Покажете си детските стаи - тема 18

  • 71 302
  • 768
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 18
От две години и аз събирам идеи и редовно надничам в темата. Тази година се надявам най-накрая да ме осени какво точно ще направя с 9те квадрата детска стая. Мара Подробната, много ме заинригуваха коментарите по твойта детска стая. Ако е удобно да помоля за парола на лични. Ще ми е интересно да я видя. На мен ми предстои обзавеждане на принцеска стая. Ще видим как ще я мъдря.

# 46
# 47
  • Мнения: 2 887
И на нас ни предстои да обзавеждаме детска стая. Вмъквам се да ви следя.  Sunglasses

# 48
  • Варна
  • Мнения: 692
Въпрос за настилката: ламинат+килим или мокет? От гл. точка на почистване първия вариант е по-удачен, знам, но си спомням как в моето детство стаята беше изцяло с мокет, беше много уютно.   Детето сега заляга на пода да си играе и все нацелва голите участъци, където няма килим. Mr. Green

# 49
  • Мнения: 1 350
Въпрос за настилката: ламинат+килим или мокет? От гл. точка на почистване първия вариант е по-удачен, знам, но си спомням как в моето детство стаята беше изцяло с мокет, беше много уютно.   Детето сега заляга на пода да си играе и все нацелва голите участъци, където няма килим. Mr. Green
със сигурност ще срещнете в отговорите и двете мнения, за всеки е различно.
при вас детето се въргаля на пода, като всички деца, между другото, под килима Ви какво има? ако сложите паркет, мисля, че ще е топло и няма да има проблем и там да полежи, но пък и пространството "килим" в случая има много голямо значение, защото това е ограничението за игра на пода, както и някой пуф или възглавница до него, както е у нас, малката знае, че не трябва да се въргаля на паркета, а само на килима и възглавниците. нормално е да нарушава това нещо в играта понякога, но бързо се връща на своя територия.
за по-лесното почистване също съм съгласна, много ни е лесно, изнасяме килима, чисти се долу, чисти се и той и е готово. с мокет не знам как става, не съм запозната.
затова и съвет не мога да дам, споделих как е при нас. Вие си преценете на Вашето дете как ще му е най-добре, как и Вие ще можете да поддържате стаята Simple Smile
знам, че има и хубави мокети, но не знам в какъв интериор се връзват най-добре  newsm78

# 50
  • Мнения: 1 270
Апартаментът ни е с терикот, само в "детската" имаше мокет.Миналата година го махнахме, защото миришеше ужасно на мухъл.И аз не знам защо.Сега съм сложила ламинат, но другата година заради малкия ще сложа и детско килимче.Иначе хола ни е напълно освободен от всякакви мебели и има пак сложен килим, за да играят племенниците.Постоянно им повтаряме "иди на килимчето, мини на килимчето" - нормално е да излизат и в студената част.Но е много удобно да се пере, да се почиства.Все нещо ще се разлее, ще се натроши.
Та и от мен един глас за ламинат + килим.

# 51
  • Мнения: 3 634
Докато синът ми беше на 3 год. цялата стая беше покрита с бял мокет. Удобно беше, не съм имала притеснения или извънредни усилия по почистването. Сега стаята е на ламинат + килим, но той покрива цялата свободна площ с изключение на пространството около вратата. От септември до сега го ползваме и съм много доволна от качеството - http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=11645

# 52
  • Мнения: 63
Момичета, да знаете от къде бих могла да купя бебешо легло, което се закача за спалнята на родителите и е отворено към тях? Благодаря ви!

# 53
  • Мнения: 494
Октопод,а лесно ли се поддържа вашия килим?
Ние сме го харесали абсолютно същия,дори и в същия цвят,само един размер по-малък ще вземем Laughing
Но като 4е ли ресните му са малко дълги и все ми се струва,4е трудно ще се 4исти и ще се губят игра4ките в него Thinking Така ли е при вас? Няколко пъти ходим до Икея и няколко пъти ве4е се разубеждавам,но все, пусто му ме вле4е натам.Цветът е просто разкошен и малко остава да го вземем!

# 54
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Въпрос за настилката: ламинат+килим или мокет? От гл. точка на почистване първия вариант е по-удачен, знам, но си спомням как в моето детство стаята беше изцяло с мокет, беше много уютно.   Детето сега заляга на пода да си играе и все нацелва голите участъци, където няма килим. Mr. Green
Личното ми мнение е - ламинат + килим.  Peace

# 55
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Въпрос за настилката: ламинат+килим или мокет? От гл. точка на почистване първия вариант е по-удачен, знам, но си спомням как в моето детство стаята беше изцяло с мокет, беше много уютно.   Детето сега заляга на пода да си играе и все нацелва голите участъци, където няма килим. Mr. Green
Личното ми мнение е - ламинат + килим.  Peace

Ако може паркет + килим.
 В къща сме, естествен паркет, отгоре сравнително малко мокетено килимче от тези с улиците. Лесно се чисти най-вече.

# 56
  • Мнения: 465
Въпрос за настилката: ламинат+килим или мокет? От гл. точка на почистване първия вариант е по-удачен, знам, но си спомням как в моето детство стаята беше изцяло с мокет, беше много уютно.   Детето сега заляга на пода да си играе и все нацелва голите участъци, където няма килим. Mr. Green
Личното ми мнение е - ламинат + килим.  Peace

Ако може паркет + килим.
 В къща сме, естествен паркет, отгоре сравнително малко мокетено килимче от тези с улиците. Лесно се чисти най-вече.

И при нас естествен паркет, а отгоре от тези ЕВА пъзелите. Като гледам колко има скоро ще се покрие половината стая. Лесно се чисти, а изолира много добре.

# 57
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
О, да - несъмнено естествен паркет + килим е най-добре.  Peace
Но понеже въпроса беше: ламинат + килим или мокет - затова препоръчах ламината.  Wink

# 58
  • Мнения: 3 634
Октопод,а лесно ли се поддържа вашия килим?

През 80% от времето по него има разпиляно Лего и аз очаквах всичко да е оплетено в ресните и после директно в прахосмукачката. Обаче се събират дребосъците много лесно, не се заплитат, а ресните като ги минеш дори с ръка и стават рошави. Купих го колкото да изкара зимата, но съм много доволна.

# 59
  • Мнения: 3 181
Ние нямаме килими, пътеки, а за мокет и дума не може и да става.....не искам да си мисля колко мръсотия събира.
Дребния си има едно килимче с улици и го постила всеки ден, но се и прибира всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт