Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти

  • 201 170
  • 301
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 694
Искам да попитам-колко твърди ви стават формичките с Маршмелоуз-при мен се получи нещо като дъвка-на другата сутрин си беше пак толкова меко Thinking

# 76
  • Мнения: 5 873
А дали стават тези бои за яйца, дето са като капсули антибиотик?

# 77
  • Мнения: 694
И аз това се чудех-даже щях да купувам онзи ден,но с продавачката никъде не открихме да пише ,че са безвредни.

# 78
  • Мнения: 5 873
И аз това се чудех-даже щях да купувам онзи ден,но с продавачката никъде не открихме да пише ,че са безвредни.
На тези ,които купих пише,че са безвредни.Ама знам ли.... newsm78

# 79
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Lidiana, трябвало е да сложиш повече пудра захар - трябва да е с консистенция на пластелин(но мек). Опитай да прибавиш още пудра захар, а и на фугурките им трябва по-дълго време за да изсъхнат!

За боята - не би трябвало да е вредна боята за яйца, така че я ползвайте. Аз например си купувам за боядисване на яйцата сладкарски бои, защото има повече разцветки.

# 80
  • Мнения: 3 927
има обяснения за него - Тането   bouquet доста се поизмъчи!


Аааааа, не съм, не съм Simple Smile
В крайна сметка всичко беше ОК, защото правих лесно изпълними украси Wink.

Из нямам никакво намерение да си губя времето и да майсторя розички, цветчета и други джаджи от идеите ви с маршмелоу или фондан. Има си майстори сладкари за тая работа Wink

В Б-я се намира боя за яйца и сладки на пловдивската фирма Радиком, както пише shoshi.
Адрес на производителя:

Пловдив
ул. Прохлада 1
тел. 032/62 44 35

# 81
  • Мнения: 146
това е сайта на Радиком, но няма голям избор от бои, като че ли...
Достатъчно ли са безвредни??...малко ми е трудно да вярвам на българските производители
/ Winkнищо лично/
http://www.radikom-bg.com/products.php?group=6&lang=bg

# 82
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ами момичета, освен да взема да ви пратя едно колетче от тук  Mr. Green - не мога да разбера защо има такъв проблем с боите в БГ след като навсякъде в хранително-вкусовата промишленост се използват? newsm78 Не знае ли някой производител на едро?  Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 1 708
Момичета,имам питане.Тази година реших да правя тортата за рождения ден на децата(края на април)и днес ще правя тортичка и мисля да експериментирам.
Та въпроса ми е :Правили ли сте фигурки от дъвчащи бонбони? newsm78

# 84
  • Мнения: 1 708
Тук има интересни примери за шоколадови орнаменти:
http://www.mazpek.ru/dekor/dek1.html

# 85
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Снежи, аз съм ползвала дъвчащи бонбони, поставям ги една по една в микровълновата за няколко секунди, не да се разтопят, а да омекнат и моделираш. Бързо се втвърдяват, затова не загрявай голямо количество наведнъж, работи малко по малко.

Последна редакция: нд, 09 апр 2006, 16:54 от djemma

# 86
  • Мнения: 1 708
Благодаря Джема!
Ето какво сътворих днес:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=551224

# 87
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
М-м , много вкусно изглежда. Какъв е крема, желиран е, така изглежда поне?

# 88
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Снежи, за пореден път обираш овациите. Страхотна торта. Я дай подробности.

# 89
  • Мнения: 1 708
Благодаря!

Блатовете ги правя от кексово тесто,защото стават по-сочни и вкусни.Крема е ванилов,домашно приготвен(мляко,жълтъци,захар,брашно и желатин).Глазурата е разтопен шоколад с малко масло.Розичките са от дъвчащи бонбони!

Общи условия

Активация на акаунт