Витилиго

  • 224 357
  • 906
  •   1
Отговори
# 855
Здравейте! Искам да попитам за това нещо с чесъна! Оказва се, че съм родена с витилиго, а никой от семейството ми не е страдал от това нещо... странна работа! Ако може искам да Ви помоля някой да ми напише и-мейл с всичките неща свързани с чесъна! Интересувам се от това МНОГО
happy_crazy_sheep@abv.bg
Благодаря предварително!

# 856
някои да е чувал за дядо от някъкво бургашко село ликувал рак,напътстват ме там да ходя.

# 857
  • Мнения: 22
Christian zdravei,otnosno deteto ako vaprosa ti e kam men,moga samo da ti kaja 4e Bashta my obi4a 4ashkata,ne 4e e prejivialo brytalna razdiala.

# 858
 Гинкото доколкото зная действа тонизиращо,но не съм сигурен че е мощен антиоксидант. Според мен пробвайте, нищо няма да загубите. Но постижения с този метод на лечение....не съм сигурен че ще има. Аз съм завършил молекулярна биология, така че мога само да кажа-не се доверявам на такова случайно лечение. Толкова учени работят по проблема с Витилигото,ако Гинко билоба имаше такова мощно действие те щяха да знаят, а лекарите съответно да го включват в терапията. А иначе сега ползвайки Oxsoralen, виждам нещо познато....петната започват да порозовяват. Такъв ефект имаше, когато ползвах Пигменто. Дано започнат да се появяват пигментирани островчета в петната. Но за това е твърде рано. И когато може да си спестите излишен стрес и нерви, ги пестете. Не се плашете, а пробвайте...знае ли човек...може тук в този форум човек да открие правилната терапия за Витилиго. И тя да е универсална, а не строго индивидуална за всеки. Чао и до скоро..

# 859
  • Мнения: 4 651
Гинкото доколкото зная действа тонизиращо,но не съм сигурен че е мощен антиоксидант. Според мен пробвайте, нищо няма да загубите. Но постижения с този метод на лечение....не съм сигурен че ще има. Аз съм завършил молекулярна биология, така че мога само да кажа-не се доверявам на такова случайно лечение. Толкова учени работят по проблема с Витилигото,ако Гинко билоба имаше такова мощно действие те щяха да знаят, а лекарите съответно да го включват в терапията.

И аз си мисля същото, но си трая, че пак ще ми кажат, че съм се била отказала и за това така говоря Simple SmileSimple Smile.
Вярно е че не-традиционната медицина помага в много случаи, но да се пробва всичко с идеята, че все нещо ще стане, на мен ми се струва излишно "хабене на надежди". 

Всички тези нови лекарства който споменавате - Oxsoralen и още нещо имаше назад ..., какво точно лекуват/правят? Има ли изобщо нещо ново, на някой учен да му се е изяснило точно какво лекуват? Мисля че не. Ей за това на мен не ми се купува нищо. Имам чувството, че фармацевтичните компании през няколко години пускат по едно, две нови мехлемчета, в които практически няма нищо ново.

Напоследък си мисля, че не трябва да се лекува следствието, а причината.  Депигментацията е просто следствие. Живейте спокойно, здравословно, опитвайте се да приемате с усмивка нещата и така.

# 860
  • Мнения: 413
 Писах трих,писах трих-нещо не се чувствам обнадеждена,но няма да плача,за да не отчайвам и вас Rolling Eyes
 Знаете ли от къде може да се купят дермаколор и витиколор?Навсякъде из нета пише,че замаскирвали петната за около седмица,но тук във Варна не ги откривам Crossing Armsможе ли онлайн да се поръчат? newsm78
 Усмихнат ден на всички Hug

# 861
  • Мнения: 4 651
Това са автобронзанти предполагам. Защо не пробваш да си намериш подходящ за теб тук в България?

# 862
  • Мнения: 122
Kliknete na linka po- dolu, za da vidite info za Gingko Biloba za lechenieto na vitiligo. Tova e samo edna ot mnogoto statii napisani po tozi vqpros Peace

http://findarticles.com/p/articles/mi_m0FDL/is_1_11/ai_n17206913

# 863
Здравейте!
Някои прилагал ли е билколечение предписано от билколечителката Цонка Даскалова? Ако да, има ли ефект? А пално излекуване?  Имам и още един вапрос дали някой е излекувал витилигото или има подобрение ако е прилагал някакво лечение на г-н Цонков, съветника на в-к Лечител.
Благодаря предварително!

# 864
Здравейте,
за първи път влизам във форума.Преди два дни установих, че и аз съм една от вас. Незная откъде и как да започна. Може ли някой да ми даде съвет за лечение на витилигото като за начало? Tired

# 865
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Мила, iigg, добре дошла в клуба!  Wink Едва ли някой може да ти предложи някаква ефективна и точна рецепта за витилиго, с която да се излекуваш. Има толкова много неща, които може да пробваш и да видиш дали на теб ще ти подействат! Започни да четеш темата от начало и ще се увериш в думите ми!
Успех ти желая и се успокой, ако си се притеснила!  Hug

# 866
  • Русе
  • Мнения: 4 774
Привет отново на всички,
Искам да питам, някой има ли информация за червеното бъзи? Майка ми чула, но така и не е сигурна какво точно и ми е направила повече от 10 л сироп, за да го пие малкия.  Joy Joy

# 867
  • Мнения: 56
Аз съм изпитвала положителното влияние на "черното" бъзи. Имаше сякаш някакъв минимален ефект на някои петна, но временно - препоръчва се за подсилване на имунната система. И е полезно за малки деца - приготвям го така: Набира се само плода на бъзито/малките черни топчета/ редят се в съд - ред плод ред захар, когато престои няколко дни пуска гъст сироп - него пълня в подходяци съдове и стерилизирам. Имам за цялата зима, но за витилигото не го пия редовно, давам го на макия за имуностимулатор.

# 868
  • Русе
  • Мнения: 4 774
Благодаря за информацията.
Това все пак е добре за имунната система - така че за него може да има и двоен ефект. Дано

# 869
Здравейте и от мен отново!
 Бях ви писала преди време за това , че почвам с билките и мехлемите на д-р Порязов.
Сега ви пиша за ефекта от тях- имах силно главоболие  в първите седмици, и много пъпки ,не знам дали е от тях ,но една приятелка каза , че понеже билките ми изчистват организма от всички шлаки, явно при мен тези"шлаки" избиха по лицето.Е,сега нещата малко се поуспокоиха!
Кожата където са петната леко порозовя,но като че ли самата кожа стана малко по-суха -особенно на ръцете и краката! Трябва да подчертая,че къде от мързел  Embarassedкъде от  умора  #Crazyпонякога не съм си правила билките или не съм си мазала петната!Но съм решила че този път поне една година ще правя само неговото лечение, макар ,че след като прочетох какво ново сте изписали, може да си взема и аз това гингко да пия !
Уф, дано вече нещо тръгне в правилната посока!Успех и на вас приятели! Hug  bouquet
Този път ще ти се скарам  #Crazy Защо си толкоз несериозна? Лично аз се излекувах от неговите билки, сега съм МНОГО ПО-ДОБРЕ ОТ ПРЕДИ!!! Почти се излекувах, останаха ми още няколко петънца колкото черешки... Направо боготворявам човека и после след като се излекувам,ще послушам брат си ( а той е хирург във Франция и е консултирал с няколко колеги и те са му казали, че имунната с-ма да отслабва, което ще рече че някои от органите в оргранизма не функционира правилно, затова имунната с-ма атакува меланина!) и затова ще си направя основни прегледи , за да разбера откъде ми идва проблема! Билките наистина помагат - САМО СПАЗВАЙ РЕЖИМА... да вариш всяка сутрин по 5 минутки на слаб огън и тн ... НАИСТИНА ИМА ЕФЕКТ! Така че, бъди сериозна и ще видиш резултата!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт