Хипоспадия - тема 2

  • 74 398
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 531
И при нас нещата са добре. Отначало пишока доста израстна, но в последния месец сякаш не е помръднал и милиметър. Надявам се до прегледа през м. май да порасне още. И аз най- вероятно няма да присъствам на втората му операция през м. септември.
Честито. Много ме зарадва новата ти лентичка, да сте живи и здрави, и на филанал да се радвате на здравичко бебче. Hug

Последна редакция: ср, 06 фев 2013, 10:48 от marychery

# 46
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
MuJIuHka зарадвах се  Hug Май повлякох крак, а?  Wink
Ванката е все така, дори на няколко пъти видях и трета капка до първите две фистули  Sad Не капе постоянно, дори е много рядко  Tired Явно се променят нещата постоянно и са свързани с растежа.
marychery и ние последния път бяхме с цистофикс, но в каналчето имаше друг затапен цистофикс. На третия ден махнаха този от каналчето-той го дразнеше доста- и след още два дни махнаха и този от корема.
Оф, кога ще свърши всичко... Не мога да си представя, че няма да съм до него в този момент. Чувствам се толкова гузна понякога...

# 47
  • Мнения: 4 760
Оххх, изобщо не беше планирано. Като гръм от ясно небе ни дойде. Но стореното сторено. И аз от сега се чувствам много гузна, че няма да съм до момчето си в този важен за него момент. Само се моля всичко да мине успешно, другото ще го превъзмогна.  Praynig

# 48
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
То и при нас не беше планирано, ама нали ми казахте и тук-така е трябвало да стане!  Mr. Green
Дано се оттърват децата през септември за да можем да се наслаждаваме на моментите ни заедно  Praynig

# 49
  • Мнения: 5 531
Оххх, изобщо не беше планирано. Като гръм от ясно небе ни дойде. Но стореното сторено. И аз от сега се чувствам много гузна, че няма да съм до момчето си в този важен за него момент. Само се моля всичко да мине успешно, другото ще го превъзмогна.  Praynig
То и при нас не беше планирано, ама нали ми казахте и тук-така е трябвало да стане!  Mr. Green
Дано се оттърват децата през септември за да можем да се наслаждаваме на моментите ни заедно  Praynig
хей, няма нищо по хубаво от това да чакате бебе. Усмихнете се на тези мигове, на бременностите си. Това са най прекрасните и магични мигове за една жена. Не ги изпускайте в угризения и тежки мисли, а им се насладете максимално. От сега е далече да планирате операциите.
Може пак да се консултирате с Такова, но винаги може да се отложи и операцията с месец два.
За цистофикса, ами аз нали съм си любопитна, та поразпитах. И това разбрах, че се слага за да щади новото каналче. Но Маймунка, при вас операциите вече са доста, а това съжалявам да го кажа увеличава  рисковете от фистули. Пожелавам ви, от сърце да ви е за последно, защото е тежко и за вас и детето. Започни да мислиш , не дали пак ще има проблем, а как след следващата операция, детето ще е вече напълно здраво и всичко ще е успешно.

# 50
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Това, че операциите са много и има риск при всяка следваща ми е кристално ясно  Sad Трудно е да повярваш, че е за последно. Когато се обърнахме към Такова се бях настроила за happy end, и разочарованието ми беше грандиозно  Tired Подчертавам, че тертипа на работа се промени-не бяхме само ние оперирани по този начин. Естествено, че силно се надявам този път да е за последно  Praynig  Praynig  Praynig

# 51
  • Мнения: 5 531
 Hugи аз се надявам и ви го пожелавам от сърце. Искренно се надявам и нашите уролози да намерят най-добрият и правилен подход, най - щадящият за децата ни.

# 52
  • Мнения: 1 426
Само да попитам коя е д-р Пандарова? Аз познавам д-р Пандаров, който оперира детето.

# 53
  • Мнения: 101
MuJIuHka, ех, че хубава новинааааа  Hug !!! Не потъвай в огризения от сега наистина, а се радвайте на предстоящото чудо! Аз всеки път тайничко и благородно завиждам на такива новини! Маймунка, много напреднала лентичката, като че ли вчера съобщи новината  Crazy !
Ние пък сме вече в Лондон - още свикваме и не сме много, много ... ама ще се оправим. Май месец ще се върнем за преглед, ще са минали 7 м. от операцията, надявам се, че не е проблем, че не е точно на шестия. Много се надявам да има дати за Септември, да минава и заминава по-скоро. Фистулата е е все още тук, не се заблуждавам, че ще се затвори сама.

# 54
  • Мнения: 4 760
June явно съм изпуснала новината, че се местите в Лондон. Надявам се скоро да свикнете и всичко да се нареди по начина, по който искате.

И ние м. май сме на преглед и ще питаме Такова дали може юни да го оперира. Ако не може, таткото е решил да я отложим за октомври или ноември и четиримата да отиваме към София. Ще наемем стая в хотелската част и на смени ще гледаме бебето и баткото. Но има още много време и ще го мислим. Свеки като я знам каква е, 1 няма ден да се оправи с детето в болницата. Майка ми сигурно ще е на работа, а и малко недоразбрала си пада. Така че няма на кого да разчитам за съжаление.

# 55
  • Мнения: 5 531
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА момичета. Да сте живи и здрави вие и дечицата, щастливи и усмихнати.
Днес бяхме в Токуда да погледнат Михаил на ехограф, дойде и д-р Такова да види, всико ни е ок.
Пожелавам успешен край на проблемите за всички Hug

# 56
  • Мнения: 294
 HugЗдравейте! Хайде и аз да се включа-на 12-ти ще ходим на преглед-6 месеца след операцията-Такова каза преди, че няма нужда да ходим, но аз искам пак да го погледне моя син. Каза, че няма да имаме фистули, а и аз не виждам, но ще отидем пак..... искам да съм сигурна. На всички дечица пожелавам през тази година да приключат успешно с хипоспадията Praynig

# 57
  • Мнения: 4 760
След колко време белега под пищока от шитото намаля или изчезва? Мазах в продължение на 1 месец, но като гледам белега изобщо не е намалял или изтънял  newsm78

ЧЕСТИТ 8 МАРТ    bouquet

# 58
  • Мнения: 107
При нас последната операция беше преди 6 месеца и аз също го мазах с контатубекс, но шевчета си личат. Добре че са от долната страна. Според мен трябва да минат години за да не личи толкова шитото, но на 100% си мисля, че няма да може да изчезне. Нека ако има някой да е опериран преди повече от година да сподели, моля!!!

Честит 8 март, мили дами!!!

# 59
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Привет!  Simple Smile
maca-niki2008 браво! Дано всички тук се оттърват от хипоспадията тази година  Praynig
June и аз се изненадах за това, че сте в Лондон. Имам познато семейство там, имат момченце на 4 г. Ако ти е скучно сама-свиркай  Grinning
marychery чудесни новини!
Лично аз не съм мазала с нищо-те нашите шевове са много и един върху друг  Sad Кюркчиева ме караше да слагам Цикакеър-силиконови лепенки след първата операция. Мисля, че нямат никакъв ефект. Момчилов ме кара да слагам инжекции Прегнил три дни преди поредната операция за да се отпуснат тъканите. Сега Такова не ми е казвала да мажа с нищо.
Бебето расте, опъвъм тумбата и други части на тялото...  Rolling Eyes Скоро излизам в 45-дневен болничен. Времето лети  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт