Вятърът фучи и вее, но във всяка мама МАЙско слънце грее !

  • 22 403
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 15
добро утро мамчета
получих си резултатите от бхс,ще съм ви благодарна ако ми помогнете....че съм чак в сряда на жк
пише:вашият риск
даун 1:3700
едуардс 1:780
но полсе пише за наблюдаващия лекар,възрастовия риск е :
даун 1:400
едуардс 1:3600
ще се радвам да ми помогнете ,ако имате наблюдение върху това изследване

# 691
  • София
  • Мнения: 43
bruha1 моето некомпетентно мнение е, че са ти ОК резултатите  Hug

# 692
  • Мнения: 326
Бруха, мисля че резултатите ти са добри.Не гледай тези за лекаря- те са по други критерии май и значат нещо за него... Ако си притеснена питай лекаря си за коментар по тях.
Аз се чудя довечера дали да не отида в Хипо...май имаше в Сердика Център, нали? Или някъде в центъра ако има ще съм благодарна ако кажете.
Но нещо не ми се блъска със всички. Мислех за племенницата да избера нещо.

# 693
  • Мнения: 0
poleta08 количката е много хубава,добър избор newsm10
Леле Стеф точно до преди малко говорех по телефона с ММ и му споделих за намаленията..и ми каза, ако искам да отида......ама сега като гледам,направо ми се отщя...Няма начин просто да се наредя на тези опашки Shocked Shocked Shocked
bruha1 и според мен резултатите са  добри Hug

# 694
  • Мнения: 15
благодаря ви мамчета,
 Hug  Hug  Hug  Hug  Hug

# 695
  • Мнения: 59
bruha1,

Резултатите ти могат да се тълкуват така: възрастовият ти риск за Даун е 9,25 пъти по-висок от коригирания риск, който се е получил след БХС. Така че чисто математически резултата е добър. Изследването ти обаче според мен не е пълно понеѫе изчисления риск не включва показатели от фетална морфология (нт и назална кост). Имай предвид че дори и пълно изследването е статистическо и се използва за индикация на проблемни и рискови случай.

Сега видях че ти май си правила късен БХС така че показателите от феталната морфология няма как да се включат в изследването.

А ето и точното тълкуване на резултата: Риск 1:3700 за Даун означава че от 3700 бъдещи майки с този резултат статистически погледнато 3699 ще родят здрави бебета, а 1 от тях ще роди дете със симптома. Така че рискът е нисък.

Последна редакция: пт, 23 ное 2012, 11:13 от 4ere6ka

# 696
  • София
  • Мнения: 43
Снимката, която съм качила е от 10 без 10 часа - сега хората са на 2 реда  yesyes
Моята кума вчера е била в магазина и се е набелязала 10 неща. Тази сутрин просто е влязла, взела ги е и първа е била на касата, докато другите тепърва започват да се лутат.

Бел, Хиполенд има в Сердика да, но в центъра - не Sad
Има също в  ж.к. "Люлин"; "Св. Троица"; "Надежда"; в Хита на бул. Ал. Малинов

Последна редакция: пт, 23 ное 2012, 11:15 от StefyD

# 697
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Някой има ли впечатления от тази количка, мн ми харесва на външен вид , лека е , но не знам дали ще  е удобно за бебчето.


Toзи тип колички са наистина много красиви и леки, но според мен не са удобни за бебето изобщо. Кошът е удобен, той няма как да не е, но другият вариант - не, имам чувството, че бебето седи на някаква дъска. Виждала съм много такива, по едно време бяха много "на мода".
Другият минус е, че много бързо става малка на детето и ако то не свикне да върви от рано, ще трябва да купувате друга за периода след година и нещо.
Мое мнение, не сте длъжни да го споделяте  Wink

Много мразя да ме блъскат озверели тълпи, ако цял ден е така в Хиполенд, няма да ходя Crossing Arms

bruha1, това първия или втория БХС е? При мен на първия имаше три стойности, третата /която ти тук не си споменала/ взеха най-много под внимание.
Иначе са ти добри мисля резултатите, а и не ги вземай много насериозно  WinkMr. Green

# 698
  • София
  • Мнения: 592
Дано Liliq Vasileva да пише скоро как е и дали е ходила на лекар. Дано всичко да е наред  Praynig
bruha1, на мен ми изглежда добре
poleta08 добре изглежда количката, но е с две дръжки. Аз имах една с две дръжки на Peg Perego (модел на две години тогава), и друга с една дръжка на Graco (модел на 10 год тогава), като последната я ползвахме вкъщи (защото бебето само количка заспиваше, но пък трябва и да не е равно долу, та залепихме точилката на пода, да влезе и тя в употреба най-накрая... абе цирк). Още при първото пране на Peg Perego (официалната и доста скъп модел)  ни се наложи да излизаме навън и подкарахме овехтялата Graco по асфалта. Е, родих се! Страхотка количка! С една дръжка, лека, управлява се изключително лесно.... и зарязахме модерната  Laughing

За помпите искам да се изкажа, може и да съм полезна на някоя дама  Peace
Сестра ми се цедеше (племенницата ми така и не засука) в продължение на 9 месеца активно, през 3 часа. Помпата беше ръчна на Авент. Наследих аз помпата (и не само нея де). Започнах аз да я ползвам и след 6 месеца нередовно ползване (с помощта на консултанти по кърмене и мноооого четене най-накрая засука в началото на 3-тия месец, до тогава преспивах гладно пищящо бебе, за да суче в просъница) се разболях и се наложи активно да я ползвам. Клапана започна да не прави вакуум. Монтирах резервния. И той се скапа. Обадих се в представителството, за да си закупя таки резервна част. За моя много голяма изненада ми отказаха. Можело да ми предоставят друг такъв само ако помпата ми е в гаранция. Не мога да ви опиша какво ми беше : гърдите подути, страхотна болка, аз се опитвам да се изцедя на ръка, но не мога, техниката е специфична.... И си купих нова помпа за 86лв, защото нямаше смисъл да сменям и шишетата заради тези..... Така.... изцедих се из веднага след покупката, няма такова облекчение просто... И този клапан даде фира. Обадих се отново  впредставителството. Отидох за резервен и ми дадоха един, който изобщо не приличаше на стария! Ама хич. И тогава вече служителите ми казаха, че този клапан си е дефектен, знае производителя и затова са разработили съвсем нов, който на практика е вечен.
Имам познати майки, които имаха и от двата видяа дискутирани тук помпи: Авент и Медела. И трите бяха единодушни, че Меделата е в пъти по-добра от Авент.
Дано да съм била полезна.

Последна редакция: пт, 23 ное 2012, 11:22 от viper

# 699
  • Мнения: 0
Мон мерси за мението .  Simple Smile Наистина ме интересува за бебето да е добре, а колко е красива  не е толкова важно.

# 700
  • Мнения: 326
Аз съм на работа до 7 и затова ми се иска нещо по-близко, защото ако трябва да пътувам до Сердика център  ooooh!  
Май няма да ходя...трябва да пътувам 100 години, а и ще са се скупчили всички след работа.

# 701
  • Мнения: 3 950
Добро утро, момичета.
За Хиполенд - мислех да ходя на обедната почивка в този в Младост, защото работя в Бизнес Парка и ми е близо, но като видях колко претъпкан беше паркингът тази сутрин, а снимката от предните страници, май ще пропусна. Така или иначе не съм си набелязала нищо, мислех да позяпам и да реша на момента дали да купувам, но май в тази лудница не си струва.

# 702
  • София
  • Мнения: 5 258

Добро утро, мацки  Hug

Бъфи, ахъм за твоето писание се отнася... ама казвайте ги тез' неща беее... тук изчетох темата на Юнките, за да схвана  Crossing Arms Mr. Green

Анализиращ се... лелееее ти си супер бе, мацка! Всички си притесняват и за след раждането.. въпросите- аз добър родител ли ще съм и т.н. Браво, че теб не те гони  Peace

Стефи, дано и про мен стане така с кърменето, че ме е страх да не боли много. Ухааааааааа яка снимка.. изобщо няма хора  Crazy

Анум, я кротко да не те напляскам...   newsm66 newsm66 newsm66ще ти споменавам ника, колкото и където си пожелая. Форумът е свободно място  smile3534

Фелисити, успех при доки  Hug

Архи, кажи какво си си купилаааааааааа  Crazy

Чери, аууу още някой от бизнес парка  Flutter

Момичета.. не ми разваляйте боя с кавга ако обичате... чудих се кога ще се проявят хормоните.. много късно според мен, което е супер  Peace
АЗ все още пропускам покрай ушите си (очите в случая де) информация за кърмене и т.н. , защото ми е рано да се зачитам дори. След 2-3 месеца започвам упорито да чета обаче  bowuu

Абе исках да ви питам, вашите родители/свекъри предявяват ли претенции детето как да се обръща към тях. Продиктувано е, че вчера мама ми каза, че тя не иска да е "баба", а да се обръщат към нея по име (тя не дава и да я лельосват и т.н.) аз нямам против, само да кажат кой как иска, за да обясняваме на детето от малко, а не на по-късен етап  Mr. Green

# 703
  • Мнения: 21
Здравейтее,мами!Не съм искала да се създава смут,заради мойте въпроси,ниес АЯнев се разбрахме!не ща да влизам в пререкания със вас,исках,а и ще продължавам да ви искам ъвети и да ви досаждам,защото на доста от вас е втора бременност и знаете какво да правите!А,за четенето,едвали има по активна мама от мен,просто не пиша постоянно,а се уча от вас!Усмивка и бъдете здрави!д

# 704
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
В тая тълпа, освен с някой нов вирус, не виждам с какво друго можем да се сдобием  Mr. Green
Ама днес ще водя и сина ми с мен на прегледа да гледаме заедно бебето, после ще мръднем да видим и в наше село ли е такава навалица в Хиполенд.

И в тон с лигнята, която ме гони днес, моля всички, на които нервите и хормоните им идват в повече да се снабдят със следните лекарства, пият се 3п по 1т /при нужда се увеличава дозата до постигане на желания ефект Joy/:
Скрит текст:
 

Общи условия

Активация на акаунт