Бургаски майчета - 13 тема

  • 44 815
  • 741
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 375
Прави са всички момичета, че в Бургас няма специалист обучен да прави ФМ.  Peace
Ранния скрийнинг го правих при др Димитрова (която работи в клиниката на др Калчева), като цена мисля беше 50 лв за прегледа. После ме пратиха в Лината до тях за кръв (не помня точно колко платих), те си я изпращаха до София и съответно резултата дойде направо при докторката. Казаха, че ако има нещо обезпокоително ще се обадят те, ако не аз да звъня да питам.

# 301
  • Мнения: 0
Честита нова година майчета и бъдещи майчета. За тези изследвания аз не съм правила нито едно от тях и не мислех за тях и цялата ми бременност мина по леко като мислех само положително и че всичко ще е наред. Сега като чета колко се депресирвате от всичко ми става лошо. Хубаво е да не мислите отрицателно. Е естествено правила съм изследвания обаче да се задълбочавам чак толкова... Всеки сам си решава ама като се чувствате добре няма смисъл от тях Simple Smile Лека бременност желая на бременните Simple Smile И много здраве на родените Simple Smile

# 302
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Роксана, права си, но ти доколкото виждам си само на 22г. Когато си на 34г като мен, рискът от разни ужаси се покачва и е добре човек да се подсигури и с нещо повече от положително мислене и вяра, че всичко ще е ок. Peace
Но, да, има го и това, че особено БХС изкарва излишно акъла на много жени...
Качествено направена ФМ обаче винаги може да бъде от полза, дори и за съвсем млади майки. Дано скоро се появи и в Бс специалист, който да може да я прави добре.

# 303
  • Мнения: 2 461
За съжаление не винаги е и въпрос на години.На моя близка приятелка сестра й роди детенце със синдрома на Даун а беше на 25.Според мен качествена ФМ направена от специалист е най-доброто.За мен лично 100-те лева дадени за ФМ при Томова са най-добре похарчените пари през живота ми,осигуриха ми такова спокойствие и увереността,че съм направила най-доброто за една успешна и спокойна бременност.

# 304
  • Мнения: 104
Здравейте и от мен!

Честита Нова Година! Нека бъде много щастлива за всички нас! За някои от нас ще се случи най-ценното в живота - ще станем майки, други ще се радват на новите пакости на дечицата си.

Моля ви за съвет - трябва да намеря гинеколог с добър ехограф, за да си направя частен преглед, но не съм запозната със специалистите в града. Ще се радвам ако препоръчате някой.
Също така ми трябва добра маникюристка, която слага гел newsm78

# 305
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
За съжаление не винаги е и въпрос на години.

Определено и това е така.
Просто колкото повече години, толкова по-висок риск.

И да, ФМ винаги е плюс. Ако има някакви съмнения - амнио.

# 306
  • Мнения: 60
Моля ви за съвет - трябва да намеря гинеколог с добър ехограф, за да си направя частен преглед, но не съм запозната със специалистите в града. Ще се радвам ако препоръчате някой.
Според мен добрия ехограф не е от голямо значение, ако човека зад него гледа, но не вижда.
Принципно МБАЛ Черноморска би трябвало да има най-добра техника, от гледна точка на това, че е най-нова.. Личното мимнение, на база на кофти опит е, че в Бургас общо взето няма голям избор, но ако се налага, по ред причини аз бих избрала д-р Ризова или д-р Хубчев.

# 307
  • Мнения: 375
Прада, на др Калчева е хубав апарата, но най-важно е задаапаратното устройство.
За гела аз си слагах в салон "Марго", на ул. "Гладстон", близо е до "Романса", срещу Младежкия дом. Маникюристката се казва Марияна, ако искаш пиши на лични за тел.

# 308
  • Мнения: 104
Момичета, точно защото знам, че в Бургас е кът на специалисти искам поне лекар, който поне малко разбира и има добър ехограф - мерките и кг. на бебето да ми види, за движения, обяснения, да ти определят пола или да видят размер на бедрото си е лукс.
Иначе вече се уверих, че в най-важното е да нямаш проблем с бременността иначе не знаеш в какви ръце ще попаднеш.....  Confused Cry Sad

# 309
  • Мнения: 39
Мами,къде водихте бебчо на ортопед?Може ли да се заведе при всеки един ортопед ?

# 310
  • Бургас
  • Мнения: 7 292
Аз я водих при д-р Колев в Света София. С направление, гледа я на ехограф, не се плаща нищо допълнително.

# 311
  • Мнения: 39
д-р Колев вече не работи там.Ако някой знае къде работи,ще съм благодарна да каже.

# 312
  • Мнения: 105
И ние ходихме при д-р Колев в Света София. Не работи вече там, ли? От кога е това и къде е сега?

# 313
  • Мнения: 62
Мами,къде водихте бебчо на ортопед?Може ли да се заведе при всеки един ортопед ?
Аз днес записах час при др. Христов за бебо. Преди 4 години, водих баткото при него и съм доволна  Peace

# 314
  • Бургас
  • Мнения: 166
Момичета, точно защото знам, че в Бургас е кът на специалисти искам поне лекар, който поне малко разбира и има добър ехограф - мерките и кг. на бебето да ми види, за движения, обяснения, да ти определят пола или да видят размер на бедрото си е лукс.
Иначе вече се уверих, че в най-важното е да нямаш проблем с бременността иначе не знаеш в какви ръце ще попаднеш.....  Confused Cry Sad

Изброените от теб неща могат да ти ги видят на много места в Бургас.
Аз, т.нар. ФМ в Бургас правих при Хубчев (в Дева Мария), Ризова (в Черноморска), Парушева и Димитрова (в клиниката при Калчева). Честно казано, това което те правят е УЗИ на плода,а не ФМ. Но да, измерват плода, бедро, глава, гледат органи... Да не обяснявам подробно, че преди няколко поста бях описала подробно какво гледат в Бургас.
Иначе ходих веднъж и при Марков в София (около 21 г.с.). Е, определено прегледът нямаше много общо с тукашните, но ако не можеш да пътуваш и тук е някаква алтернатива - със сигурност по-добре от нищо.

Общи условия

Активация на акаунт