой ще ни изпрати педиатърката  Peace ( не беше Райков)

# 48
  • Мнения: 6 711
Рали, благодаря за новата тема!   Hug Вчера само се разписах и забравих да ти благодаря.
За 40 ден на бебето - исках да я заведа да и` прочетат чиста молитва в църквата, но попа идвал само в неделя. А и тази баба дето е в нашата църква много ме ядосва.  ooooh! Аз и` казвам, че имам бебе, което на следващия ден ще навърши 40 дни и искам отеца да чете чиста молитва, тя ме пита кръстено ли е детето. Аз "ами как да е кръстено, като то утре навършва 40 дни" , тя нейното си знае "Ами трябва е да е кръстено", аз пак повтарям, че то утре става на 40 дни и няма как преди това да е кръстено. Чак тогава тя ме разбра и ми честити бебето. После взе да ми обяснява, че и аз трябва да съм кръстена, че свещеника бил нов и идвал само в неделя. На мен ми писна и си тръгнах(а тази баба много ме дразни - миналата година отидох на именния си ден да си запаля свещ, тя ми казва, че затваряла, защото щели да проверяват от пожарната и да съм отидела следобед и от тогава вече не съм влизала в нашата църква, а като ходя до Варна посещавам там една църква) . На следващия ден отидох и запалих свещичка за здравето на Катрин. Гости не съм канила и няма да го правя, но направих един кекс и го занесох на нашата санитарка да се почерпят в семейството и`.
За оригването Катрин се оригва много бързо след като се насуче и я изправя, понякога повръща около 2супени лъжици, често хълца.
За коликите май нямаме. Плаче надвечер по малко, но без толкова не може. И такъв рев, какъвто беше 2-3 вечери около 20-тия и`ден вече няма. И дано да няма, че ми беше много жал като я гледах.
За спането вечер - вече трета вечер прави паузи от 5-6 часа. Напр. снощи я кърмих в 23,30ч. и сутринта се събуди в 5,30ч. Явно и` стига кърмата.
За будуването като будува или си разглежда ръцете, ръкомахайки, или се усмихва на нещо свое, или рита с крачета - мисля, че са съвсем нормални неща. Не плаче и не иска непременно някой да я вземе. Като си лежи в кошарата аз и`чета, говоря и`, като и` се доспи малко си поплаква (явно за биберона, защото като и` го дам, се успокоява и заспива).

# 49
  • Мнения: 87
Poli, браво че сте успели да поправите акта. Определено си права тук ми се вижда невъзможно това и със сигурност трябваше да се води дело. Поли, благодаря за изчерпателния отговор за луксацията. При следващото повиване ще пробвам методите кой ми писа.  Но според мен определено може да застане като жабче това го правих при последното повиване и също така и сгъвах краката но сякаш не плака. Брей не мога да запомня неща станали преди два часа.  newsm78
Благодаря на всички за предложенията и съвети аз си мислих да я заведа първо при личната и тя да е погледне и ако и тя има съмнения тогава ще действам по експедитивно и ще по търся други  варианти. Тези кокали са ми голям проблем и много ме е страх понеже синът ми има птичи гърди и първият признак беше когато беше на 5 месеца и голямо тичане по доктори беше. Оф, това е друга тема и доста болна.
Fortuna понякога такива попски истории могат да те откажат да ходиш на църква аз имам няколко такива. За сега се разминахме с молитвата за 40 ден да видим дали ще имаме гости почивните дни понеже част от приятелките ми миналата седмица бяха болни.
Днес излязохме за една бърза разходка  понеже аз имах план да пусна тото и нямаше как да пропусна такъв шанс Mr. Green

# 50
  • Мнения: 23
Здравейте момичета, нямам време да пиша все нещо правя. Ние с Иво сме добре гледаме се само на кърма сме и съм много щастлива, че се справям. Имам едно въпросче преди около десет дни ми сряха лохиите, миналата седмица бях на преглед всичко е наред. Днес получех кръвотечение слабо за сега възможно ли да е менструация толкова скоро при положение, че кърмя. С каката не си спомням кога ми дойде, но аз тогава не кърмих ще  съм благодарна за мнения или да звъня да ходя на лекар.

Благодаря предварително поздрави!

Лора

# 51
  • Мнения: 3
Днес излязохме за една бърза разходка  понеже аз имах план да пусна тото и нямаше как да пропусна такъв шанс Mr. Green
Рали, стискам палци да спечелиш джак - пота!

# 52
  • Мнения: 3
Здравейте момичета, нямам време да пиша все нещо правя. Ние с Иво сме добре гледаме се само на кърма сме и съм много щастлива, че се справям. Имам едно въпросче преди около десет дни ми сряха лохиите, миналата седмица бях на преглед всичко е наред. Днес получех кръвотечение слабо за сега възможно ли да е менструация толкова скоро при положение, че кърмя. С каката не си спомням кога ми дойде, но аз тогава не кърмих ще  съм благодарна за мнения или да звъня да ходя на лекар.

Благодаря предварително поздрави!

Лора
Здравей, Лора!Според мен е възможно да е менструация.На мен преди два дни ми падна някаква тъкан и доста се уплаших.Ходих на преглед и ми казаха, че е първата менструация, като това парче тъкан е лигавицата на матката, която при мен се е излющила цялата и др месец по същото време да очаквам истинска менструация.Аз също кърмя, по -точно изцеждам се, но имам кърма.Но за всеки случай, ако се чувстваш притеснена, консултирай се със специалист.

