Коледни звънчета скоро ще се люшнат, а през МАРТ мама бебче ще си гушне. Тема №7

  • 29 227
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 193
Има няколко варианта за болнични - личния лекар издава 14 дни след което АГ с комисия ти издава 30 дена и после още 30 ако се наложи. Или може направо от АГ да си искаш 14те дни и след това по 30. Вариант с болницата също става, ама ще трябва да лежиш и ти издават болничен за пролежаните дни + още 30. Таке, че ти  избери най-добрия вариант за теб. Мисля, че ако се разберете с АГ-то няма да ти откаже болничен.
За килограмите - бях качила 2, но лежах 5 дни в болница заради контракциите и ги свалих. Та сега съм на 0.

# 46
  • Мнения: 0
Здравейте и в новата темичка момичета! Не съм особено активна, но все още работя и нямам време за нищо... Чета ви с удоволствие и много е готино това, че имаме едни и същи въпроси, симтпоми и случки Simple Smile При мен всичко уж върви ОК, лекарят ми е малко несериозен спрямо мен и състоянието ми или аз съм много претенциозна, но... А тази вечер бебето е решило да играе ръченица върху пикочния ми мехур Simple Smile))) Забавлява ме много с тия ритници, но когато е стъпал там все едно ми отеква целия корем.. Ххахаха. Започнах да се чудя - нормално ли  да рита чааак толкова много? Аз също като една мама, която беше писала по-горе забелязах, че космите ми растат мноооого бавно, адски бавно, което е супер, но сигурно ще е временно... Сега ви оставям, за да се насладя за пореден път на Нотинг хил по нова телевизия. Спокойна вечер!

# 47
  • Мнения: 16
Galeto.. радвам се, че си успяла, че аз наистина в последния момент се сетих да кажа  Embarassed
Аз вече 4-5 пъти съм ходила на различни лекции, та вече знам- шуслеровите соли и Oilatum козметиката ще направят нас и бебето ни супергерои  Grinning

Да си поправя грешката- ето лекциите, за които знам, че предстоят за Варна:
- в Мол Варна, Capella Play ( с предварително записване на 0876 181 114 всеки работен ден 09-17 ч.):
  * 04 декември от 10 ч- етапи на родилния процес при физиологично раждане + как да изберем банка за съхранение на стволови клетки (малко реклама явно). Лектор д-р Елица Желева, акушер-гинеколог, координатор в МБАЛ Св. Анна и ОЛИМЕД
  * 06 декември от 10 ч- как да се справим с риска от дентални заболявания при детето още през бременността + Bepanthen: профилактика на подсичането при новородените + Стволовите клетки...нещо си (друга фирма прави реклама) Лектор д-р Богомил Стоев, лекар по дентална медицина

- в Mam's and Me Center - Mediateca
(с предварително записване на 0889 292 556 или на e-mail mediateca@mamsandme.bg)
  * 08 декември от 10:30 ч- най-чести проблеми при кърменето. Отбиване. Лектор асистент Лили Гоцева, преподавател в МУ
  * 15 декември от 10:30 ч- какво ви очаква в родилната зала. Лектор акушерка от АГ болница Вили Илиева
  * 22 декември от 10:30 ч- за и против присъствието на бащата по време на раждането (тест за присъстващите татковци. Лектор Диана Димитрова, д-р по психология
  * 29 декември от 10:30 ч- бабите- начин на употреба (новогодишна томбола с изненади, особено за присъстващи баби). Лектор Диана Димитрова, д-р по психология

# 48
  • Мнения: 22 436
Здравейте момичета. )
Аз съм от априлките, по първоначални данни термина ми беше за 6ти април, после се измести за 30ти март, и сега последно след фетална при доц. Димитрова и нейните замервания....за 19-20ти март.
Няма да ви преча, ще надниквам само от време на време. )

Ако прецените може да ме запишете на първа страница.
Термин 20ти март, 2ра бременност, пол - момче, гр. Плевен.

Погледнах, че говорите за колички, аз този път купих Мамас и Папас Плико Прамет (като Пег Перего модела е).
Предишната ми количка беше Грако Куатро Тур Делукс. Страхотна количка, но ми идваше тежка (13кг). от нея си запазих столчето за кола, количката и порт бебето продадох.

# 49
  • Мнения: 367
Mirama  Hug добре дошла   bouquet

# 50
# 51
# 52
  • Мнения: 2 843
Добро утро, поспаланки  Hug
Аз вчера така по-обстойно гледах колички, ужас, струва ми се мисия невъзможна  ooooh! Не искам да е много скъпа, накаква средна цена, ама то да се чудиш каква  Whistling Спрях се на някои, по-късно ще ви ги споделя  Hug
Ние снощи показвахме на таткото колко силно може да риткаме  hahaha Вече я усещам по-отчетливо, даже някои ритници са неприятнички  Mr. Green  Heart Eyes
Мирама, драго ми е да те видя. Честит син щърк  Grinning Отивам да те вписвам като мартенка  Hug
Прекрасен ден на всички  Hug

# 53
  • Мнения: 192
http://koli4ki.com/popup_image.php/pID/2629  , http://koli4ki.com/product_info.php/manufacturers_id/76/products … 285206ecc40f11745

Това пък е моят избор,само не съм сигурна за цвета,но предпочитам да е по ярък-напоследък наблюдавам какви колички се разхождат по центара и повечето все са от типа Cangaro и някак си бледи цветове.
Аз иначе станах леля миналата седмица Hug на Кристиян Simple Smile та ще ходя да се уча на къпане  Blush . Много е мъничак миличкия чак ме е страх да го взема.

Приятен Неделен ден на всички  newsm10

# 54
  • Мнения: 34
Добро утро!  Hug
Аз тази сутрин се събудих в 7.30, ама от утре вече съм болничен така че има кога да наваксвам.
Някоя от вас мисли ли евентуално да ходи във вторник в Мола на "Стамболийски"? Аз май ще отида, защото ще говорят за атопичния дерматит при бебетата, а таткото ни е с такъв и ме вълнува как е при децата.

# 55
  • Мнения: 22 436
Благодаря ви за посрещането момичета. )

desitkad, благодаря ти. ))))

Моята количка е тази -
http://answers.mamasandpapas.com/answers/4006/product/185770800/questions.htm
води се лимитирана серия, но много ми хареса.
тук има малко повече снимки как изглежда отпред, отстрани, просто е в друга разцветка
http://www.mamasandpapas.com/product-pliko-pramette-harper-check … 1857d7800/type-i/

# 56
# 57
  • Мнения: 2
Здравейте  preggo

desitkad, поздравления, страхотна коледна темичка Hug
 Да ви се оплача момичета, страшно много ми опъва кожата на корема и ме сърби, мажа се постоянно с разни кремове, но направо е ужасно, не знам по-нататъка как ще е. Започнах да се замислям за шуслеровите соли за еластична кожа, но не знам дали на този етап ще подействат, нали по принцип трябва да се натрупат в организма. Вие какво ще кажете, някоя от вас пие ли ги и в каква комбинация.

Eleonora0723, страхотна количка и струва ми се доста удобна. Ние с мъжа ми също я харесваме.

Mirama, добре дошла. Hug

# 58
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
аз пия шуслерови соли 1, 2 и 9 по 2 на ден, не знам дали помагат, но нямам сърбежи и нови стрии засега, въпреки че ми е доста голям корема и вече съм качила 10кг..мажа се и с кремове сутрин и вечер
да ви споделя мен ме мъчи запушен нос, четох че било нормално.. не знам от настинка ли е, от бременността ли.. и сополи имам, прозрачни, през деня ми се поотпушва, но вечер...

# 59
  • Мнения: 0
Здравейте  preggo

desitkad, поздравления, страхотна коледна темичка Hug
 Да ви се оплача момичета, страшно много ми опъва кожата на корема и ме сърби, мажа се постоянно с разни кремове, но направо е ужасно, не знам по-нататъка как ще е. Започнах да се замислям за шуслеровите соли за еластична кожа, но не знам дали на този етап ще подействат, нали по принцип трябва да се натрупат в организма. Вие какво ще кажете, някоя от вас пие ли ги и в каква комбинация.

Eleonora0723, страхотна количка и струва ми се доста удобна. Ние с мъжа ми също я харесваме.

Mirama, добре дошла. Hug

Здрасти, от книжката за шуслеровите соли:

Ето коя е необходимата комбинация от соли:

Шуслерова сол №1 сутрин по 2 табл.
Шуслерова сол №2 на обяд по 2 табл.
Шуслерова сол №8 вечер по 2 табл.
Комбинацията се приема постоянно до 8-ми месец.

Трети триместър
В този период се увеличават чувствително нуждите от желязо (хемоглобинът
пада), възниква опасността от анемия, формират се нервните пътища на плода.
Ето коя е комбинацията, която ще предпази майката от анемия, от следродилна
депресия и ще подпомогне нормалните процеси на развитие на плода:

Шуслерова сол №5 сутрин по 5 табл.
Шуслерова сол №3 на обяд по 5 табл.
Шуслерова сол №2 вечер по 5 табл.

Комбинацията се приема през 8-ми и 9-ти месец на бременността до раждането.

Днес е ужасно времето, но следобед сме на гости, така че ще го уплътним някакси Simple Smile

Последна редакция: нд, 02 дек 2012, 13:07 от ROSAURA

Общи условия

Активация на акаунт