Всякакви въпроси относно съдомиялните - 10

  • 39 204
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
Характеристиките на машината от линка не показват да е шумна.

# 16
  • Мнения: 106
Наши приятели имат такава, ужасно е шумна иначе нямат други оплаквания.
Само това не трябваше да ми казваш...имаме една пералня Electrolux,която е супер във всяко
едно отношение с изключение на това, че е много шумна...И понеже аз я избрах и мъжо още
ми пили на главата. Сега остава и миялната да е от шумните и... Twisted Evil А това няма как да се
провери в магазина...
Същият модел ли е на твоите приятели?

# 17
  • Мнения: 3 410
Тяхната е почти същата SPV43 M 00 EU, нивото на шума по документ е същото като на твоя модел - 48 децибела, обаче е много много по-шумна в сравнение с нашата. Навремето им препоръчах аз тази марка, щото тука във форума ни бяха разпънали на кръст тези, които сме с Аристон. Е да де, ама моя Аристон не го чувам като работи.
Може би Бош си е Бош, не споря, споделям само лично мнение.

# 18
  • Мнения: 4 785
А така, аз се чудех кога ще съм в редиците на търсещите нова миялна и ето на... То рано или късно тоя кашон Мидея му се виждаше края  ooooh! Не че не включва - включва, мие, прави струва и всичко точно... до неизмитите съдове. Чистих филтри, махах перки, пусках препарати, мих с Финиш, после с Феъри - не и не. Чашите абсолютно винаги са мръсни, съдовете според зависи. И без това е малка (мъжът ми искаше да ме изненада като се нанасяхме и понеже му казах, че може би искам всички уреди да са черни е влязъл и избрал първата черна миялна, а консултанта му казал, че щом сме двама мъничка е екстра - а място имаме...). Не можем повече да пускаме, за да вадим мръсни съдове. Не съм се задълбочавала в мненията за марки, но помня че BEKO беше похвалена.

За сега се чудя между две:

BEKO
BLOMBERG

Може и вградена да е, не знам още, принципно гледахме да не наливаме в апартамента, но...
Много ще съм ви благодарна за мнение, поне ориентировъчно   bouquet

# 19
  • Мнения: 5 918
Стана ми интересно какво разбирате под шумна съдомиялна.Моята е Беко,за 10 комплекта /45 см./
Освен бълбукане на водата ,когато пълни,плакне или източва, друг шум няма. Но шумът от водата е неизбежен. И е съвсем лек и поносим.
А доколкото знам Беко и Бломберг вече са под една "шапка".

# 20
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Здравейте   bouquet. Искам да се включа в темата ви с един въпрос и предварително се извинявам ако прозвуча глупаво Grinning. От 2 седмици си имам съдoмияла за вграждане BEKO DIN 5833. За първи път се сблъсквам с такава помощница и честно казано някой неща не са ми съвсем ясни. Това, което ме притеснява е, че никъде в упътването не намирам как да си настроя на каква степен да ми е солта. Започвам да се съмнявам, че съм си взела съдомиялна, която няма вариант аз ръчно да настроя, колко сол да ми подава. Нямаше да се притеснявам толкова ако не живеех в град с ужасно варовита вода. Та, въпроса ми е някой може ли да ми каже в крайна сметка на този модел съдомиялна мога ли да си настроя солта и съответно ако може, как да го направя? В случай, че пък няма как да си дозирам аз, то започва да ме гложди идеята, дали в крайна сметка количеството, което ще пуска според фабричните й настройки ще е достатъчно  newsm78. Ще съм благодарна на всякакво обяснение   bouquet

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 786
А доколкото знам Беко и Бломберг вече са под една "шапка".

И на нас това ни казаха в магазина като купувахме Блумберга.
Имам същия като показания от treisy  от около месец и малко и съм много доволна.
Показаното Беко също изглежда добро откъм параметри и в темата има доста доволни от Беко. Гледам, че има повече програми от Блумберга.

# 22
  • Мнения: 4 785
То тези модели показани от мен не са приложими за нашата кухня, трябват ми за вграждане, та тия дни пак ще гледам, междувременно скапаната Мидея била мила като се накиснат съдовете - то така и аз ще ги измия  Laughing Скоро ще я засилвам... А за броя програми не ми е определящо - аз и сега използвам 2-3  Peace

# 23
  • Мнения: 90
Отново се питам каква марка да е миялната?
Първо бях за Горение. Не получих добри отзиви за тях! След това бях убедена, че ще е Бош като пералня, печка и всичко друго у дома, но вчера като отскочих до магазин за техника билзък в магазина ми каза, че моторите на Бош ги правели в Турция и сглобявали предимно в Испания...И каза че препоръчва Електролукс. И сега пада голямо чудене между Бош и Електролукс? Вие какво бихте избрали?!

Последна редакция: пт, 28 дек 2012, 22:07 от rumstvo

# 24
  • Мнения: 385
Здравейте,и на мен ми предстой скоро да си купувам съдомиялна.Та въпроса ми е каква да е марката?Моля за мнения.

# 25
  • Мнения: 4 785
Печката ни е Електролукс - нова и скъпа, и повече Електролукс няма да влезе в нас - първо се скапа някаква защита, и пече 30-40 мин, и изключва, охлажда се и пак така  Outta Joint Дойдоха от сервиза - хъка мъка, ми ше вържем кабелите на късо. Ок - няма защита, хич ми не е. И между другото ѝ изгоряло релето и сега пече само на 300 градуса. Електролукс ли - никога от моя личен опит.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 32
Печката ни е Електролукс - нова и скъпа...
На нас пък пералнята ни е Електролукс. Като я купувахме също не беше никак евтина... Вече е на близо 2 години и до сега... не сме имали никакви проблеми, а върти почти всеки ден... Но какво от това  newsm78

Темата е за съдомиялни   bouquet

Нашата е Беко (http://www.technopolis.bg/b2c/details/680549/P11100501/Sadomiyalna-BEKO-DSFS-6530) - 45 см ширина за 10 комплекта. Съжалявам единствено, че нямах достатъчно място за да взема 60см ширина. Не за друго, а защото по-голямата си е по-голяма. Събира по-големи тави. Hug

# 27
  • Мнения: 90
А някой има ли опит с миялна Електролукс?! Накрая ще взема да заложа на Бош колкото и да ме убеждават, че част от тях са правени в Турция...Поне опита с марката до сега не ме е разочаровал...Но ще съм благодарна ако някой има опит с миялна Електролукс да каже дали е доволен!

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 199
rumstvo, сестра ми и приятели имат Бош много са доволни.
Аз имам Беко и също съм доволна. Освен да им сравниш показателите и така да решиш.

# 29
  • Мнения: 21
трети месез ползвам Bosсh никакви забелейки нямам Засега си оправда всеки лев -за пално вграйдане около 1150 лв Ако имате вапроси сам насреста.
Сори за фонетиката=

Общи условия

Активация на акаунт