Март 2013: С хормони увеличени- ту сме тъжни, ту засмени! Тема №9

  • 27 361
  • 762
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Здравейте, момичета!
Desitkad, благодарим за прекрасно оформената тема!
И аз се нареждам към неспящите и охкащите, успокоих се, че не съм само аз. Grinning
Едното ме рита горе под ребрата, другото ниско долу.Отделно и киселини.Някой беше писал Гавистон-за киселини, действа , доволна съм. Спирам вече, това са сладки неразположения.
Хубав и приятен ден!

# 16
  • Мнения: 2
Ние само се оплакваме,а какво ли ти е на теб geri_di Simple Smile С две бебчета със сигурност е много по-трудно! Гавистон ползвам и аз,но за щастие имам рядко киселини...

# 17
  • Варна
  • Мнения: 107
Да се запиша и аз в новата тема, за която благодаря на Деси.
И аз имам проблем най-вече с пръстите на ръцете, въпреки че пия магнезий. Като споменах на лекарката, тя ми отговори, че всичко ще ми мине като родя. Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте момичета. И аз да се включа в новата темичка. Следя ви редовно и много неща научавам от вас. Скоро съм на ЖК да видим колко сме пораснали. Пожелавам ви хубав неделен ден.

# 19
  • Мнения: 0
Да се разпиша и аз в новата темичка Simple Smile))) Честит имен ден на всички имнници да са им живи и здрави имената Simple Smile)
Изтръпеания и аз си имам болки в кръста схващания и всички екстри Simple Smile).
От бръсненето съм се изринала много кофти в интимните части, което не е нещо ново за мен , но преди бременността се мажех чаено дърво, а сега не смея да се мажа, някоя от вас да знае дали през бременността може да се ползва чаено дърво по интимните части?

# 20
  • Мнения: 371
Lili_dale, за маслото от чаено дърво не знам, но и аз се нареждам с въпрос - към мамите любители на чайове. До момента съм си позволявала сало лайка и мента от време на време. Преди пиех всякакви чайчета - включително зелен и черен... Моля ако някой знае да каже дали има проблем да пия чай от мащерка, борови връхчета, мурсалски чай, плодовите от корички на цитруси  Thinking Толкова много ми се ще да разнообразя тази лайка!

# 21
  • Мнения: 37
Запис и от мен. Заглавието на темата точно описва и мен  Close Особено пък от както лежа,а ММ не иска да си стои в къщи с мен и само обикаля насам натам с приятели и сега не му говоря ! И на мен започнаха да ми изтръпват краката, а удобна поза за спане отдавна не мога да си намеря.  Момичета, какво ще кажете да обсъдим коя къде е решила да ражда. Аз вече незнам колко пъти си смених мнението. Сега съм 50/50 за МД/Токуда и просто не мога да взема решение...

# 22
  • Мнения: 62
ROSAURA вчера ходихме до Комсед на България. Легла няма само кошарки иначе ако имаше щяхме сериозно да се замислим отстъпката си е сериозна. Ваничките мисля, че бяха 3-4 вида. Ние се понакупихме дребни нещица, но пък много си ги харесваме. С любимия сме влюбени в една дрънкалка - гъсеница  Simple Smile Като гледам каква е еуфорията от малките неща не мога да си представя какво ще е като си видим човечето  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 2
 Vasencetto това може да ти е от полза..     http://www.hera.bg/s.php?n=509

# 24
  • Мнения: 0
 Vasencetto за чайчетата знам че най-добрият за бременни е липата, а като цяло не се препоръчват комбинираните чайчета и по-силните от рода на мечо грозде, както и тези който могат да бъдат  и отровни . Аз пия мента лайка и липа, разнообрязявам си ги защото ми втръсва все един и същ. За плодовите нищо не знам кат оцяло не ми вдъхват много доверие, освн ако не са домашно сушени плодчета

# 25
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Здравейте сладки коремчета и аз да се запиша наред със всички .
Относно болките ниско долу и при мен се случва особено,когато вървя и забързам малко темпото,тогава болката става непоносима и разходката трябва да се прекратява. А за ритничетата в ребрата спокойно ,бебто просто е доста активно и силничко  smile3521 на мен ми се случва,а когато лежа дори и ми е трудно въздух да си вземам.

# 26
  • Мнения: 570
Привет и от мен  Hug Не съм писала от миналата година  Blush
Пожелавам на всички през новата година...първо леко раждане, живи и здрави бебчовци, бързо възстановяване, успешно кърмене и всичко това съпроводено с много положителни емоции  Hug
Вчера цял ден чета старата тема...докато ви изчета...голям зор  Crazy С моя малък мъж не ми остава време за нищо  Flutter Все по-често ме хваща параноята, че няма да се справя с две бебета  Rolling Eyes
Да споделя за каквото се сещам
- за маста - твърдо съм против. Извинявам се, че повдигам пак темата, но при баткото имах голям отпор от свекърва да го мажа и тогава се рових из нета. Понеже има майчета, които споделят, че може и да не помогне, но няма да навреди - не е точно така. В по-късна възраст има голяма вероятност да се появи мазна кожа и акне и много други кожни проблеми.
- за раждането...TheBlackWidow, супер разказ. Защо ли и в БГ не ти обясняват всичко, което ти правят и ще ти правят. на мен ми е интересно защо обаче са те чакали да направиш разкритие и да имаш контракции и чак тогава са те срязали  Flutter
Иначе, и аз мога да разкажа за моето нормално раждане, ако някой се интересува, но мога и да го спестя, тъй като не беше от най-леките. Като цяло мога да споделя, че окситоцина ми видя сметката, както и коктейла от упойки, който ми биха венозно. Изтекоха ми водите в 12 вечерта, в 10 сутринта родих. Стоях с торба пясък 2 часа (2011г), все още се практикува и мисля, че си е нужно за по-лесното прибиране на матката. Де да знам...по света може да има и по-модерни методи  Mr. Green
-за козметиката - TheBlackWidow, би ли споделила от коя българска козметика си доволна и защо?
- за неразположенията - от всичко имам, но най-тежко ми е през нощта. От няколко дни вече и хъркам  Rolling Eyes и спя още по-параноично (да не преча на мъжа ми), будя се буквално на всеки час - я за малка, я за голяма нужда Sad Мечтая си вече за запек...ходя по 100 пъти на ден  Rolling Eyes Отделно с малкия ни мъж си играем на завий ме-отвий ме цяла нощ и сутрин съм като пребита.
Само си повтарям да идва по-бързо февруари  Crazy (решила съм, че ще е февруари, защото баткото се роди 15дни по-рано)

Оле...какъв пост стана...извинете ме  Blush

# 27
  • Мнения: 22 436
Не знам дали изтръпването се дължи на липсата на магнезий.
По принцип приемам Магнерич, но от 2-3седмици съм го спряла, тъй като нямам болки и реших малко да почина. Но ще започна пак като трябва.

Снощи близо час и нещо това бебе пощуря, голямо ритане, подпъване, страшна работа.
Днес ме рита пък в дясно, в областта над пъпа. Имам чувството, че нон стоп се върти, но все стои напречно.

Вече окончателно мисля да си сваля халката и пръстена. Нощно време като ставам и ръцете ми са подути и много гадно ми се врязва. ((( С предишната бременност го нямах този проблем. Изобщо....с тази е доста по-различно, обаждат се какви ли не неразположения и болежки. А предишната не я усетих хич.

TheBlackWidow, интересен ми беше разказа. Хубаво е, че там всичко обясняват. Докато тук ако не попиташ, почти нищо няма да ти кажат. А ако попиташ пък, най-много да ти се сопнат, рядко ще ти обяснят.

Аз лично знаех от начало, че ще съм със секцио и се бях подготвила. Четох какво представлява операцията, гледах дори записи на операции. ) (малко е шашкащо първоначално)  Laughing

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 40
Здравейте коремчетааааа.....честита нова темичка  Hug

# 29
  • Мнения: 375
Деси, благодаря за темата и мен заглавието ме описва добре  Rolling Eyes Даже днес пак ми избиха хормоните и поплаках.
За чаеното дърво аз ползвах едно мазило с него към 4-5 месец и то на лицето. Не съм се консултирала с дерматолог, приложих го сама и ефект нямаше. Такива гнойни пъпки ми бяха избили, че нямаше спасение, сега са ми по-малко и изглеждам като петниста хиена от петната. Tired
Моята бебка не ме рита в ребрата и си мисля, че сигурно не се е обърнала. Изтръпвания нямам, но да ви дам кураж - ще минат със сигурност като родите  Peace
И малко да се оплача - имам неболезнени вдървявания на корема, т.е. контракции. Кръста не ме боли, не са на често, обаче се притеснявам. Пия си Магнерота и Но Шпа и пак са на лице.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт