Ще се местим в нов град

  • 8 336
  • 108
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 592
Няма значение колко години си живяла в Пловдив, ако наскоро не си търсила квартира, не можеш да твърдиш с такава сигурност
Съвсем наскоро съм гледала цените на квартирите в Пловдив, брат ми и няколко приятели се местиха на квартира, така че нека да имам представа
Ако си живееш в собствено жилище, може и да си имаш някакви представи за цените, но далеч не означава, че са реалистични и че евтини жилища има само в циганските квартали
Пак казвам, всеки разбира под евтино различно, но ме съмнява в Плевен да са много по-ниски цените, точно защото съм ги сравнявала преди няколко месеца

# 46
  • Мнения: 9 706
Добре де, отворете imot.bg и вижте при еднакви критерии в центъра на двата града как са и готово...

# 47
  • Мнения: 2 592
Именно де, правила съм го  Wink

# 48
  • София
  • Мнения: 221
Нали не искате да кажете , че е премахната и привилегията МО да покрива процент от наема на квартирата, които  50% от наема за конкретния град

# 49
  • София
  • Мнения: 9 887
Преди 6 години бяхме изправени пред подобна дилема. Само че тогава въпросът беше дали да си останем в София и съпругът ми да няма работа или да се преместим в Плевен и той да работи там/ беше офицер по онова време/. Не сме се двоумили, макар и да беше трудно- тъкмо си бяхме купили жилище в Сф, деца малки....Но отидохме в Плевен. Никога преди това не бяхме ходили там и в един момент- с двете деца и камион с покъщнина...та там. Много трудно свикнах, много. Живяхме в Плевен три години и бяха едни от най-хубавите в живота ми. Красив град, нито малък, нито голям. Всичко ти е на една ръка разстояние. Чисто и подредено. Парите ни стигаха, аз не работех. Със същите пари в Сф изнемогвахме. А София и Пловдив са сравними като цени, като наеми....така мисля, не съм сто процента убедена.
Пловдив е красив град. Но е голям. Плевен ми беше очарователен  именно с това, че не  е пренаселен, не е и малко селце.
Имахме идея да продадем жилището в Сф и да купим в Плевен. аха да го направим, когато съкратиха мъжа ми, по-точно предложиха му да се върне като офицер в Сф или да остане отново без работа. Предпочете второто. С военна заплата в Сф...ами не става в нашия случай.
Така се стекоха нещата, че му предложиха друга работа в Сф, добре платена...върнахме се , пак се установихме.
Не че много помогнах на авторката, но поне си поприпомних милите ни години в този град!

Последна редакция: нд, 02 дек 2012, 08:54 от Валенцето

# 50
  • Мнения: 22 498
Nenna, с едно сравнение на цени в сайт за недвижими имоти не става. )))
В Плевен квартири се намират и за 150лв. ако са в кварталите, което пак означава че си на 20мин от центъра. )

dmaria, не е точно така. Получава се определена сума в зависимост от това дали си ерген, семеен, семеен с 1дете, 2деца и т.н. И сумата е еднаква за всички. А ти ако искаш можеш и квартира за 500лв. да си наемеш.

# 51
  • Мнения: 2 592
О, да, определено могат да се намерят и по-евтини квартири, които не са в сайтовете за недвижими имоти  Peace
Но все пак авторката се предполага, че не познава градовете (поне с такова впечатление останах) и за това предполагам, че ще ползва сайтовете за недвижими имоти

# 52
  • Мнения: 8 849
Най-добре да изчакаме авторката на темата да се появи и да даде повече информация. Така ще разберем какви са им приоритетите, към какво се стремят,възможностите им, изисквания и така ще може да се дадат по-адекватни съвети.

# 53
  • Мнения: 1
Здравейте,
Изключително се радвам, че толкова много хора откликнаха на въпросите ми Simple Smile Прочетох с огромен интерес мненията Ви и в мен възникнаха различни въпроси. Все още стой дилемата между двата града. Ние понастоящем живеем в Ямбол. Прочетох някъде, че относно квартирите сигурно ще ползвам сайтовете за недвижими имоти - е, прави сте. Активно съм се абонирала за тях напоследък. Прави ми впечатление, че има и евтини квартири в Пловдив, но не съм запозната с кварталите там. Същото важи и за Плевен. Евентуално, ако можете да ми разкажете за кварталите в градовете - кой какви предимства има, недостатъци, цени на квартири, близост до важни обекти - училища, детски градини, болници, магазини и т.н. Питахте за заплата, работно място - веднага казвам. Съпругът ми взема около 800лв заплата. Двете поделения, между които трябва да избираме са Долна Митрополия, мисля че беше, и Крумово - край Пловдив било някъде. Не знам много подробности за самите поделения - как се заплаща, има ли изобщо някаква сигурност в тази структура наречена БГА... Sad По образование и професия съм счетоводителка. Имам вече една година опит и ще се наложи да прекъсна работата си, на която така или иначе гледах като на голям късмет в тази безработица. Не знам дали ще си намеря лесно работа било то в Плевен или в Пловдив, след като всички знаем какво е положението в цялата държава. В тежки времена като днешните всеки съвет и всяка помощ е добре дошла, за което искам искрено да Ви благодаря.  Hug

# 54
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Бих избрала Плевен. Градът е особено очарователен, особено лятно време.

# 55
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Значи, разстоянията в Пловдив не са толкова големи.
Ако ще се заселвате по кварталите. Кършияка + Мараша са може би най-скъпите.
Кючюк Париж е добър квартала. То пак зависи в коя част, де. Има къщи стари + блокове + зеленина.
Тракия си е панелно село. Транспортът, обаче, там е добре уреден.
Аз лично много не я харсевам.
Иначе кварталите, които се водят широк център са си най-добре - Каменица, Съдийския (там няма добър градски транспорт).
За другите нямам много наблюдения.

Крумово е село мн. близо до града.
А ти като счетоводител мисля, че лесно ще намериш работа тук.

Определено бих избрала Пловдив. Не само защото съм пловдивчанка. Какво ще правите в тоя сдухан Плевен.

# 56
  • София
  • Мнения: 10 419
Какво ще правите в тоя сдухан Плевен.
Shocked

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Родният ми град е Плевен, но в случая не мога да го препоръчам с чисто сърце. Основните люсове са изброени вече- очарователен малък град, не е пренселен, къси разстояния, медицински център е, евтин живот, има добри училища и места в детските градини. Обаче намирането на работа е трудно, което не е малък минус. А и не знам какво се планира за Долна Митрополия в бъдещето, изглежда ми мъгляво. Докато Крумово си имат нова техника и определено смятат да се развиват. Освен това Пловдив е по- близо до Ямбол, повече възможности има ти да си намериш работа, има почти всички плюсове на големия град.
Трудно решение, дано изберете най- доброто за вас!

# 58
  • Мнения: 1 446
Пловдив. Има удобствата на София, но е в пъти по-хубав и по-спокоен и всичко.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 59
  • Мнения: 8 849
Ще се включа пак за Пловдив. Щом работното място на съпруга ще е Крумово, то вероятно става въпрос за летище Крумово. Самото село е близо до града, добре уредено и може дори там да живеете, ако искате. Иначе ако се заселите в града, няма да има проблем съпругът да пътува до Крумово.
Кварталите са сравнително добре уредени, изключвам циганските. Избягвайте предложения за квартира в"Изгрев","Преспите", ако не желаете да бъдете съседи с малцинствата. Аз лично изключвам от списъка си и "Тракия", което е просто едно панелно село, както се е изразила съгражданката по-горе, с доста силно изразено малцинствено присъствие на места. В "Кършияка", където живея, има 2-стайни апартаменти и по 200 лв, ако имате късмет. Топлофицирани квартали изцяло са "Тракия" и "Кършияка", ако държите на този вид отопление. "Смирненски" е по-отдалечен квартал, който също не харесвам. "Коматево" е близко село, влязло вече в рамките на града, но аз все се чувствам като на село всеки път, когато се озова там Mr. Green. Около Гребната база  не е лошо за живеене, води се широк център. Във всички квартали има детски градини и училища в достатъчно количество. Ако имах повечко пари бих живяла около "Евмолпия", Ректората или Тунела. Хубаво е и около нас покрай Панаира, много сме близо до центъра.
Счетоводителите имат шанс за работа, ако имат опит и особено ако владеят някакъв език. Заплатите обаче не са кой знае колко добри, не сме в София за съжаление Tired
Пловдив ще ви е по-удобен, ако сте от Ямбол и ще ходите натам.
Ако останете по-продължително само на заплатата на съпруга, ще се наложи да живеете в недобър квартал и ще бъдете притеснени финансово. Задължително ще се нуждаете от още една заплата.

П.П. Мъжът ми сега се прибра и се включи с мнение. Според него пък"Тракия" е добра опция за квартира, щом ще се пътува до Крумово, този квартал наистина се пада най-близо до работното място. Около блок 100 има всичко необходимо-големи вериги магазини като Лидъл,Кауфланд, Пени и Триумф, наблизо е и МОЛ-а.

Последна редакция: вт, 11 дек 2012, 17:34 от unadaptable

Общи условия

Активация на акаунт