Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 30 253
Някой знае ли колко горе-долу ще се вари домашно пиле, ако нямам тенджера под налягане?  Crazy

Аз снощи варих около 1ч.  Peace Пробвай с вилица месото от време на време и ако се къса лесно, значи е ок  Peace

А, то не е толкова много  Crazy Аз се бях настроила за 3 часа  Laughing Благодаря ти   bouquet

Е, пак зависи от пилето. Преди 2 седмици варих домашни бутчета. Явно пилето не е било много младо, защото ги варих близо 2 часа и пак бяха жилави  Confused

# 46
  • Мнения: 4 785
Пфу, дано нашето е младо  Mr. Green Вече се престраших и го извадих от фризера, пък ще видим  Peace

# 47
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Пфу, дано нашето е младо  Mr. Green Вече се престраших и го извадих от фризера, пък ще видим  Peace
Пиле е когато не е порастнало за да стане кокошка / петел. Познава се лесно и сурово - поглеждаш костта под бялото месо - ако завършва с хрущял е пиле, ако е кост - кокошка. Пилето - час, час и половина ще е ок, кокошка - 2 часа минимум. И при двете може да добавиш по 1-2 с.л. ракия или водка (без ароматни) и месото ще бъде по-меко и не толкова жилаво  Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 30 253
Това с алкохола не го знаех. Другият път ще го пробвам  Peace

# 49
  • Мнения: 5 001
Тъкмо щях да добавям за ракията...... Hug Laughing

# 50
  • Мнения: 5 001
Това с алкохола не го знаех. Другият път ще го пробвам  Peace



Ако си го сложила вече,просто добави ракия или водка или какъвто и да е друг твърд алкохол.....Той изветрява при готвенето но поне спомага за сваряването на месото..... Hug

# 51
  • Мнения: 4 785
Уха, тъкмо имаме една 27 годишна ракия, която не пием (защото не пием) и сега ще й намеря приложение. Супер сте  Hug Само ще го почакам да се поразмрази (не знам защо го чакам всъщност?)

# 52
  • Мнения: 5 001
Уха, тъкмо имаме една 27 годишна ракия, която не пием (защото не пием) и сега ще й намеря приложение.

Ох,сърцето ме заболя!.....27 годишна ракия да използваш за варене на кокошка.Ох,недей моля ти се! ......По -добре иди купи едно патронче и добави във варенето......

# 53
  • Мнения: 4 785
Уха, тъкмо имаме една 27 годишна ракия, която не пием (защото не пием) и сега ще й намеря приложение.

Ох,сърцето ме заболя!.....27 годишна ракия да използваш за варене на кокошка.Ох,недей моля ти се! ......По -добре иди купи едно патронче и добави във варенето......

Малко спам - ама последния път от тук видях как се правил маникюр с вестник и ракия (става много грозно де ) и още тогава ме анатемосаха. Обаче аз и винен кебап правих с вино за 100 лв. защото само такова имаше в нас  Laughing Обаче като не пием и не ги оценяваме много, много...

# 54
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
treisy, и аз готвя като теб, за това татко и мъжа ми гледат в кухнята винаги да има и нискокачествен алкохол - за готвене. Иначе - която бутилка напипам... Като не пия такива неща.. Виж вино ако е много хубаво може би ще се позамисля, но пък нали и в яденето ще е хубаво, защо не? Ако сложиш от синтетичните нищо няма да се получи. Но за кокошката и спирт от аптеката да сипеш пак ще свърши работа, не е нужно да "хабиш" мат`риала  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 1 352
Да ми кажете изпитана рецепта за линцерови сладки, моля. Още не съм правила такива, смятам да разнообразя тази Коледа с нещо ново. Благодаря за вниманието  Simple Smile.

# 56
# 57
  • Мнения: 14 654
Наложи ми се да купя кестени, след като малкия мина с ръка през една сергия и ги попиля навсякъде. Сега трябва да ги опека, но за съжаление предния път имах ужасен неуспех - цепнах ги, оставих ги на силна фурна и после бяха толкова твърди, че не можеха да се сдъвчат.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 2 146
Момичета и момче, имам малко райски ябълки, които домашните вече не искат. Мога ли да ги включа в някакъв сладкиш? Много ви благодаря! Hug

# 59
  • Мнения: 1 754
Спешен въпрос! Praynig Как да направя картофки по селски, които да бъдат като тези на снимката?

Общи условия

Активация на акаунт