Март 2013: С хормони увеличени- ту сме тъжни, ту засмени! Тема №9

  • 27 358
  • 762
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 036
desitkad, благодаря за новата тема.   bouquet

Явно болежките при всички ги има. Нормално за този етап на бременността. И мен ми изтръпват кутрето и безименния пръст на двете ръце. Вечер ме болят тазовите кости и гърба, тежичко ми е вече. Трудно се навеждам вече, охкам, пъшкам ...  Joy

Ето и разказа за моето раждане и секцио. Може на някой да му е полезна информацията.

Скрит текст:
Започвам малко отдалече.
По време на бременността живеех във Варна. Но предвид, че съпруга ми го няма през по-голямата част  на годината бяхме решили да отида първата година при моите родители в Силистра. Хем там да родя (майка ми е акушерка), хем да ми помагат с гледането на бебето.
Последната вечер във Варна бяхме на гости в кумците ни. Хапнахме, някой пийнаха и към 22ч. не се почувствах много добре и си тръгнахме. Легнахме, но аз не можах да заспя, започнаха ме болежки все едно ми се ходи до WC. Ставах, лягах, няма, не минава. Към 4ч. вече събудих мъжа ми с рев. Той искаше да викаме бърза помощ, аз не - ербап, отиде да ми вземе нош па, а аз с целия си акъл влязох да си взема горещ душ.  Joy Откъде да ми дойде на ум, че това са контракции и работата тръгва към раждане. Успокои ме нош па-то и съм заспала. На сутринта всичко беше наред, освен стягането на корема, пихме кафе с една приятелка по обяд и вече ще тръгваме към Силистра. Отивам аз до тоалетната и какво да гледам, едно зеленикаво слузесто петно. Викам си, може ли някаква гадост да ме хване 2 седмици преди раждането. Знаех, че тапата е или прозрачна или с кървави нишки, а тук нямаше нищо подобно. Тръгнахме да пътуваме, аз с постоянни контракции, навън жега, колата без климатик, целият път в ремонт, не можеш да караш с повече от 60км/ч. Прибрахме се по живо по здраво и първото нещо, което направих е да си хапна сладко-сладко не какво да е, а леща.  Mr. Green Отивайки пак до тоалетната, виждам същото петно и тогава споделих на майка ми. Тя като се шашна, взе да ме разпитва, каза че съм луда да пътувам при това положение, бил ми се отворил мехура. Направих си тоалет, обадихме се на лекаря ми и се уговорихме да отида на запис на тонове към 18ч., а той ще дойде в 18.30ч. Той позакъсня малко и в 19ч. като дойде, както бях седнала на едното легло в родилното, при ставането, за да ме прегледа за разкритие, ме сряза ужасно ниско долу и водите ми изтекоха - бяха зелени. Веднага ме прегледа за разкритие - 2см., видя ме на ехографа и започнаха да свикват екип за спешно секцио - операционна сестра, анестезиолог , педиатър ... (Теди беше разположен садалишно още от 32г.с. Въпреки усилията които положих, така и не се обърна главично.)Застъпиха се и  двете смени и си представете, каква лудница беше около мен. Тъй като бях отишла само с дамската чанта, веднага ме облякоха с тяхна нощница, едната акушерка ми слагаше абукат, другата ми направи тестове за алергия, направиха ми клизма, което също не е неприятно. След това ми поставиха катетъра (изобщо не усетих нищо при поставянето), подписах документите и ме качиха на количката към операционната. През цялото това време бях ухилена като ряпа. Контракциите ми започнаха да стават регулярни и болезнени. Бях с уговорката за спинална упойка, поставиха ми я на операционната маса, като позата беше седнала в най възможното свито положение напред. И при всяка контракция трябваше да ги предупреждавам, спираха за момент с поставянето. След като приключиха легнах и ме покриха така, че не виждах нищо пред мен, сложиха ми система, губи ми се дали не ми и вързаха ръцете. Мажат целият корем с йод и операцията започва. След няколко минутки се появи и моето малко момченце, показаха ми го цялото в кръв, чух и изплаването му. Тогава го пое и педитъра. Тук идва според мен и най-неприятната част, вадене на плацентата и зашиването. Усещането е неприятно, но не е и болезнено. Все едно ми дърпаха и ръчкаха на всички посоки корема. Стана ми и лошо, гадеше ми се, но не съм повръщала. Анестезиолозите стояха до главата ми през цялото време, като си говореха за някакъв банкет, а аз не спрях да питам кога ще свърши всичко. Е, бързичко приключиха и ме качиха в интензивното. Там прекарах нощта, не ми даваха да пия вода, а само с една марличка да си мокря устните. Сутринта в 6ч. майка ми ме вдигна (тя остана при мен през нощта) да се преместя в общата стая. Станах много бавно и толкова бавно се придвижих. Преди това ми извадиха катетъра, също нищо не усетих, а аз толкова се притеснявах и за слагането и за махането му. Най-болезненото е ставането и лягането в леглото, за това и предпочитах да се разхождам в коридора през повечето време. Забравих да спомена, че Теди ми го донесоха да го кърмя 2 часа след операцията, носиха ми го и през деня, а 2 вечери спеше в неонатологията. През първите два дни не ми даваха да ям нищо, освен течна храна - кисело мляко, след това и крем супа. Имах проблеми с тоалетната и коремът ми беше доста раздут, вляха ми някаква банка, тъй като разхлабителното не ми помогна. А при коремна операция е задължително да се изкарат газове. Не са ми натискали корема по никакъв начин, само на сутришните визитация опипват корема и ти сменят превръзката. Искат да видят и какво количество лохии се изтичат. Изводите, които аз съм си направила са, че при възможност е добре да се раздвижи родилката рано и дори да има болка да се движи, колкото се може повече. Сега задължително ще си взема, някакъв колан, въженце, каквото и да е, което да завържа за леглото, за да ми е по-лесно ставането и лягането.Общо взето това са моите преживявания. Надявам се и сега всичко да ми мине леко.

Въпреки, че и аз вече си пия редовно магнезия, контракции си имам през деня, а вечер са ми и леко болезнени.  Confused

# 31
  • Мнения: 371
Vasencetto това може да ти е от полза..     http://www.hera.bg/s.php?n=509
Ivelina , благодаря  Hug  То излиза, че мога да пия само шипка, липа и джинджифил (това не съм го опитвала). Даже ментата и лайката пише да са в умерени количества. Пък на мен ми се пие чай по три пъти на ден  Rolling Eyes Ще мисля нещо, но нямам голям избор - не пия нищо със захар, или сладко, не ми е приятно. Само чисто кафе - по едно на ден сутрин + някой чай с лимон (пак без захар). Без газирани, сокчета и т.н. Ще видя да вкарам повечко айран, но зимата не ми върви, пък и го обичам солен, а не е полезно.

# 32
  • Мнения: 27
Ето ме и мен в новата темичка! И за мен заглавието си отговаря на 100%. Относно болките ниско доло и аз ги имам, освен че имам и контракций, имам и болки в кръста и в корема, същите като при цикъл. За капак от 2-3 дни съм с хрема и ужасно силна кашлица, вече ме боли ниско доло корем и ребрата са ми като натъртени. Притеснявам се тая пуста кашлица да не направи някоя беля, че и без друго имам освен контракций и скъсяване на шийката. Е опалках ви се ама това не е всичко - искам да попитам някоя от вас дали й се е появявал обрив по корема? При мен се появи в дясно под гърдата и вече си стои 3ти ден(едни ситни червени и сърбящи пъпчици), но не съм ходила на лекар. Мажа го само с ментолов спирт, че ми успокоява сърбежа. Е време е да приключа, че току виж съм намерила още нещо да ви се оплача Simple Smile

# 33
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
На мен ми се появиха ситни пъпчичи,точно като обрив от лявата страна на раменете и малко по гърба. По корема нямам,но предполагам,че ще ти изчезнат бързо.Аз си мисля да не е от някоя храна,която съм яла,но знам ли newsm12

# 34
  • София
  • Мнения: 293
Деситка,благодарности за темата  bouquet а заглавието толкова точно ми пасва-както се смея,така започвам да плача Crazy
Аз пия чай от липа,а също и някои плодови,преди 3-4 месеца когато имах възпаление на пикочните пътища,пиех само лайка и шипка,по препоръка на гинеколожката,така че и те стават.