# 53
  • Мнения: 832
Лора, на мен предния път ми менструацията ми дойде точно 2месеца след раждането. При все, че кърмех интензивно, на 1.5-2ч. Сега все още нямам, но един-два пъти има болки в корема като при цикъл.

# 54
  • Мнения: 87
Днес излязохме за една бърза разходка  понеже аз имах план да пусна тото и нямаше как да пропусна такъв шанс Mr. Green
Рали, стискам палци да спечелиш джак - пота!

Дано  newsm10 Flowers Four Leaf Clover newsm47

# 55
  • Мнения: 23
Сетих се за още нещо може би въпроса е глупав за което се извинявам, но все пак ако е менструация това може ли да попречи на кърменето в смисъл да намалее кърмата.

# 56
  • Мнения: 12
МАМИ  ВАШИТЕ БЕБЧЕТА КИХАТ ЛИ ?????? ПРИТЕСНЯВАМ СЕ А ПЕДИАТЪРКАТА ЦЯЛ ДЕН НЕ ВДИГА ТЕЛЕФОНА, И МЕ Е СТРАХ ДА НЕ Е БОЛНА,ЗАЩОТО ОЩЕ В БОЛНИЦАТА КИХАШЕ И ТО ТВА КИХАНЕ НЕ Е ПРЕЗ НЯКОЛКО ЧАСА А НЯКЪДЕ ПРЕЗ ЧАС  newsm45 newsm45 Cry Cry Cry Cry Cry

# 57
  • на Русе
  • Мнения: 358
Здравейте,
и при нас едно и също - ядене, памперси и после пак така. Баткото ходи на градина и през деня е доста спокойно  Mr. Green
За коликите сякаш не са изразени през определено време на деня. Давам й Еспумизан, но само вечер.
За консултацията наддала е цели 1.2 кг и вече е 4.5кг и 54см. Баткото горе-долу с тези размери се роди  Crazy Понеже била наддала много, педиатърката каза да давам вит Д сутрин и вечер по две капки.
За храненето моята болна тема. С баткото имах огромно желание да кърмя и първия месец ядеше през 1-1.5 часа и при всеки признак на глад. После почнах да давам и Ам за дохранване и на два месеца той тотално отказа да яде, та до ден днешен; даже в болница ни вкараха  ooooh! Имам съмнения, че аз го направих злояд /по-лошото е, че така мислят и хората около мен/ Затова сега предпочитам да храня през 3-3.5 часа, макар и с АМ и всички да са мирни и спокойни.
За оригването Винаги я изправям по корем върху гърдите ми. Не се оригва само ако спи. Иначе много и харесва да стои така  Laughing Надига си главичката като костенурче.
Вие слагате ли бебетата по корем. Спомням си, че при първата консултация на баткото докторката го сложи по корем, за да провери как си държи главата и каза по-често да го оставям така. Пък сега тази нищо не каза, а и аз забравих да питам. И за ортопед не спомена нищо.
Спирам, за да не досаждам повече  Blush

# 58
  • на Русе
  • Мнения: 358
МАМИ  ВАШИТЕ БЕБЧЕТА КИХАТ ЛИ ?????? ПРИТЕСНЯВАМ СЕ А ПЕДИАТЪРКАТА ЦЯЛ ДЕН НЕ ВДИГА ТЕЛЕФОНА, И МЕ Е СТРАХ ДА НЕ Е БОЛНА,ЗАЩОТО ОЩЕ В БОЛНИЦАТА КИХАШЕ И ТО ТВА КИХАНЕ НЕ Е ПРЕЗ НЯКОЛКО ЧАСА А НЯКЪДЕ ПРЕЗ ЧАС  newsm45 newsm45 Cry Cry Cry Cry Cry
Не се притеснявай, нормално е. В болницата, пък и педиатърката казаха, че кихат, заради разните власинки, които са по дрехите ни и около нас, които, вдишват. Има проблем, ако след кихане излизат сополи  Peace

# 59
  • Мнения: 12
МАМИ  ВАШИТЕ БЕБЧЕТА КИХАТ ЛИ ?????? ПРИТЕСНЯВАМ СЕ А ПЕДИАТЪРКАТА ЦЯЛ ДЕН НЕ ВДИГА ТЕЛЕФОНА, И МЕ Е СТРАХ ДА НЕ Е БОЛНА,ЗАЩОТО ОЩЕ В БОЛНИЦАТА КИХАШЕ И ТО ТВА КИХАНЕ НЕ Е ПРЕЗ НЯКОЛКО ЧАСА А НЯКЪДЕ ПРЕЗ ЧАС  newsm45 newsm45 Cry Cry Cry Cry Cry
Не се притеснявай, нормално е. В болницата, пък и педиатърката казаха, че кихат, заради разните власинки, които са по дрехите ни и около нас, които, вдишват. Има проблем, ако след кихане излизат сополи  Peace


НЕ, СОПОЛИ НЕ ИЗЛИЗАТ АМА ПОДСМЪРЧА ,ЧИСТЯ И НОСЛЕТО НО ТО НИЩО НЕ ИЗЛИЗА .... ДАНО НАИСТИНА ДА Е ОТ ВЛАСИНКИТЕ  Praynig Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт