Ще се местим в нов град

  • 8 334
  • 108
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 427
Определено бих избрала Пловдив.  Peace

# 16
  • Мнения: 22 497
Вие хубаво избирате Пловдив, нормално е да се избере по-големият град. )
Но...аз пък имам предвид за колко пари горе-долу работи мъжа на авторката, това, че ще трябва да плащат квартира и да се придвижва от нея до работа.
Съответно ако нямат служебен автобус това ще трябва да става с лична кола (често поделенията не са насред града нито има удобен градски транспорт до тях), а разстоянията там със сигурност са доста по-големи, отколкото в Плевен.

Към авторката, дай малко повече инфо къде точно ще го преместят в Плевен (ШЗОто почти го закриха).
Каква е твоята професия и кога би могла да започнеш работа и за какво ще се оглеждаш.
Да, Плевен е малък град, но квартирите със сигурност са доста по-евтини от Пловдив, места за децата в ясли и градини има предостатъчно. Разстоянията не са кой знае колко големи, и в зависимост от разположението на квартирата, мъжа и ще може да ходи и пеш на работа.

# 17
  • Мнения: 4 569
Пловдив, защото е по-голям бих избрала аз.
Но пък Мирама е изтъкнала плюсовете на Плевен.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 100
Аз също мисля, че Пловдив е по-добро решение.

# 19
  • Мнения: 22 497
То плюсове всеки град има....) Освен, че съм от Плевен, съм и съпруга на военнослужещ, и имам понятие за какво става въпрос. )

# 20
  • Мнения: 21
Пловдив  Peace

# 21
  • Мнения: 10 547
Плевен, разбира се! Прочетох те ли, че и в двата града заплатата на съпруга й ще бъде същата?
Проста справка в нета показва, че наемите в Плевен и Пловдив са с 30-40% разлика в полза на първия град. Това е достатъчно да избера по-евтиния град.
Отделно, не зная имат ли или не деца, но в Плевен няма и проблема с детските градини и неуредения пловдивски градски транспорт.

Инак между София и Париж предпочитам Париж......

# 22
  • Мнения: 22 497
А за да може жената да си търси работа, детето и трябва най-малкото да тръгне на ясла, или градина. ) Иначе все тая дали ще е в голям град с възможности, където няма кой да и гледа детето. )
В Плевен със заплата от около 700лв. колкото евентуално ще получава мъжа и и майчинство могат да си позволят прилична квартира, транспорта е много добре уреден.
Е, да, няма кой знае какви забавления, ама то като нямаш пари, много те вълнува дали има 5мултиплекс кина, или не. )  Laughing

# 23
  • Мнения: 9 704
Е да, ама ако им плащат квартирата по-добре да харчат заплатата там, където има за какво да я изхарчат!  Laughing  Но авторката не е уточнила тази част.

# 24
  • Мнения: 22 497
Е да, ама ако им плащат квартирата по-добре да харчат заплатата там, където има за какво да я изхарчат!  Laughing  Но авторката не е уточнила тази част.

Квартирата не се плаща. )
Вземат се т.нар. квартирни, които са доста минимална сума, а и тях на доста места ги отрязаха, заради злоупотреби.
И да вземат пари, ще е максимум 50-60лв.
Но пък в Плевен има ведомствени квартири които се предлагат на военните, където наема за 2доста големи стаи е около 60лв. на месец и където могат да се настанят ако желаят.
В Пловдив не знам дали се предлагат такива жилища на военните.

# 25
  • Мнения: 60
Аз доколкото разбрах има дете, и това е от съображение, само, че не очаквам в Плевен или Пловдив, хората да нямат по някакви съображения.

# 26
  • Мнения: X
Вие хубаво избирате Пловдив, нормално е да се избере по-големият град. )
Но...аз пък имам предвид за колко пари горе-долу работи мъжа на авторката, това, че ще трябва да плащат квартира и да се придвижва от нея до работа.
Съответно ако нямат служебен автобус това ще трябва да става с лична кола (често поделенията не са насред града нито има удобен градски транспорт до тях), а разстоянията там със сигурност са доста по-големи, отколкото в Плевен.

Към авторката, дай малко повече инфо къде точно ще го преместят в Плевен (ШЗОто почти го закриха).
Каква е твоята професия и кога би могла да започнеш работа и за какво ще се оглеждаш.
Да, Плевен е малък град, но квартирите със сигурност са доста по-евтини от Пловдив, места за децата в ясли и градини има предостатъчно. Разстоянията не са кой знае колко големи, и в зависимост от разположението на квартирата, мъжа и ще може да ходи и пеш на работа.

Пловдив.
Аз май теб четох ,че и тази година детето ви не е прието в градина и ще се гледа от баба си както досега. А това,не се връзва с поста ,че места има в ДГ в Плевен. А поделенията в Пловдив са повече на брой от Плевен  и има военен квартал с жилища за военни ,а  и има по-голяма реализация и за майката ако реши да работи.
Наемите са ниски ако са в крайните квартали и стигат тези на Плевен ,ако не се държи да си в центъра,а и ДГ има от съседните села до покрайнините. Ако живеят в покрайнините на града  има детски автобус и карат децата до ДГ на село ако няма свободни в града за момента:))
Всеки си решава най-добре на место:)

# 27
  • Мнения: 22 497
Kontesa Kokona, няма как мен да си чела за детски градини, тъй като никога не съм имала намерение да пускам дъщеря ми в такава. ) Говорех за училищата и предучилищната там. )
Места в детски градини и ясли има колкото искаш.

Отделно за авторката не е маловажно мъжа и къде точно ще работи и как е уреден транспорт и др. подобни. И дали ще е на 8ч. работен ден, на смени и т.н.
Съвета ми е по-добре да зададе въпроса си в Съпруги на военнослужещи - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=669880.0
Там има момичета и от Пловдив и ще и дадат по-адекватни съвети.

# 28
  • Мнения: 62
Никога не съм ходила нито в Плевен, нито в Пловдив, но бих избрала Пловдив. Избери накъдето те води интуицията, мен ако питаш. Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 221
А беше време в омразния социализъм, когато държавата осигуряваше и работа за съпругата на офицера, + задължително тя да не е отдалечена на повече от 5км от гарнизона. сега остана само честта да служиш на родината- всякакви привилегии, затова и никой не иска да служи в БА Simple Smile
Плевен беше интересно място... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт