За съня на бебето – моят опит

  • 16 087
  • 133
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 343
Joy Joy Joy hahaha Joy hahaha

На вас много ви отива поговорката "Гузен негонен бяга".   bouquet Като не се отнася за вас, защо ми се връзвате? Или на всяка цена искате да ме убедите (да се самоубедите), че не съм права!

И за какви кукли говорите не знам. Детето ми нито е програмирано, нито му липсва внимание.

Не, Bliss, просто преоткрих (и) себе си в постовете ти!
А за куклите не съм говорела за теб, защо гузен, негонен бяга, се докачаш?
Куклите са за тези, които се опитват да убедят майките с неспящи деца, че не работят със своите мъничета!

# 106
  • Мнения: 8 242
duhi_puhi  сарказма и злобата се отразяват на здравето! Или пък хормоните са ти малко в повече.
Mr. Green Трепи си акарите и не ми брой хормоните, моля Mr. Green

# 107
  • София
  • Мнения: 169
Bliss, oбещаните статии:

http://www.deteto.info/articledetails.aspx?id=993

От втората си позволявам да сложа специално цитат:
"Съвместният сън с бебето е норма в много култури по света. Той има множество предимства за цялото семейство – бебето заспива по-лесно, сънят му е по-спокоен,  плаче по-малко, поема повече мляко. Майката и бащата се наспиват по-добре, съвместния сън помага за увеличаването на производството на кърма и за изграждането на връзка с бебето. Има изследвания, които показват, че съвместният сън намалява риска от синдрома на внезапната детска смърт.", ето и линка за цялата статия, http://www.estestveni-idei.com/prod/polezno-1/parenting/baby-sleep.html

Има още няколко, но са на английски! Най-интересната не мога да я намеря, но я беше писал лекар, който има 6 или 7 деца, и беше правил опити с тях, и тези от децата му, които спят с майката били доста по-спокойни и здрави....
Не казвам, че сега трябва всички да си вземат бебетата, всеки сам решава, просто престани да пишеш за тоя пуст мързел, хигиена и тем подобни глупости.
И ти явно не четеш какво пишат другите, искаш да наложиш твоето мнение, и грам не се замисляш, че може и да не си права и защо се засягаме #Crazy Няма гузен, негонен бяга, аз лично се гордея с това, че си спя с детето, мога още неща да кажа, но пък така ще се обидят тези, които не спят, а не бива, както казах, всеки сам решава Hug

Момичета всъщност в тези два линка се обяснява доста добре, защо се будят бебетата...аз лично май се примирих, че поне още 6 месеца ще е така Mr. Green Confused 



# 108
  • Мнения: 2 196
Зверче,много хубави статии...А с останалото,което си написала съм много повече от съгласна Peace
Браво  bouquet

# 109
  • Мнения: 926
Zzvercheto, ето статията
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=893
И аз спя с малката.Кърмим се и така ми е по-удобно и много приятно.Заспиваме в 21 и  ставаме в 7. Първото нещо, което виждам сутрин е най-слънчевата и беззъба усмивка на света  Heart Eyes.Предпочитам този начин на спане.

Последна редакция: сб, 22 дек 2012, 14:50 от Sylvana

# 110
  • Мнения: 343
Зверче, много силни статии! Буквално ме изпълваха, докато четях, все едно получавах прозрение. Сега се чудя как съм била понякога егоистка и съм проявявала слабост при нощните будения на бебето. Толкова неща ми се обясниха и толкова естествено ми тръгнаха нещата, че тази нощ дори усетих удоволствие от това да прегърна и успокоя моето момченце, което е неудовлетворено и се буди през всичките 6 пъти (обикновено след 3-ия съм вече изнервена).
Отивам да чета новата Simple Smile

# 111
  • Мнения: 2 829
Зверче, лекаря е Доктор Сиърс, за съжаление няма преведени на Български книги, но аз доста съм чела на английски Simple Smile

Блис, съжалявам че си минала през толкова проблеми, имам приятелка със силно алергично дете и знам колко е трудно. НАистина, когато детето има алергия се препоръчва пазене от прах и алергени. Тъй като самата аз бях с много алергии до преди 10-тина години съм чела доста по въпроса. Има т.нар. парадокс на фермерските деца- с други думи статистически е доказано че деца, които израстват при по-нестерилни условия и имат досег с повече алергени по-рядко страдат от алергии в сравнение с деца, израсли в градове в много чисти къщи.
Тук, разбира се не става дума за недоносени дечица или такива, при които вече се е отключила алергия- тогава, доколкото знам е препоръчително да се елиминират алергените, но при здрави деца е добре да срещат повече алергени (в рамките на разумното, разбира се).
Съжалявам че нямам време да потърся статии по въпроса, все пак преди доста време ги четох (когато взимах решението как да гледам децата си).

Прочетох вихрещият се спор, но ми се струва, че ако опитате (и от двете страни) да не приемате написаното лично, а обсъждате обективно казаното ще е по-лесно за всички Simple Smile Пък и по-голям шанс има да убедим някой друг в правотата си ако му обясним, вместо да му се скараме, обидим или осъдим.

Аз лично съм много мързелива и това много ми помага- напр. понеже ме мързи запомням всичко, което прочета от първия път. Така си изкарах и висшето образование- прочета ли учебника веднъж го помня завинаги- и до ден днешен, 15 г. след това помня. Винаги измислям лесен начин да се свърши работата. Уверявам ви, че работя много ефективно- работодателите ми никога не биха се съгласили че съм мързелива Simple Smile Това го пиша само като вметка- всеки недостатък има и някакво предимство Simple Smile

И нека не се взимаме много насериозно- всяка една от нас се старае да направи най-доброто за детето си и всяка една от нас прави много грешки. Не вярвам че има единствено правилен начин.

# 112
  • Мнения: 4
Livia Аsu, много ти благодаря за темата, която си започнала. Тя наистина е важна и полезна за много от нас, които малко сме се разминали със образоването си по отнушение на тази много специфична тема.

# 113
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
yanast, много ти благодаря за хубавия пост. Права си, че с обиди и каране никого няма да убедим в правотата си. Хубаво е всеки спокойно да споделя своя опит, без да осъжда другия. По този начин е полезен на други родители като мен.
Много ми се иска да питам авторката, ако все още влиза в темата след подобно развитие, както процедира с приспиванията през деня. Защото аз от няколко дена се опитвам при нощното приспиване да го уча да заспива сам. Само, че нямам смелост да го оставя да плаче дълго време и за сега лежа до него на леглото и му пея тихичко. Той помрънква 10-15 мин и заспива. Мисля като свикне така да го слагам в неговото креватче и пак да му пея или галя. А след това и да го оставям сам да си заспива.
Проблемът ми е, че през нощта му се спи много и имам успех, но през деня не му се спи толкова и е по-трудно и пак се носим на ръце докато заспи. Та ми е интересно Livia Аus как процедираш през деня?

# 114
  • София
  • Мнения: 1 149
Като не се отнася за вас, защо ми се връзвате?

Тъй де, и аз това се опитах да кажа малко по-назад в темата, ама...  Rolling Eyes
duhi_puhi, имаш страхотно чувство за хумор, с глас се смях на поста ти, в който пишеш, че не си изваряваш гърдите нощем  Joy Още се смея   bouquet
Мисля, че Блис хвърли яснота върху разбиранията си за хигиена и мързел, така че на нейно място щях да мисля по същия начин.

# 115
  • Мнения: 1
Здравей Livia Aus, искам да ти благодаря че си отделила време да споделиш опита си, за мен информацията беше много полезна тъй като и ние преминаваме през трудния период на недоспиването и същите проблеми които ти описваш. Аз също съм за първи път мама на 6 седмично бебе и живея в Австралия. последните няколко седмици бяха изключително стресови за мен и мъжът ми. Нашият син има доста колики и много трудно заспива.
Първите 3 седмици с мъжът ми почти не бяхме спали, бяхме тотално изтощени и изнервени, честно казано бях готова на всичко само за да накарам малкото човече да млъкне и да заспи. По повод спането на бебето в неговото си легло и отделна стая - напълно съм съгласна с теб - на всички критички ще кажа - разберете, всички деца са различни. Аз много харесвам идеите на "привързаното родителство" - четох книги, ходих на курсове, докато бях бременна- но при някои деца това не работи. Моят син не обича да стои в слинг, не можем да спим заедно защото е неспокоен непрекъснато рита, или проплаква насън и ние не можем да спим. Забелязахме че когато го преместихме в неговата стая на отделно легло, започна да си спи доста по-спокойно съответно и за нас беше голямо облекчение.
По повод режима на ляганя също изцяло подкрепям идеята. Livia Aus техниките на приспиване за които пишеш много ми напомнят на книгата на Tizzie Hall, Save our sleep. Следвайки съветите в тази книга ние също започнахме да слагаме бебо в 7:00ч. да си ляга и изпитахме голямо облекчение след като започна да си заспива нормално и да спи по 6-7 часа непробудно.
Сега по празниците развалихме режима, и бебо пак стана много неспокоен, четейки твоя пост осъзнавам че режима на лягане е изкючително важен и ще трябва да направим  пак усиля с нашия бебок.




# 116
  • Мнения: 8 242
Не че нещо - ама имам чувството, че чета авторката  Mr. Green

# 117
# 118
  • Мнения: 13
Айде моля ви се, имам по-смислени неща да правя от това да се регистрирам с втори профил и да си пиша в темата! Ами нищо чудно, че звучим подобно, получаваме подобни съвети от сестри и акушерки тук, четем подобни книги и обсъждаме бебешките въпроси с хора с подобни разбирания тук в Австралия, аз вече споменах, че намирам доста разлика между България и Австралия в това отношение. Както и да е, LaVida радвам се да засека някой "местен", жалко, че не сме и в един град Simple Smile Но да знаеш, с времето ще става само по-лесно, то тези първите седмици нищо по-нататък не може да се сравни с тях! На нас, например, в началото ни помагаше много и това да повиваме бебето при спане, буквално на вързоп ставаше, иначе нямаше никакво заспиване, понеже все мяташе ръцете и краката и се събуждаше от тях, чак след четвъртия месец можеше да заспива без да е увит така.
Sarah Lou, дневните заспивания винаги са си били по-трудните, макар че напоследък е много по-лесно. До към седмият месец почти винаги приспивах денем бебито с кърмене и после го премествам в леглото му, ако просто не сме навън с количката (макар че ако бяхме някъде на гости извън къщи почти нямаше заспиване на ново място, твърде много се превъзбуждаше от новите неща). Обаче към седмия месец, когато от около два месеца си беше свикнал сам да се приспива нощем, един следобед просто го оставих в леглото му без носене и нищо, щом забелязах, че му се спи (имахме гости и нямаше време за дълги кърмения и успокоения) и той взе, че след няколко минутки сам си заспа с малко мрънкане. Тогава си дадох сметка, че явно е готов и за дневни заспивания сам и може би донякъде и аз забавям нещата като само го дондуркам по половин час, и просто започнахме винаги да го слагаме сам да си заспива и да му даваме няколко минути преди да тичаме да успокояваме по обичайния начин. И се оказа, че доста често той си заспиваше сам, и с времето все по-често, и откакто е на около 9 месеца само така го приспивам за сутрешния му сън. Ако пък много се разреве ми е ясно, че просто не му се спи толкова още и го вадя, оставям го да се наиграе и след около час пак го слагам да спи и тогава клюмва за две минути. Следобедният сън обаче е друга работа, понякога става лесно, обаче повечето случаи се принуждавам или да го извеждам с количката, или да нагласям времето, та да ходя някъде с колата и той там си поспива...

# 119
  • Мнения: 1 464
Абе какви са тия глупости-сутрешен сън, следобеден сън, междинен сън?Тук говорим за новородени, не за три-четири годишни.Новородените САМО ядат и спят.Как пък на 1 месец решихте, че ще му правите режими, пък колко пъти да спяло, пък как да не успокоявате, пък, ако може не в отделна стая, ми в отделен апартамент да го преместите  ooooh!
И стига с това "ние сме в чужбина, тук е друго".Детето ми е родено и гледано и все още се гледа в друга държава-ако ще на другия край на света да съм, тия издевателства, щото така трябвало, няма да ги свърша.

Общи условия

Активация на акаунт