Математически турнири - 19

  • 80 259
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Някой може ли да ми обясни как при максимален възможен брой 58т. на КМС, деца от Русе имат 60т? Shocked
За първи клас става дума, нали? Възможно е да са оценявали по инерция седма задача със седем точки, както е при горните класове. Но пък гледам, че русенци също са качили критериите и в тях 7 зад. е оценена с 5 точки.
Едит: При първокласниците не видях 60 точки.
При горните класове е, както го е описала Ирина, така че няма нищо нередовно.

Последна редакция: пн, 10 дек 2012, 10:17 от Анонимен

# 46
  • София
  • Мнения: 7 673
Всъщност, и аз не виждам резултат над 58 точки в първи кас в Русе.

# 47
  • Мнения: 11 960
Ох, не съм се събудила още, аз съм гледала резултати за VІ клас.

Подведох се, защото в темата за първокласниците една майка пише, че имало в техния град две деца от първи клас с 60т и реших да видя кой е този град.

Моля за извинение за драмите Embarassed

# 48
  • Мнения: 522
Знаете ли къде да търся резултати от КМС за Бургас?

# 49
  • Мнения: 284
Момичета, моля за разяснения за последната (трета) задача. Чета отговорите и пак не разбирам каква е логиката. Явно има някаква тънка математическа хитрост, ама като не съм математик  Blush

http://math-bg.com/wp-content/uploads/2011/12/61_NOM_Sofia_4_kl_kriterii.pdf
Сбора на числата е
abc+acb+bac+bca+cab+cba
сбора на единиците - c+b+c+a+b+a = (a+b+c)+(a+b+c)=19+19= 38
същото е за десетиците и т. н

# 50
  • Градът на света Богородица
  • Мнения: 204
Къде мога да видя резултатите...за Хасково

# 51
  • Мнения: 25
Някой има ли резултатите от Салабашев в 107?

Ще поизчакам за отговор докато малкото спи и после ще отида. Ако някой се интересува да пиша, за да проверя и за други дечица докато съм там.

LiaDi, погледни, моля те колко е макс. резултат за 4 кл. Мерси предварително.

Резултати в 107 ОУ от Салабешев:
За 4ти клас имаше питане, видях макс 60 точки на До, следва Рая с 48, Георги с 45

За 7клас, от явилите се деца там, макс е Николай с 39т, следва Михаил с 36 и дДве деца с 27 т.

# 52
  • Мнения: 1 144
Черна станция, можеш ли да ни насочиш кои са важните математически състезания от 7 клас нагоре?

О, не съм много в час вече, ама доколкото си спомням това са:

- олимпиадите
- есенните математически състезания
- зимните математически състезания
- пролетните математически състезания

ЕК си остава любимо за всички, макар и без практическа стойност. Добра тренировка за състезание на английски е и АК.

Но ако не се заблуждавам много от изброените състезания май не са свободни, а се явяват отбори от МГ-та главно. Чат-пат АК и още някои ентусиасти сигурно.

Danybon, казаното от Черна Станция се отнася за състезанията след седми клас (с изключение на изпита в АК). ЕМТ и ПМТ са от 8-ми клас нагоре, като всяка година на тях допускат за участие и по-няколко седмокласника с неясна за мен цел.

Ако говорим за седми клас, според мен най-важното състезание е изпитът за прием в гимназия или в АК. Всички останали състезания са част от подготовката за поддържане на тонус Simple Smile. Родители и деца обаче се увличат и в седми клас продължават да следват изградения стереотип на поведение - участие във всяко едно възможно състезание. Седмокласниците от МГ-тата не винаги могат да избират и да избягат от това "препускане" - гледат да влезат в отбора за това или онова национално или международно състезание и понякога губят фокус. Наблюденията ми са, че този седмокласен маратон е изключително изтощителен, дори и за "печените" състезатели.


Знаеш как е, някои деца просто обичат да се състезават. Лично аз, понеже съм имала точно обратният случай с баткото ни, който категорично отказваше да положи каквото и да е усилие, въпреки явния си талант, сега просто нямам сърце да спра устрема на номер 2 и каже ли, че иска да участва, не смея да го разубеждавам. Единственото, за което малко съжалявам е, че изпуска курсовете в СМГ вече трета поредна седмица заради тези състезания. Добре би било да се съгласуват, но опитът ми показва, че няма да стане.

# 53
  • Мнения: 44
От позицията на моя осмокласник мога да кажа,че децата смятат изброените от Черна станция турнири за най-важни, защото те са от категорията на така наречените рейтингови за определяне на отбори за международни състезания

# 54
  • Мнения: 4 877
Мерси много!
Дано до тези състезания да допускат и в бъдеще деца от не-СМГ (съответно и МГ).

От позицията на моя осмокласник мога да кажа,че децата смятат изброените от Черна станция турнири за най-важни, защото те са от категорията на така наречените рейтингови за определяне на отбори за международни състезания

# 55
  • Мнения: 44
Мисля,че няма ограничения, защото доколкото съм на ясно, разширените отбори се определят от 12-мата с най-висок рейтинг от тези състезания. А после с контролни между тях се излъчва отбор от 6 човека.

# 56
  • Мнения: 939
Мерси много!
Дано до тези състезания да допускат и в бъдеще деца от не-СМГ (съответно и МГ).

Всъщност никой не спира училищата да участват. Като пример - поканата от организаторите на ЕМТ 2012 (https://sites.google.com/site/esenenmt/pokana) е адресирана до всички училища, въпросът е, че само МГ-тата и АК реагират и изпращат отбори.

Малко разводнихме актуалната тема за КМС -  смесихме броенето на правоъгълници и жирафи със сметките за рейтинговите състезания  Wink

 

# 57
  • Мнения: 1 081
Благодаря и аз за разясненията за по-големите състезатели. А някой има ли идея кога да се очакват резултати от есенния турнир? Вече мина цял месец..........

# 58
  • Мнения: 939
Благодаря и аз за разясненията за по-големите състезатели. А някой има ли идея кога да се очакват резултати от есенния турнир? Вече мина цял месец..........

https://sites.google.com/site/esenenmt/

Под заглавието отгоре има линк към резултатите. Излязоха 1 ден след състезанието.

# 59
  • София
  • Мнения: 767
LiaDi, много благодаря!   bouquet

А случайно да знаете, 125-то дали ще имат отделно от националното награждаване за Салабашев? За ЕК миналата година до колкото помня имаше ..  Thinking

И аз , се присъединявам към благодарностите за инф. ,относно състезанията за пораснали деца!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт