Женските консултации и НЗОК ?? !!

  • 26 340
  • 113
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 409
Мишле_ , ти при кой лекар си в център "Света Петка"?

# 91
  • София
  • Мнения: 10 704
Света петка....там до 20-та поликлиника .... Особено важно е да не сте при Иванов....пиша през телефона, но когато имам време мога да опиша и тук за какво иде реч там. Ако някой бърза да узнае може да се разрови в мненията ми назад във времето ... В черния списък съм писала подробности.

# 92
  • София
  • Мнения: 1 409
magnet_for_happiness, аз съм при лекар-жена.
Виждам, че имаш няколко дни до раждане, предполагам че вече си избрала болница и лекар за процедурата?

# 93
  • София
  • Мнения: 10 704
magnet_for_happiness, аз съм при лекар-жена.
Виждам, че имаш няколко дни до раждане, предполагам че вече си избрала болница и лекар за процедурата?


Разбира се. С тази бременност не съм припарила там....миналата бях и там.

# 94
  • София
  • Мнения: 3 789
magnet_for_happiness, аз съм при лекар-жена.
Виждам, че имаш няколко дни до раждане, предполагам че вече си избрала болница и лекар за процедурата?


Разбира се. С тази бременност не съм припарила там....миналата бях и там.
Явно си преживяла неприятни моменти. Съжалявам за което! Дано сега всичко е наред!
Но все пак би могла да дадеш повечко инфо, освен ако целта ти не е евсяка една сега да започне поименно да те пита....

# 95
  • София
  • Мнения: 10 704
В болница съм и пиша от телефона,а не са два реда три. Преди време в черния списък в този форум съм писала на дълго и широко какво ми се случи там. В предишен пост и това написах, ако на някой му се рови в старите мнения . Що за кретения би било да пиша това с цел всеки поименно да ме пита. Shocked

# 96
  • София
  • Мнения: 3 789
Щом си в болница и като ти гледам подписа - явно щастливия момент наближава.... Дано е това/ така - стискам палци за щастлив финал и да гушкаш здраво сладко бебче!

Последна редакция: вт, 26 ное 2013, 19:05 от Мишле_

# 97
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
освен ако целта ти не е евсяка една сега да започне поименно да те пита....

Да,целта й е да разказва на всеки по отделно за ужасните си преживявания  ooooh!
Написа,как да търсиш.Може да питаш за уточняващ период или нещо такова

# 98
  • Мнения: 175
Здравейте мамчета,

в събота разбрах че съм бременна и в мен изниква един въпрос,как и кога да потърся гинеколог ,който работи със ЗК и води женска консултация.От Варна съм ,убих се да търся в търсачката такава тема,намерих много стари от 2006 и 9-та.Линк?  Rolling Eyes

# 99
  • София
  • Мнения: 3 524
Здравейте мамчета,

в събота разбрах че съм бременна и в мен изниква един въпрос,как и кога да потърся гинеколог ,който работи със ЗК и води женска консултация.От Варна съм ,убих се да търся в търсачката такава тема,намерих много стари от 2006 и 9-та.Линк?  Rolling Eyes
може би е добре да питаш тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=732716.0

# 100
  • София
  • Мнения: 1 634
Едно допълнение: с Държавен вестник, бр. 9 от 31.01.2014
има промени в НАРЕДБА № 26 ОТ 14 ЮНИ 2007 Г. ЗА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА АКУШЕРСКА ПОМОЩ НА ЗДРАВНО НЕОСИГУРЕНИ ЖЕНИ И ЗА ИЗВЪРШВАНЕ НА ИЗСЛЕДВАНИЯ ИЗВЪН ОБХВАТА НА ЗАДЪЛЖИТЕЛНОТО ЗДРАВНО ОСИГУРЯВАНЕ НА ДЕЦА И БРЕМЕННИ ЖЕНИ

http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2136041270 - промените
http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135556407 - целия текст


Като чета май вече всички имат право на изследване на Даун, не само жените над 35 год., но не съм сигурна, защото четох промените по диагонал. Вече май и ЗК ще поема генетични изследвания?
Нека някой по запознат да сподели.

# 101
  • Мнения: 18
Здравейте мами! Аз така и не успях да схвана полага ли ми се микробиология по здравна каса? От началото се следя на две места - при моята лекарка, която не работи със ЗК и в един друг МЦ в 29 ДКЦ, където лекаря уж работи със здравна каса. Но от началото единственото, което ми е пуснал безплатно са едни кръвни изследвания. А вече няколко пъти ми се налага да си правя микробиология и ще ми се наложи явно още поне веднъж и всеки път си плащам по 30лева. Когато го попитах за това, той започна да ми увърта и мрънка и пак нищо не разбрах. Чудя се дали мога и е късно да го сменя всъщност? И все пак имам ли право на микробиология, колко и кога?
Благодаря ви предварително и се извинявам, ако има вече такава информация и не съм я видяла! Simple Smile

# 102
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Чудя се дали мога и е късно да го сменя всъщност?

Можеш да го смениш.Имаш две микробиологии по касата,в началото и в края на бременността.Цитонамазка в началото.Ти почти си изкарала бременността.Интересувайте се какви са ви правата в началото

# 103
  • Мнения: 18
Благодаря за отговора Simple Smile Иначе разчитах, че щом работи със здравната каса, той ще може да ми каже какво и как, но явно съм в грешка. Нямам опит, но вече ще си знам Simple Smile Хубав ден!

# 104
  • Мнения: 99
Здравейте, не съм прочела цялата тема, за което се извинявам.
На работа съм от 4 месеца , преди това имам около две години без осигуровки здравни. Доколкото съм наясно все още не съм си възстановила здравните права. Бременна съм в 6г.с и ако всичко е наред към 8.г.с. ще трябва да се запиша на ЖК. Имам ли право на такава или ще трябва да си следя бременността на частно ? Благодаря !

Общи условия

Активация на акаунт