какви залъгалки предпочита бебето ви ?

  • 5 794
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 197
Smile_d Simple Smile ,има време да я залюби baby_neutralИ нашият беше(и все още е)мрънкало и ние също така му я бутахме,че и му я подпирахме с ръка даже ooooh!Към 3-ия месец се влюби в нея PeaceНапоследък обаче я хвърля понякога,което ме навежда на мисълта,че е лесен момент за отказване от нея ThinkingСпира ме единствено това,че нощем като се размърда се успокоява по-лесно като му я дам,иначе се стига до рев и по-сериозни успокоявания-на ръце например Tired

# 46
  • До морето
  • Мнения: 7 163
Абсолютно никакви. Вкъщи имаме сигурно 10-15  Rolling Eyes Наскоро си откри палеца и вече съвсем не мога да му пъхна биба, даже се изнервя вместо да се успокоява.

# 47
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Отбелязвам авент, но моя син нямаше предпочитания. Каквато му давах, такава взимаше  Simple Smile

# 48
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
С каквато свикнат в началото такава си търсят и за в бъдеще, ако изобщо свикнат де Wink  Ползвали са Биби и Томи Типи, сега малкия си играе с една на Авент, но не иска да я цока вече, само за игра.

# 49
  • Мнения: 1 050
Забелязвам тези дни, че бебето все по-упорито си търси палеца да го налапа. Много ме е страх да не придобие този навик и сега ще пробвам и с калчукова биберона. Дано я хареса, че не знам от палец как ще го отуча.

# 50
  • Мнения: 2 532
Малкият и той не искаше залъгалка, ама като засмука палеца и той, така набързо го научих Mr. Green Посреднощ в просъница като чуех по бебефона как сладко си го засмуква и веднага пъхах бибата Peace За няколко седмици забрави палеца Peace Пък със залъгалката сега в по-критични моменти се успокояваме Mr. Green Като цяло обаче, засега не е от най-големите фенове Thinking

# 51
  • Мнения: 71
Залъгалката ни е на Томи Типи.Анатомична ,силиконова,те май нямат каучукови.Такава взех в началото и сега купувам същите спрямо възраста.

# 52
  • през девет планини в десета
  • Мнения: 51
Какви ли залъгалки не взех и накрая си хареса най-обикновенна на камера от 1 лев Shocked , а преди това дадох луди пари за биби.

# 53
  • Мнения: 1 110
Кажете ми как да убедя една приятелка да не слага мед на бибата. Вярно малката плаче непрестанно, без значение дали е у дома или навън. Не намирам това за редно, но тя го прави само и само мир да има. Споделя, че гледа повече от два пъти на ден да не слага, но не издържа на плача.

# 54
  • Мнения: 11 913
feria99 незнам дали можеш да я убедиш, но само ще ти кажа че една позната правеше така с дъщеря си. И като и пораснаха зъбките и малко след това станаха направо черни и ходи по зъболекари и й казаха, че е от меда дето е слагала на биберона. Отделно меда е алерген и не се дава толкова рано.

# 55
  • Мнения: 1 110
Да и аз й казах за зъбките. Надявам се и други приятелки също да поговорят с нея. И аз съм виждала зъбки на детенце, в много лошо състояние заради меда и ''натуралните'' сокове, които пи до  4 години с биберон. Не искам тази малка принцеса да има болни зъбки. Надявам се, че ще успея да убедя мама. Все още не е късно, прави това от 2, 3 седмици.

# 56
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Кажете ми как да убедя една приятелка да не слага мед на бибата. Вярно малката плаче непрестанно, без значение дали е у дома или навън. Не намирам това за редно, но тя го прави само и само мир да има. Споделя, че гледа повече от два пъти на ден да не слага, но не издържа на плача.

Ами никак.....щом тя е решила така,едва ли ми могла да я спреш.
Няма пряка зависимост  почерняването на млечните зъби да е  е предизвикано от смучене на медна биба в ранна възраст  Peace Или пък от някакви въглехидратни храни и течности.По тази логика бебетата не трябва да пият АМ,защото съдържа  въглехидрати като лактоза например  Laughing
Само стоматолог-специалист би могъл да каже от какво е проблема.

# 57
  • Мнения: 15 379
Майката не издържа на плача, казваш?!
А дали знае защо бебето плаче - мокро е, наакано е, има колики, гладно е, иска внимание?
Биберонът е само част от успокоителните процедури, всичко друго зависи от майката.

Кажи й, че мед преди 12 месеца не се дава, защото може да съдържа ботулинови спори и детето да почине.

# 58
  • Мнения: 1 110
Благодаря ви момичета. Днес ще се срещнем и мисля да вкарам темата отново. Тя е интелигентно и образовано момиче, силно се надявам, че ще предотвратим  употребата на меда.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Синът ми ползваше Нук - силиконови.

Общи условия

Активация на акаунт