# 35
  • Мнения: 583
 bye
чайове не обичам и не пия..
искам да питам аз - какво трябва да направя, ако съм от друг град и искам да раждам в МД?!? утре вероятно ще звъня на някой тел в МД, но ако някой  е запознат... ще ми е от полза. още не съм решила дали ще е там, само търся варианти.

# 36
  • Плевен
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен Simple Smile
Като ви чета и се успокоявам и мен ме боли ниско долу все едно ще ми идва,бебчо започва да рита все по-силно и на моменти си е болезнено,а относно настроението - мени се с всяка минута Grinning

Хубав ден Simple Smile

# 37
  • Мнения: 636
Запис и от мен. Заглавието на темата точно описва и мен  Close Особено пък от както лежа,а ММ не иска да си стои в къщи с мен и само обикаля насам натам с приятели и сега не му говоря !

Хаха все едно слушам себе си, ММ е същия "не бил домошар" и аз му се сърдя всеки ден... И на мен ми се излиза, ама ми прилошава на секундата !  Tired

# 38
  • Мнения: 455
И малко да се оплача - имам неболезнени вдървявания на корема, т.е. контракции. Кръста не ме боли, не са на често, обаче се притеснявам. Пия си Магнерота и Но Шпа и пак са на лице.  Sad
Ох и аз съм така от вчера.През деня бяхме на разходка и цяла нощ ми се втвърдяваше корема.За радост без болки,но това не означава,че са безобидни.Пия си магнерота и то от 4 месец и не съм го спирала и за ден,заради късата ми шийка.Не съм променяла и дозировката 3*2 таблетки.Днес пак си имам втвърдяване през различен интервал.Дори се замислям дали да не пийна 1 но-шпа. newsm78 Защото то също помага да се успокои матката.
 Що се отнася до чайчетата аз много обичам да пия,но сега са ми забранени.Защото когато се приема Желязосъдържащи медикаменти не трябва да се приемат напитки с кофеин и танини,защото пречат на усвояването на желязото.А аз много държа да ми се повиши хемоглобина и за това спазвам каквото ми е казано.

# 39
  • Мнения: 129
Здравейте на всички, а на Деситка мерси за темичката!

Васенцето - аз също много обичам чайчета и си пия по няколко на ден, взимам си билкови като Добро Утро, мащерка, лайка, мента, както и от чужбина си бях донесла един с копър с анасонов аромат - уникален. Според мен ако ги редуваш и нямаш противопоказания за нещо конкретно, спокойно можеш да си пиеш, аз гледам да не изпадам в крайности. Доста майки знам, че и зелен чай пият, той е по-слаб от кафето и пълен с антиоксиданти, но на мен лично сега от него ми се гади  Sick Само черния не мисля, че е добра идея.

По отношение на играчките - моля, внимавайте с китайските боклуци! Chocholinka  - тази гъсеница ми звучи познато - приятели бяха подарили на детето ми точно гъсеница дрънкалка и по случайност видяхме, че от нея започнаха да изпадат малки болчета, който реално дрънчаха вътре, а той точно тогава умираше да лапа всичко, защото му растяха зъби! Не ми се мисли каква беля можеше да стане! Купувайте и давайте на децата си само специалните - Fisher Price, Tomy, Chicco и т.н., защото с китайските евтинии не знаете каква беля може да стане!

И да се похваля, че последните 2-3 дни и аз минах на по-лек режим с още повече плодове, зеленчуци и т.н. направих и дв дни без тесто, хапвам млечни и яйца и ми е толкова по-леко. Нямам и особен апетит вече с голямото вкембе...

Аз сега доста се попритесних, че има доста болни от варицела, а малкия ще го пускам на градина, че имам още работа. Май съм карала варицела (не е много сигурно), а и не е толкова опасна... но свекито толкова ме ядоса, че не искам да ми гледат детето... Вие пазите ли се сега от контакти с много хора?

# 40
  • Мнения: 101
bye
чайове не обичам и не пия..
искам да питам аз - какво трябва да направя, ако съм от друг град и искам да раждам в МД?!? утре вероятно ще звъня на някой тел в МД, но ако някой  е запознат... ще ми е от полза. още не съм решила дали ще е там, само търся варианти.

Като тръгнеш да раждаш идваш направо с багажа в приемно отделение /на бариерата ще питаш да те упътят/, тук има жени от Перник, Радомир и т.н. Ако искаш избор на екип - предварително трябва да си се уговорила с доктора си.

# 41
  • Мнения: 583
bye
чайове не обичам и не пия..
искам да питам аз - какво трябва да направя, ако съм от друг град и искам да раждам в МД?!? утре вероятно ще звъня на някой тел в МД, но ако някой  е запознат... ще ми е от полза. още не съм решила дали ще е там, само търся варианти.

Като тръгнеш да раждаш идваш направо с багажа в приемно отделение /на бариерата ще питаш да те упътят/, тук има жени от Перник, Радомир и т.н. Ако искаш избор на екип - предварително трябва да си се уговорила с доктора си.


Значи ли това да отида на предварителен преглед и да се уговорим тогава?!?

П.П. аз съм от по-далече, някъде 3 часа път ме делят...

# 42
  • Мнения: 66
Здравейте и от мен в новата темичка. Моля за съвет по- опитните мами: От два дни имам болка около и вътре в самия пъп и едно такова опъване, това нормално ли е?

# 43
  • София
  • Мнения: 423
Аз пък се чудя как ще стане, искам в МД да родя, но без избор на екип. Обаче съм с документ за секцио, заради ретината. Не мога да чакам много, нали 10-ина дни преди термин ги правят операциите. В същото време не знам предварително ли да отида и какво да кажа, искам еди кога си да родя  Laughing  newsm78 ?
Чочолинка, не знам защо така ти е казала за офталмолога, но те знаят, че диоптрите нямат нищо общо. Налягане гледат, ретина, такива неща. Аз като ходих, в 3 месец ми дадоха направлението, викам я виж какъв диоптер съм, че само астигматизъм имах, но си счупих училата в работата, не че и тях ползвах. И очната ми обясни, че сега е лудост да правя очила, защото резултатите няма да са реални по време на бременност. За това пък ми сервира отлепена ретина и ослепяване, ако напъвам или вдигам тежко. Искай си направлението, то важи месец.
Пепси, много се смях на разказа ти, особено на лещата  Mr. Green Аз съм горе-долу с подобен разказ, без леща, с диня  Mr. Green . Майтапа на страна, но за катетър, клизма и такива доста се притеснявах. А то те излязоха нищо и никакви. И мойте води изтекоха кафяви-зелени, но в патология бях, през нощта. Спиналната ми я слагаха силно свита на една страна на кълбо. Бързо извадиха бебето, но после дълго ме чистиха и шиха. Ставаше ми лошо, но не повръщах. Усещах само силно дърпане, цялата ме лашкаха, явно като вадят бебето. Беше ме страх да гледам нагоре, за да не си видя корема отворен в лампата  Shocked Исках някой близък до мен, не само анестзиолога. Ех, ако можеше мъжа ми да присъства.

Последна редакция: нд, 06 яну 2013, 16:36 от Mime-to

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Аз сега доста се попритесних, че има доста болни от варицела, а малкия ще го пускам на градина, че имам още работа. Май съм карала варицела (не е много сигурно), а и не е толкова опасна... но свекито толкова ме ядоса, че не искам да ми гледат детето... Вие пазите ли се сега от контакти с много хора?

И на мен малко ми е притеснено, но какво да правя ще го пускам Тедката на ясла. Аз съм я карала, но ме притеснява, че малко остава до раждането и да не цъфнем точно тогава. Утре ще видя, какво е положението в яслата.
По принцип гледам да не ходим на места, където има много хора, заради разните му вируси, че ми писна вече от болести тази зима.

Общи условия

Активация на акаунт