Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 33

  • 27 498
  • 788
  •   1
Отговори
# 765
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
fata, напоследък съм се зачела по въпроса с мляко и млечни... Би трябвало даже добре да ти се отрази на кости и стави безмлечната диета. И аз искам да мина на такъв режим, но ми е много трудно да елиминирам всичко... Според теориите, които чета в млечните има много калций, но и много фосфор и поради лошия баланс и комбинацията с кофти белтъчини, калция е трудно усвоим. Дори се получават излишъци, които се натрупват на нежелани места и дават големи проблеми.

# 766
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Като се заговорихме за калций, за набавяне на същия аз хапвам по малко суров сусамов тахан. Препоръча ми го моята стоматоложка, самата тя екс кърначка с дълъг стаж Simple Smile

# 767
  • Мнения: 1 313
И аз, до колкото съм се информирала, мисля, че безмлечната диета едва ли е причината. В сусамовия тахан (суров, небелен) май има най много калции. Лошото е, че аз обичам да го хапвам с мед, а така май се затруднява усвояването на калции.
Честно казано не съм убедена, че в момента дребната суче по-малко то колкото като беше на 2-3 месеца. В момента може би, но до преди няколко седмици, преди да въведа малко ред в сукането сучеше по около 15-20 пъти на денонощие. Ако не суче 2,5 часа гърдите ми почваха да текат от само себе си, точно както като беше съвсем малка. Точно тогава почнах да се чувствам буквално изтощена и да се дразня на кърменето, поради което го намалих малко.

# 768
  • Мнения: 2 677
И аз съм с особено мнение за млякото вече  Wink  Сусамов тахън и аз хапвах доста преди, трябва пак да започна.

# 769
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
fata, от колко време си на безмлечен режим? Как се чувстваш? Има ли някаква промяна като цяло в организма ти?

За 5 дни неупотребявани гърди, преди малко в банята реших да видя какво излиза и... кърмата доста се е сгъстила. Преди първото, което излизаше беше прозрачно воднисто, а сега... яка тлъста кърма Simple Smile Но нямам напрежение или нещо такова...

# 770
  • Мнения: 1 313
Пфу, прочетох линка, който е пуснала Vache, пише че овесените ядки затрудняват усвояването на калция, а аз закусвам всяка сутрин такива. Проблемите с щитовидната жлеза също... за сладкото да не говорим Confused Май трябва да почна да се грижа малко повече за себе си, от както се е родила малката все претупвам нещата...

# 771
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ей, тази тема я бях забравила.

Големият кърмих до 2, малкият е на 1г 10м и сигурно ще откараме до следващата пролет. В началото имах проблеми, че заради сериозни колики отказваше да суче.. после ми правеше някакви стачки, а сега на година и 10 месеца е залепен за мен и само си търси "нани", та се чудя като мине зимата как ще го отбивам

# 772
  • Мнения: 2 169
Като се заговорихме за калций, за набавяне на същия аз хапвам по малко суров сусамов тахан. Препоръча ми го моята стоматоложка, самата тя екс кърначка с дълъг стаж Simple Smile

А как е на вкус този сусамов тахан? И от къде го купуваш?

# 773
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 771
Влизам тихо да се похваля, че след паузата, в която беше на село, не е цокал-вече повече от седмица, веднъж на ден отбелязва къде са амчетата, но сам казва, че ще цока, когато се стане тъмно и се покаже луната  Mr. Green чак ми е странно колко изведнъж станаха нещата   Rolling Eyes

# 774
  • Мнения: 8 242
Като се заговорихме за калций, за набавяне на същия аз хапвам по малко суров сусамов тахан. Препоръча ми го моята стоматоложка, самата тя екс кърначка с дълъг стаж Simple Smile

А как е на вкус този сусамов тахан? И от къде го купуваш?
На мен това ми е гадно... пробвала съм няколко пъти, тц  Sick
Иначе се продава на диетичните щандове.. можеш и обикновен сусам да си смелиш Simple Smile

# 775
  • Варна
  • Мнения: 913
Браво на вашите кърмачета! Моето нощес се събуди 78923794 пъти и в момента толкова съм му насъбрала, че нищо чудно довечера да реша, че до тук бяхме с нощното кърмене...  Crazy  Tired Ами то да се събуди веднъж, два, а то луда работа...  Whistling Има ли някой отървал се от нощното кърмене доброзорно да сподели опит?  Blush

# 776
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green
Няма ли да се пуска нова тема? Че както интересно зазвуча... мога да се разпиша и в новата да ви хвърлям по очо...

_Пепи_  Hug

Арлина, с овесените ядки и другите зърнени проблема е фитиновата к-на, която се свързва с калция и други минерели... Варианта е да се накисват от предната вечер. Няма да изчезне всичката фитинова к-на, но все пак е нещо. Аз тъкмо хрупам едни ядки добре накиснати, с тахан и медец Blush

# 777
  • София
  • Мнения: 13 236
Сусамовия тахан е добре да бъде пълнозърнест, защото в него има всички вещества. Аз купувам на Балчо. Смесвам го с мед тахан:мед (2:1), но го взимам за стомаха си. На мен лично ми е много вкусен и е едно от малкото "здравословни" неща, които харесвам. Мен за нищо на света не може да ме накара човек да ям елда, други странни модерни зърнени култури и т.н. Тахана, обаче ми харесва и между другото е много полезен за децата, вкл. за тия дето са около 1-2 г. Горното намазано на филийка сутрин е балсамче за стомахчетата и добър имуностимулатор  Wink Аз опредлено смятам да започна да давам на малкото. Каката едва ли ще иска, но малкото може би ще яде.

# 778
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 417
 Мноооогоо обичам сусамов тахан с мед, ама аз и елда много обичам (но елда ядем от съвсем малки). Обаче и аз като повечето хапвам овесени ядки, доста сладичко, а и след две поредни бременности  може и да ми е намаляла костната плътност.
 Ваче, много мерси за статията, чела съм я, но явно моят мозък вече тотално е изтекъл с кърмата и изобщо не се сетих, пълна излагация от моя страна, а дори сме го обсъждали като консултанти.  ooooh!

Мира и моето се буди по 124950385869499 пъти на ден, ама голямото отбих от нощно докато бременеех без проблем - започнах да съкращавам времето на цокане, после преместих леглото му до нашето и го местех там след кърмене, после като съвсем намалих като времетраене кърменето започнах само да го галя и потупвам, после сложих решетката и само галене и потупване и накрая преместих леглото когато разреди буденията и така. Е, не стана много бързо, но затова пък безболезнено.

# 779
  • Мнения: 2 169
Браво на теб, Не съм. Аз се чудя как ще станат нещата при нас, говоря ли говоря, за момента не помага. А ми се ще да се отбием вече - наближавам 20 седмица, той наближава 2 години, мисля си че ни стига и на двамата. Лошото е, че няма вариант да го отделя от мен за няколко дни, а като ме вижда наоколо, ще продължава да си иска докато не му дам  Thinking
(Това последното изречение прозвуча малко еротично, ама не ми забелязвайте!)

Общи условия

Активация на акаунт