Ще се местим в нов град

  • 8 328
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте... Мъжът ми е военен и сега му казаха да избира между работа в два различни града или уволнение Sad За съжаление ние сме младо семейство и тъкмо прохождаме в трудностите, свързани с отглеждането на детето ни. Мислейки в перспектива се обръщам към всички вас, да ми помогнете... Градовете в които ще се преместим са съответно Плевен или Пловдив... Нямаме роднини и познати в двата града. Аз лично съм била само на екскурзии там. И не виждам какво може да наклони везните. Длъжността на мъжа ми и в двата града ще бъде една и съща, парите също... Интересуват ме аспекти като избор на квартири, стандарт на живот, възможности за развитие... Моля помогнете ми в избора. Ще помоля, ако има майки от Плевен или Пловдив да споделят мненията си. Благодаря Ви от сърце за разбирането, ако сте решили да ми отговорите. На всички други искам да се извиня, че Ви занимавам с проблемите си.
Хубав и ползотворен ден Simple Smile

# 1
  • BG
  • Мнения: 2 458
От мен - Пловдив. От където и да го погледнеш. От къде сте?


# 2
  • Мнения: 5 468
И от мен глас за Пловдив  newsm78

# 3
  • Мнения: 454
Пловдив и от мен. Аз живея в Плевен, нито климата е хубав, нито кой знае какви възможности за реализация има.

# 4
  • Мнения: 789
И аз клоня към Пловдив, но не е за подценяване и откъде сте, има ли удобен и бърз транспорт до роднините ви или ходенето на гости на баба ще е предизвикателство Simple Smile Квартирата поемат ли ви или ще си я плащате вие? Може би в Пловдив са по-скъпи. А ако след 5 г. ви преместят в друг град? Не знам колко ви е голямо детето, но и за детска градина ще трябва да помислите. Като по-голям град, Пловдив има ли проблем с недостига на места, че за София (и не само) си е направо кошмар тази тема....
Успех каквото и да изберете!

# 5
  • Мнения: 685
Още един глас за Пловдив  Peace
И аз като теб на екскурзия само съм ходила в Плевен и то преди сто години, та нямам преки впечатления от сегашното му развитие, но определено в Пловдив виждам повече възможности  Peace За ДГ не зная как стоят нещата, но пък ти можеш да си намериш работа и да му мислите за градинка  Hug

# 6
  • Мнения: 183
Ако аз трябва да избирам- определено Пловдив.

# 7
  • Мнения: 364
Едва ли някой може да изпадне в подробности за двата града едновременно, за това е хубаво да дадеш още малко подробности - сега къде живеете, т.е разстоянието от двата града до роднините и приятелите. Колко е голямо детето - какви ще са неговите нужди в следващите години. Възможност за какво развитие. Иначе сигурно изборът на квартири ще е по-голям в Пловдив.

# 8
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Гласувам за Пловдив. Хубав град, хубави хора.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 366
А твоята работа? Ще можеш ли след време лесно да намериш реализация? Помислете и за това. Като цяло май Пловдив дава повече възможности, но си мисля, че и животът там не е толкова спокоен.  newsm78

# 10
  • Мнения: 1 100
Пловдив. От всякаква гледна точка е по-добрият избор. Надявам се само да има удобен транспорт до родния ви град/ове.

# 11
  • Мнения: 9 680
Ти сериозно ли се чудиш между Пловдив и Плевен?  newsm78

С четири ръце и пет крака съм за Пловдив.
Въобще не мога да се съпоставят двата града! Виж, ако чуденката ти беше Пловдив/Бургас или Пловдив/Варна, то тогава вече да - по-сложничко ми идва.

Плюсовете ми за Пловдив:
Много повече социални и културни мероприятия - за да не скучаете с детето, особено в началото, когато не познавате никой. Много повече места за посещения.
Стратегическо разположение - с кола, влак, автобус, самолет можете да достигнете бързо до почти всички точки на България, вкл. столицата и морето.
По-голям шанс ти да си намериш работа (ако ще работиш)
Относно квартирата, ако си я плащате сами, отново по-голям избор. Естествено, колкото по в центъра, толкова по-скъпо(но това се отнася за всеки град).
По-висока средна годишна температура!  Laughing
3 пъти повече хора (аз обичам да има хора по-улиците, глъчка, тълпа....  Mr. Green )

п.с. Нищо лично към плевенчани. И в двата града съм била само като турист! Simple Smile

Мести се смело, който и град да избереш! Аз за една седмица, преди години, се преместих на 600 км. Не съжалявам. Чувствам се добре и щастлива! Simple Smile

Съвет: в началото се запиши на нещо - танци, фитнес, език или там каквото обичаш, за да може да се запознаеш с някого. Поне, както се казва, да има с кого да изпиеш едно кафенце!  Simple Smile

Успех!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Живея в Пловдив,но имам роднини в Плевен.Изобщо не се чудете за Пловдив,В Плевен нещата изобщо не са розови.Момиче от роднините ни работи в хранителен магазин за 290 лв заплата без осигуровки.Като дойде проверка им казват да направят една разходка и след час да се върнат.И това място беше намерено с връзки.В Пловдив имате в пъти повече възможности Peace Освен това е много хубав град Peace Желая ви успех!

# 13
  • Мнения: 60
Ако от финансова гледна точка нещата са еднакви, аз пък бих избрала Плевен. В смисъл, ако квартирата е поета от работата на съпруга, и на теб не ти се налага да работиш. Аз харесвам по-малките градове, заради спокойствието, но едва ли са само това факторите. Иначе в Пловдив не е трудно да отгатнеш, че има много повече възможности, било то, за работа за теб, инфраструктура и т. н., също така явно сте млади, ще ви трябват забавления, в Пловдив пак със сигурност ще има повече алтернативи.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Пловдив разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт