какви залъгалки предпочита бебето ви ?

  • 5 790
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 15 379
Съгласна съм, разбира се.
Аз обаче излизам от моят опит - ползвах биберон-залъгалка, защото моето дете имаше ужасяваща нужда да суче постоянно в първите месеци. Гумата няма как да замени прегръдката - факт.

Друго - боях се неистово да не си намери палците (а той към втори-трети месец се опита) и прецених, че бибката е по-добър вариант.

# 76
  • Мнения: 86
определено е по-добре бибка отколкото палци  Peace

# 77
  • Мнения: 5 173
Така е, но съгласи се, колко майки познаваш дето дават биберон за да задоволят сукателния рефлекс? Аз лична само една, всички останали дават бибероните за да не плачат бебетата. Моя син никога не си е смукал пръста, но при нас имаше нещо друго си мисля, и то е, че първите месеци залъгалката бях аз, ей не ми слизаше от гърдите това дете
И аз бях така. Изпитвах толкова силна вина, че детето плаче (за мен), а аз да му предлагам гума, че доста дълго време не ми заздравяваха рагадите. Tired

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 179
В началото не съм предлагала въобще биберон, но в периоди на голям рев пробвах нук, после авент - и двете без никакъв успех. Въпреки това не се научи да си смуче палците. Сега е на шест месеца, завира си пръстите в устата, но по-скоро се чеше, не ги смуче. Тя е в такъв период, че всичко завира в устата.

# 79
  • Мнения: 5 732
Момичета,а на НУК всички залъгалки ли са анатомични, има ли от тази с формата на черешка, защото синът ми други не желае, а искам да е от качествен материал, а не на първата стерилизация да се изтрият части от украсата,защото ми се е случвало вече?

# 80
  • Мнения: 15 379
Нуби има тип черешка, Нук са все с ортодонтска форма.

# 81
  • София
  • Мнения: 484
И ние не харесваме никакви биби,накупих от всичкивидове,нобез успех. накрая намерих едни на Чико ,които приема за повече от минута

Не исках и аз да давам биба, но почна да си смуче палеца и предпочетох, да ликвидирам навика в зародиш Mr. Green

# 82
  • Мнения: 5 393
Авент.
Първоначално бях купила на Чико една, но явно формата не ѝ хареса и категорично отказа да я ползва. Взех авентска и имаше ефект,  трудно, но я прие. Предпочитам бибата пред палеца, който Софѝя откри за отрицателно време. Crazy Кърмя я на поискване и определено вечер ме ползваше за биберон след като се нахрани, което не ме устройваше също.

# 83
  • Мнения: 155
И аз взех Авент.Когато й ги дам ги бута с език и не иска биберон.Но от седмица ръчичката й все в устата я намирам .  ooooh! Махам ръката ,давам бибата ,но бута с език.  Crossing Arms Какво ще я правя не знам.
За протокола :благодарение на биберона първата седмица след изписването Александра започна да суче и я кърмя с огромен успех и до сега.

# 84
  • Мнения: 1 110
Тези на Авент и моят син ги избутваше от устата, после взех Нук и нея я прие без проблем. Авент ми изглеждат доста дълги, може и затова да е.

# 85
  • Мнения: 5 732
Моят син предпочита на Нук, но аз не ги харесвам - всеки път, която я плакна с вода тя се пълни ... да не говорим,когато я изварям .... може аз да съм случила на дефектна, незнам , но бебчо си я харесва и постоянно сме с нея!

# 86
  • Мнения: 1 110
Не е дефектна, сещам се, че и аз бях забелязала същото нещо.

# 87
  • Мнения: 2 532
И в авентскит влиза вода Naughty

# 88
  • Мнения: 2 328
Моя бръмбар признава само МАМ за шишета,залъгалки и силиконови зърна.Томи Типи не понася,Авент лапва за 20 секунди и плюе с мощен рев.Имам и залъгалки на Чико,Нук и доктор нам си кой,но не съм ги разпечатвала.

Общи условия

Активация на акаунт