Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 ноем. 2012, 10:03 ч.

черен списък на лекари

• 131 796
  • 244
  •   1
Отговори
# 195
Ами аз живея в София и тук има избор. Аз ходих при Елена Кръстева. Намерих я чрез организацията "Макове за Мери". Има много опит с жени и двойки, претърпели загуба на деца. Успех.

# 196
  • София
Здравейте, момичета.

Следя форума с интерес и всички вие много ми помагате в битката с многобройните ми гинекологични проблеми, която ме изцежда вече две години.

Искам да добавя следните имена (извинете ако се повтарям) :

д-р Илиева ДКЦ 25 Младост 3- Не обяснява абсолютно нищо по време на прегледа. Тя беше четвъртият подред лекар, който посетих с надеждата за различно и човешко лекарско отношение, но уви. Предписа ми стадартно лечение, което й обясних, че вече съм провеждала ДВА ПЪТИ ( което тя също видя в купчината от амбулаторните ми листове). Отговорът й беше: "Е, нищо, нека пак да пробваме"

д-р Чернев ДКЦ Младост 3- След две проведени лечения, предписани ми от него, микробиологията показва ТРЕТИ ПЪТ положителен резултат бактериална вагиноза. Репликата му "Е, пак ли, айде заеми се сериозно вече с лечението, нали ти казах да не правиш секс" ме обиди изключително много, при положение, че когато ми почнаха проблемите ( преди повече от година), спрях половите контакти.

.

# 197
  • София
Здравейте, момичета.

Следя форума с интерес и всички вие много ми помагате в битката с многобройните ми гинекологични проблеми, която ме изцежда вече две години.

Искам да добавя следните имена (извинете ако се повтарям) :

д-р Илиева ДКЦ 25 Младост 3- Не обяснява абсолютно нищо по време на прегледа. Тя беше четвъртият подред лекар, който посетих с надеждата за различно и човешко лекарско отношение, но уви. Предписа ми стадартно лечение, което й обясних, че вече съм провеждала ДВА ПЪТИ ( което тя също видя в купчината от амбулаторните ми листове). Отговорът й беше: "Е, нищо, нека пак да пробваме"

д-р Чернев ДКЦ Младост 3- След две проведени лечения, предписани ми от него, микробиологията показва ТРЕТИ ПЪТ положителен резултат бактериална вагиноза. Репликата му "Е, пак ли, айде заеми се сериозно вече с лечението, нали ти казах да не правиш секс" ме обиди изключително много, при положение, че когато ми почнаха проблемите ( преди повече от година), спрях половите контакти.

.

Извинявай ако питам и още ти е болна тема, но след като ти е направена микробиология, защо никой не ти е пуснал антибиограма. С нея се вижда с кой антибиотик ще повлияе на тази бактериална вагиноза... Успя ли да се справиш с проблема или още се луташ между лекари?

# 198
  • София
Laughing
Цитат
Извинявай ако питам и още ти е болна тема, но след като ти е направена микробиология, защо никой не ти е пуснал антибиограма. С нея се вижда с кой антибиотик ще повлияе на тази бактериална вагиноза... Успя ли да се справиш с проблема или още се луташ между лекари?

Здравей.

Малко е дълга историята, но мога да я обобщя по следния начин:

Две години нетърпимо бяло течение. Следват две-три лечения на сляпо БЕЗ изследвания от двама различни лекари, които не повлияват на проблема. Започвам да чета и да се интересувам, съответно посещавам други лекари и ги моля за изследвания.

Откривам лекар, който му се отпусна от сърцето да ми пусне микробиология.

След микробиология ( изолирани бяха бактерии и кандида, която беше следствие от антибиотик) - лечение, което повлиява една част от проблема (а именно само кандидата).

Следват множество микробиологии (без антибиограми  и без допълнителни изследвания), които показват бактериална вагиноза и съответно множество традиционни лечения за БВ на сляпо от различни лекари. Реултат- нула.

След безбройно многото информация, която изчетох, реших, че задължително трябва да си пусна мико и уреаплазма.
При което почвам да търся лекар, който да ми пусне това изследване, а не само микробиология (която не открива мико и уреоплазма, а само наличие на незнайно какви бактерии)

Последното ми посещение при д-р Паликов е нещо различно, което ми се случи- Изслуша ме, разгледа ми купчината амбулаторни листи, направи ми обстоен преглед, взе ми секрет, препоръча ми генетичното изследване в ГЕНИКА (пълният пакет за мико, урео и тн..), след като му казах, че парите вече не са от значение за мен.

И какво да видим- уреоплазма, стафилококи и гарднерела.

Лекува ме с три антибиотика и глобули. Сега усещам голямо подобрение, но ще ходя на контрола чак на 15ти и откачам от притеснение. Дано всичко е наред.

П.С. Взе ми и цитонамазка, понеже имам раничка, на която никой не е обръщал внимание до сега, само ми казваха, че имам. По неговите думи раничката може би е следствие на бактериалните ми инфекции и след лечението е препоръчително да се направи пак цито, за да се види има ли подобрение след излекуваните бактерии.

Обадиха ми се от центъра (още докато траеше лечението ми ), че е много притеснителен резултатът ми от цитото и да ходя бързо да го взимам (представете си какъв шок изживях). Отивам с 300 и гледам- 2ра Б група и нискостепенни плоскоклетъчни интраепителни лезии. Докторът- в отпуска.

Останах спокойна, защото знам, че уреоплазмата и подобни инфекции могат да изменят резултата на цитонамазката и реших да премина курсовете с АБ и тогава да си правя ново цито (което е сега на 15ти)

Извинявам се за дългия пост ! Знам, че звуча объркано, но вярвайте ми, вече съм изключителен гинеколог, който всичко знае и всичко разбира. От гъби и бактерии до рак и разчитане на изследвания LaughingLaughing

# 199
  • София
Laughing
Цитат

Здравей.

Две години нетърпимо бяло течение. Следват две-три лечения на сляпо БЕЗ изследвания от двама различни лекари, които не повлияват на проблема. Започвам да чета и да се интересувам, съответно посещавам други лекари и ги моля за изследвания.

След микробиология ( изолирани бяха бактерии и кандида, която беше следствие от антибиотик) - лечение, което повлиява една част от проблема (а именно само кандидата).

Следват множество микробиологии (без антибиограми  и без допълнителни изследвания), които показват бактериална вагиноза и съответно множество традиционни лечения за БВ на сляпо от различни лекари. Реултат- нула.

След безбройно многото информация, която изчетох, реших, че задължително трябва да си пусна мико и уреаплазма.
При което почвам да търся лекар, който да ми пусне това изследване, а не само микробиология (която не открива мико и уреоплазма, а само наличие на незнайно какви бактерии)

Последното ми посещение при д-р Паликов е нещо различно, което ми се случи- Изслуша ме, разгледа ми купчината амбулаторни листи, направи ми обстоен преглед, взе ми секрет, препоръча ми генетичното изследване в ГЕНИКА (пълният пакет за мико, урео и тн..), след като му казах, че парите вече не са от значение за мен.

Лекува ме с три антибиотика и глобули. Сега усещам голямо подобрение, но ще ходя на контрола чак на 15ти и откачам от притеснение. Дано всичко е наред.

П.С. Взе ми и цитонамазка, понеже имам раничка, на която никой не е обръщал внимание до сега, само ми казваха, че имам. По неговите думи раничката може би е следствие на бактериалните ми инфекции и след лечението е препоръчително да се направи пак цито, за да се види има ли подобрение след излекуваните бактерии.

Обадиха ми се от центъра (още докато траеше лечението ми ), че е много притеснителен резултатът ми от цитото и да ходя бързо да го взимам (представете си какъв шок изживях). Отивам с 300 и гледам- 2ра Б група и нискостепенни плоскоклетъчни интраепителни лезии. Докторът- в отпуска.

Останах спокойна, защото знам, че уреоплазмата и подобни инфекции могат да изменят резултата на цитонамазката и реших да премина курсовете с АБ и тогава да си правя ново цито (което е сега на 15ти)

Извинявам се за дългия пост ! Знам, че звуча объркано, но вярвайте ми, вече съм изключителен гинеколог, който всичко знае и всичко разбира. От гъби и бактерии до рак и разчитане на изследвания LaughingLaughing

Значи същата простотия беше и при мен........... от едни гъбички до рак стигнаха... невярни диагнози и куп лоши лечения, та съвсем друг се оказа проблема както и да е ... И аз съм имала 2-ра Б група, но няма как да нямате щом тогава сте имала инфекция. Като я излекува гинеколога тогава вече може да се види реален ли е този резултат. Вярвайте ми и аз се бях побъркала и много трудно и аз попаднах на своя гинеколог, който назначи правилното лечение и имаше резултат.

# 200
  • София
Laughing
Цитат
Скрит текст:
Здравей.

Значи същата простотия беше и при мен........... от едни гъбички до рак стигнаха... невярни диагнози и куп лоши лечения, та съвсем друг се оказа проблема както и да е ... И аз съм имала 2-ра Б група, но няма как да нямате щом тогава сте имала инфекция. Като я излекува гинеколога тогава вече може да се види реален ли е този резултат. Вярвайте ми и аз се бях побъркала и много трудно и аз попаднах на своя гинеколог, който назначи правилното лечение и имаше резултат.[/spoiler]

Сега си добре, нали ?

Благодаря за подкрепата, въпреки че не съм писала тук, аз ставам и лягам с този форум и съм научила много неща за гинекологичните проблеми тук. Вече виждам светлинка в тунела. Надявам се на 15ти да ми вземат нужните изследвания, да излязат бързо и всичко да се оправи.

Жалко е, че в такава ситуация на лекар вяра спираш да имаш и започваш да търсиш информация при "себеподобни" жени със същия проблем. Disappointed Relieved

# 201
  • София
Laughing
Цитат
Скрит текст:
Здравей.

Значи същата простотия беше и при мен........... от едни гъбички до рак стигнаха... невярни диагнози и куп лоши лечения, та съвсем друг се оказа проблема както и да е ... И аз съм имала 2-ра Б група, но няма как да нямате щом тогава сте имала инфекция. Като я излекува гинеколога тогава вече може да се види реален ли е този резултат. Вярвайте ми и аз се бях побъркала и много трудно и аз попаднах на своя гинеколог, който назначи правилното лечение и имаше резултат.[/spoiler]

Сега си добре, нали ?

Благодаря за подкрепата, въпреки че не съм писала тук, аз ставам и лягам с този форум и съм научила много неща за гинекологичните проблеми тук. Вече виждам светлинка в тунела. Надявам се на 15ти да ми вземат нужните изследвания, да излязат бързо и всичко да се оправи.

Жалко е, че в такава ситуация на лекар вяра спираш да имаш и започваш да търсиш информация при "себеподобни" жени със същия проблем. Disappointed Relieved

След 2 години мотаене по всякакви псевдолекари НАЙ-НАКРАЯ ДА .Обаче найстина си бях загубила вяра, че ще стане. И май като най-накрая се откажеш и то тогава взима, че всичко се оправя. Дали случайност дали късмет и аз незнам какво. Хубаво е, че има такива теми, за да споделят повече жени за лекари, който освен, че не вършат работа я и влошават. Hands Ok Hand Естествено помогналият на една може да навреди на друга, но все пак са редки случайте Simple Smile

# 202
Аз искам да добява др.Румяна Йорданова мевролог ,център Хелиус гр.Варна.Заради нея почина Дъщеря ми Доника бременна в петия месец
Грешно лечение

# 203
Здравейте, от доста време се каня да напиша резултатите от моята операци на нослето. След няколко чупения и изкривяване на преградата – буквално във формата на “S”. Корекцията,която ми беше необходима беше само вътрешна. Отидох на консултация при д-р Бенчев в „Хил клиник“. Препоръчаха ми го като добър специалист близки хора,които цялостно са си оперирали носа при него. И ето запазихме час за операция. Предварително  ми направиха всички видове изследвания и тестове за упойки. Операцията беше на стойност около 4000лв. Платих да ме оперира д-р Бенчев. Постъпих в клиниката час преди операцията и адът започна. В операционната при пускане на упойката още докато бях в съзнание АЛЕРГИЯ към упойката и гърлото ми се затвори.Докато кажа с последни сили „Не мога да дишам“ всички видимо изпаднаха в паника,което пред пациент е абсолютно недопустимо. Упоили са ме и се будя с ужас – болки и повръщане на кръв и  5 часа излизах от упойка. Не знам с какво ни упояват. Така и след като се освестих не кой да е, а обучаващият се прясно завършил д-р Сербезова дойде да ме огледа какви са резултатите. Стори ми се странно,но не отдадох такова значение. В следващите няколко дни въпросната докторка държеше всекидневно да знае какво е състоянието ми,не д-р Бенчев,за който платих да ме оперира. На 4тият ден трябваше да отида да ми извадят конците. В кабинета ме очакваха д-р Бенчев и въпросната д-р Сербезова. В момента , в който тя започна отново да ме оглежда и да ми сваля конците,започнаха да коментират кое как е направено и видимо Бенчев нямаше идея. 2 часа след свалянето на конците главата ми стана като футболна топка.По спешност се оказа,че са ми докарали инфекция ,която е тръгнала към мозъка. Слава Богу с антибиотик от  хапченце срещу 100лв всичко се оправи. И резултат е 0 от това мъчение + хрущялът ми е оставен свободно все още изкривен в носа , без да е прибран. И на това ми отговорихга в последствие „Е,сега с една местна упойчица ще ти приберем всичко вътре“ .
Отвратена съм от БЪЛГАРСКИТЕ лекари!!! Операция в България повече никога!!!

# 204
  • Варна
И все пак имаш късмет, че си жива, аз след преживяното с мъжа ми, изпадам в паника щом чуя линейка или доближа болница. Как няма една осъдена, бяла престилка.

# 205
Изключително съм разочарована от непрофесионалното  отношение на Д-р Надежда Стивасарска от МЦ Феникс /доколкото знам работи и в Шейново / и незаинтересованост от нейна страна към нови пациенти. От моя личен опит ако отидеш без направление ти взима парите - 160 лв общо като уж  за преглед е 40лв-50  , микробиология -25лв и цитонамазка 25лв, което прави 90лв-100. Направете си извода.... Не отговаря на обаждания за резултати от микробиологията въпреки, че се бяхме разбрали в деня на прегледа да се чуем два дена по-късно. Отделно ако види някоя "приятелка" в чакалнята я вкарва за преглед и останалите чакат , въпреки че имат записан час и не говоря за бременни жени, към които естествено имам разбиране. Последния път чаках 30 мин именно поради тази причина, а предният 2 часа,  поради изключително много празни приказки от нейна страна със сестрата, по телефона, с пациентките и тн. Иначе като  сте на преглед при нея сте първи дружки, но в момента, в който ви удари касовата бележка забравя за вас.
Ако нямате явно някакви връзки при нея ,  не си правете труда да ходите и да й се доверявате.
Препоръчвам д-р Иван Вецев, той също е от МЦ Феникс.

# 206
Проф. Веселин Павлон от 1ва градска. Липса на елементарна човещина.

# 207
Здравейте! Искам да изкажа моето негативно мнение за двама гинеколози от Токуда...
1. д-р Илиев който въпреки,че съм бременна и постъпих в спешното на болницата с тежка аритмия отказа на няколко пъти на молбите на лекарите от спешно да ме прегледа.... Накрая някак го убедиха, че трябвада бъда прегледана и от него....
2. Д-р Гълъбица Велева, която ме прегледа на следващия ден след престоя ми в болницата и се държа много грубо след като чу, че се следя в клиниката на д-р Щерев нито се представи нито ми обясняваше нещо по време на прегледа и се държа на моменти супер аругантно.... Думи нямам...

# 208
Здравейте, искам да допълня списъка и огорчението си от отношението на д-р Добри Марчев -завеждащ урология гр.Шумен. Арогантен, отпраща хората,а в същото време им взима парите. Пазете се от такива 'лекари'.

# 209
Здравейте, искам да допълня в черния списък още един лекар- д-р Елмира Павлова, онко-дерматолог, работеща в София ( в МЦ Свети Панталеймон и Сейнт Тома). Тази жена е пълен касапин, способна да обезобрази човек за 200 лева както беше моя случай. Бързаща, претупваща пациентите, неспазваща уж записаните от нея часове.

Общи условия

Активация на акаунт