С какво ви дразнят свекървите- 22

  • 51 780
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 105
Ситуацията с шоколада си е отбиване на номер. Ако го е купила за вас, щеше да вземе поне за всеки по един и разбира се съобразено с диабета, алергията и възрастта на детето.. Жалкото би било, ако някой и го е дал и тя от немай къде го е пуснала по веригата на вас.

Важното е, че е продължил по веригата.  А може вътре да са били опаковани пет стотачки. 

Ей, представяш ли си  Sunglasses Коледна изненада.

# 46
  • София
  • Мнения: 4 349
Ситуацията с шоколада си е отбиване на номер. Ако го е купила за вас, щеше да вземе поне за всеки по един и разбира се съобразено с диабета, алергията и възрастта на детето.. Жалкото би било, ако някой и го е дал и тя от немай къде го е пуснала по веригата на вас.

Важното е, че е продължил по веригата.  А може вътре да са били опаковани пет стотачки. 

Ей, представяш ли си  Sunglasses Коледна изненада.


Ама то наистина имаше един такъв случай с лекар, подаряват му кутия бонбони, но в нея са сложени и пари,  а лекарят без да знае, за да не хване диабет, я подарява  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 47
  • Мнения: 22 036
Касита, споделяла си, че със съпруга ти се познавате от деца. Това за мен значи, че родителите ви са познати или приятели. Искрено ти съчувствам за неприятните емоции, но бих те посъветвала да не си градиш черни истории в главата. Подкрепата на майка ти е страхотна, но аз бих те посъветвала да я помолиш да не се меси, особено, ако те наистина се познават със свекърите ти.
Аз си мисля, че тяхното отношение не е само към теб, а и към твоите родители. Дай му време на мъжът ти да премисли и да му се поуспокоят страстите - същото важи и за теб.
Ние с мъжът ми винаги сме били дистанццирани от родителите си, в смисъл, не сме зависели от тях от преди да се срещнем и някак комуникацията е била на основа - "да се видим за малко". Моите родители са гледали детето, но много рядко, а и те бяха ненатрапващи се по никакъв начин. Свекърва ми е по-особена, но понеже наистина контактите ни са свързани с обяд или вечеря два пъти годишно не ми е проблем. Желая ти по-добра нова година.

# 48
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 103


Ама то наистина имаше един такъв случай с лекар, подаряват му кутия бонбони, но в нея са сложени и пари,  а лекарят без да знае, за да не хване диабет, я подарява  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Стига бе!А как се "хваща" диабет от кутия бонбони?Да не би да са заразени с него? Laughing Иначе и аз имам случка подобна,но не с пари,а с ваучери за храна.Дават всеки месец по 60лв. ваучери за храна на мъжа ми допълнително към заплатата,а той си ги сложил в плика за фиша.Съответно като разчиствах,аз хвърлих плика и така си заминаха.. ooooh!  hahaha Сега ми е смешно,ама тогава не ми беше.  Blush

# 49
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Стига бе!А как се "хваща" диабет от кутия бонбони?Да не би да са заразени с него? Laughing

Много бонбони и сладки неща им подаряват.Ако изяждат всичко подарено,наистина ще са застрашени от диабет.
Аз знам,че кутиите с бонбони ги продават на лавката пред болницата,на по-ниска цена и така си взимат парите.

# 50
  • Мнения: 334
Чета ви с голям интерес и имам романи да пиша, но да не ставам досадна, ще споделя за Коледните чудеса,  наистина по Коледа се случвали чудеса  Flutter
На 25ти бяхме на гости у свекърите с девера и племеника, седнахме вечеряхме и се почва да ме заяждат, чрез детето ...Ракия, салата да й давали, казах им, че майката и бащата решават какво да яде и пие, девера подскочи, че е и негово дете  Shocked и той и майка му могат да си позволят да й дават каквото си искат, не се съгласих разбира се, почна се, че съм некадърница, че не си гледам детето както трябва....
... обиждаха ме-плевенска мастия, боклук, курва, от немай къде съм дошла и няма къде да ида, девера скача да ме бие и разбива зъбите, девера ни изгони и говореше от името на техните, а тя мълчеше и само наливаше масло в огъня...събрах си багажчето, питах пред всички мм с кого остава и той каза с нас, грабнах Ева по пижама увита в две одеала, те почнаха да ми я дърпат, събудиха я, качихме се в колата и дим да ни няма, заминахме при моите родители в Плевен, на излизане от къщата им казах, че повече снаха и внучка нямат и никога няма да видят Ева... То се не издържаше вече, преля ми чашата...
  Може пък да е за добро, сигурна съм... на мен ми писна просто, 2 години и нещо то не бяха ругатни, обиди, упреци и т.н. Ами като не ме харесват да си траят, важното е, че мм ме харесва и обича и искаме спокойствие...
От целия род само ние баламите останахме да ги търпим, бяхме до тук...  Според нея веднъж влязла ли е снахата в къщата(нищо, че сме отделно на квартира) и край- би понасяла всичко и капризите на свекърва си, да може би и аз имам някаква вина- не се научих и не мога да копая, да садя и да плевя, никога не съм проявявала интерес към селския начин на живот и не търпях да ходя при тях на село...
След всичко, което ми причиниха ги порязах с най-милото им- няма да видят внучка си, ревяла и се тръшкала по телефона на мъжа ми, ми голяма работа....не е на нейната, ха, а какво ли си мислеше, че ще направим след всичко до тук...

