Най -после да си купя свестни препарати за чистене - 5

  • 97 858
  • 758
  •   1
Отговори
# 660
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
А този Бреф как мирише  Thinking Гадничък ли е като Доместоса?
По-гадно мирише. И се разтича.

Според мен мирише по-добре от Доместоса. Все пак аз почти се отрових с Доместос един път...

# 661
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Този Бреф мирише по-гадно от Доместос, но определено върши работа   bouquet

# 662
  • Мнения: 250
Абсолютно всичко чистя с Деконекс,мирише страхотно,дезинфекция,и в тоалетната слагам в казанчето,или Сурфаниус,но ми го носят от медицинско заведение,няма равно.Обаче не мога да си намеря белина за цветно пране,имаше и една синя беше,прането свети,бялото,но я няма... Sad

# 663
  • Мнения: 2 286
Моля, препоръчайте ми някакъв много добър  Mr. Green препарат за почистване на тапицерия. Нужен ми е за светло бежовата дамаска на дивана ... Crazy За сега действам с някакво пръскало на Мишелин, но искам нещо още по-добро. Има ли нещо, което може да се сравни с почистването с Рейнбоу или няма такова чудо?  newsm78

Проблема си оправих като смених дамаската Mr. Green . Сега минавам само с влажна кърпа и всичко изчезва Party .

Но от Астониш шампоана за дивани не съм доволна. Може проблемът да е бил и в дамаската на стария диван, която си беше отвратителна.

# 664
  • Мнения: 247
И сигурно си дистрибутор ?!
Не skica, не съм дистрибутор- конструктор на багери съм! Освен това съм жена и домакиня.
Искате споделяне на опита съдейки по заглавието...
Не се заяждам ни най-малко, но като знаете защо питате?!?
Ако е само да се чешат езиците, то темата е за клюкарника, а не за тук.
Аз съм мързелива и практична. Не обичам да бъхтя цял ден в чистене и бърсане- нито имам времето, нито желанието. Това, че се налага- ами на всички домакини им се налага. И точно поради тази причина споделих....  bouquet

# 665
  • Мнения: 35
BG_dreamer, извинявай!   bouquet

# 666
  • Мнения: 21 280
Здравейте , отново !
Имам няколко въпроса за бъдещата къща (дано скоро се преместим) - там живее баща ми.

1.За пералнята - нова му е , чистя я със специален препарат - вътрешно,но отвън е доста мръсно,някаква идея с какво да я  почистя ?

2.За хладилника по същия начин.

3. За плочките ,където е мивката също -доста са захабени,то така или иначе ще се сменят,но - все пак да ги изчистя.

4.Да ми предложите не много скъп препарат против акари за матраците ?

Благодаря предварително   bouquet

# 667
  • Мнения: 2 286
Здравейте , отново !
Имам няколко въпроса за бъдещата къща (дано скоро се преместим) - там живее баща ми.

1.За пералнята - нова му е , чистя я със специален препарат - вътрешно,но отвън е доста мръсно,някаква идея с какво да я  почистя ? - отвън я чистя с Мелио или, ако имам наличен, универсален спрей (често купивам Клин Мулти шайн - синя, непрозрачна опаковка, много хубаво чисти)

2.За хладилника по същия начин. - същото като горното.

3. За плочките ,където е мивката също -доста са захабени,то така или иначе ще се сменят,но - все пак да ги изчистя. - Мелио, или ако си харесаш, друг обезмаслител.

4.Да ми предложите не много скъп препарат против акари за матраците ? - тук съм пас.

Благодаря предварително   bouquet

# 668
  • Мнения: 21 280
hailie , много ти благодаря за бързият отговор   bouquet

# 669
  • Мнения: 35
Преди време тук някой беше препоръчал един препарат на Астониш (кремообразен) за почистване на дограма и техника (отвън). Спомням си, че го търсих да си търкам тостера, миксера, робота, хладилника, но така и не го намерих. Лисичке ,   ако го намериш, смятам, че ще ти свърши работа.  Peace

# 670
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Преди време тук някой беше препоръчал един препарат на Астониш (кремообразен) за почистване на дограма и техника (отвън). Спомням си, че го търсих да си търкам тостера, миксера, робота, хладилника, но така и не го намерих. Лисичке ,   ако го намериш, смятам, че ще ти свърши работа.  Peace

В Пикадили съм го виждала този Астониш. Иначе, като ме помързява, пералня, сушилня, печка, хладилник чистя с магическата гъба на Фино. Добре ми се получава, пък и не трябва плакнене.

# 671
  • Мнения: 21 280
Благодаря Ви много  Peace

# 672
  • Мнения: 1 416
А освен мивката и тоалетната, става ли за абсолютно цялата баня този Bref - плочки, етажерки, батерии на чешма и душа? Blush
И трябва ли да се оставя да действа или може направо да се натърка и отмие след това?
Не, изрично пише, че трябва да се ползва само за тоалетната чиния и то отвътре. Трябва да престои: на единия вид пише 10 минути, а на другите - 30 минути.

Не мога да коментирам „пристрастеността” ти към Доместос. Аз използвам белина главно за банята (плочките на пода и Доместос спрей за тоалентата чиния отвън). В кухнята ползвам Доместос спрей за плота и мивката (котакът пие вода само от купа на плота и го чистя всеки ден).
Внимавай много с Доместос да не го смесиш с други препарати, особено съдържащи киселини.
Благодаря ти много   bouquet
Внимавам, знам, че не трябва да се смесва, мерси за предупреждението Simple Smile
А Брефа колко време го оставяш да престои вътре в тоалетната след като намажеш?

Все още никой не ми е отговорил на другия въпрос Blush - дали Medix Razor и Domestos са еднакво силни, но на различна основа?

# 673
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Бреф-а пише да се остави 30 минути.

Medix Razor и Domestos според мен не са еднакво силни.Медикса ми идва по-слаб.

# 674
  • Мнения: 2 216
Здравейте , отново !
Имам няколко въпроса за бъдещата къща (дано скоро се преместим) - там живее баща ми.

1.За пералнята - нова му е , чистя я със специален препарат - вътрешно,но отвън е доста мръсно,някаква идея с какво да я  почистя ?

2.За хладилника по същия начин.

3. За плочките ,където е мивката също -доста са захабени,то така или иначе ще се сменят,но - все пак да ги изчистя.

Благодаря предварително   bouquet

Всичко това можеш да изчистиш с Циф или подобен  препарат/ аз купувам на ДМ/

Общи условия

Активация на акаунт