# 51
  • София
  • Мнения: 35 143
Бебе, в потрес съм Sad
Не се вини, че Коледата е провалена, погледни го така- колко "светли празници" те чакат Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 28 652
 Shocked Какво си правила при такива хора? От какъв зор въобще си имала някакви отношения с тях? Как така ще те обиждат, че и с бой ще заплашват?  ooooh!

# 53
  • София
  • Мнения: 12 554
Хм, ами муньото, дето ти се води мъж, къде беше Беборана, като те наричаха курва и мастия?
Ебаси мъжете имате, честно. Умът ми не го побира.

# 54
  • Мнения: 427
беборана.....  Shocked ooooh!
Много добре сте постъпили с мъжът ти. На ваше място не бих ги погледнала никога повече.
А краката им, няма да прекрачат прага на дома ми.
Всяко зло за добро , дано от тук насетне живеете по-спокойно. Hug

# 55
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Хм, ами муньото, дето ти се води мъж, къде беше Беборана, като те наричаха курва и мастия?
Ебаси мъжете имате, честно. Умът ми не го побира.

Хах, абсолютно! Не би трябвало да имат мегдан да продумат след първата обида! Направо си представям моя мъж в такава ситуация- майка му не просто ще яде шамари...

# 56
  • Мнения: 5 626
Хаха, детето било и на девера. Тия са болни.
Беборана, дръж се здраво. Тепърва ще има да реве и да умилостивява мъжа ти, разчитайки че след време ще омекне. Като нищо накрая версията ще бъде, че ти ей така си скочила и си си тръгнала и не даваш детето от злоба.

# 57
  • Мнения: 4 965
Леле, хора, какви са тези шоколадови драми?! Laughing
Моята свекърва пък винаги ни подарява шоколади към останалите подаръци - т.е. не само шоколади, но всеки си има в торбата по един. Плюс наистина хубави подаръци /тази Коледа получих, освен шоколада, страхотен пуловер - същият подари и на едната си дъщеря - това говори достатъчно, тенджера под налягане и хубави топли чорапки/. Но пък получих и уникална добавка към подаръка - пакет с пликчета за пакетиране /защото тя все иска да ни пълни фризера и аз се оправдавам, че нямам в какво да пакетирам/ и метла /скоро й се оплаках, че ми се счупи четката за метене - т.е. слуша ме внимателно/. Не се оплаквам от жената - има чувство за хумор, но я скъсахме от майтап, че така ми прави намеци да яхвам метлата и да отлитам.
Ама моята свекърва не е за тази тема - разбрана и внимателна жена е, а и гледа да не се бърка, където не й е работата /и по-често е на моя страна, отколкото на сина й, когато е била свидетел на някой спор/.

Беборана, аз на тези хора бих им забравила и имената, и адреса. А синът им да решава кой му е по-скъп, но бих рязала от корен. Не ми побира акъла какви са тези приказки по твой адрес. А мъжът ти не застана ли срещу брат си?

# 58
  • Мнения: 1 270
...с безразличието си...

# 59
  • Мнения: 4 668
Беборана , какви са тези истории ?  ooooh! Мъжа ти не те ли защити ? Как така брат му ще посяга да те бие ???
И на мен не ми се мисли , какво би направил мъжа ми в подобна ситуация , макар че ми е невъзможно да си го представя , защото девера ми е много деликатен и кротък човек ...

Общи условия

Активация на акаунт