Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 16 част

  • 51 167
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Привет майчета  Simple Smile

аз съм с три момчета, като най-малкия е с тежко заболяване и ТЕЛК от 99%. Миналия месец навърши 2 годинки и аз би слевало да се върна на работа, но бяхме в чужбина за да се лекуваме. Ясно е, че повече не мога да се върна на работа, но съм в добри отношения с нашата счетоводителка и двете трябва да решим, как да постъпим в тази ситуация.....за да мога се запиша в бюрото по труда или някоя програма свързана с детето ми и а полочавам някакви доходи, поне известно време. Първо трябва да бъда освободена от работа, но по-добре ли ще е преди това да се върна макар и проформа и за кратко. Преди да изляза в майчинство, което беше преди повече от 3 години /двете мо по-малки деца са породени/ взимах висока заплата и осигурителния ми статус беше на 1400 лв.

Предварително благодаря  bouquet  Винаги съм получавала чудесни и полезни съвети от Елфита по тези въпроси!  Heart Eyes


Връщането на работа няма особен смисъл.Сега ако се върнеш както ще ти е заплатата?Ако е по-малко от 1400 лв,направо ще се набуташ.Иначе колкото повече месеци имаш отработени на 1400 лв сега ще ти е в плюс за бюрото по труда.Искай от фирмата да те съкрати.Важно е за бюрото по труда-ще получаваш повече пари и по-дълго време.Не напускай по взаимно съгласие.
Пусни си цялата натрупана отпуска да ти върви,след като тя ти свърши те съкращават и отиваш на бюрото по труда.Това е,ако искаш да имаш доходи
Иначе имаш и неплатен отпуск,който ти се зачита за стаж.
Отделно си получавате интеграционни и не знам за дечицата с ТЕЛК какво друго се полага

# 31
  • Мнения: 781
Много благоаря, отново!  Heart Eyes А какво са интеграционните  Embarassed

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Много благоаря, отново!  Heart Eyes А какво са интеграционните  Embarassed

Пари,които се получават от децата с ТЕЛК.Попитай в социалните за подробности

Ти сега,освен майчинството,какво друго получаваш?

# 33
  • София
  • Мнения: 147
Здравейте,

 Искам да питам на 18.01 ми изтича и 2 година майчинство,говорих със трз-то, и ми каза
да отида да подпиша молба за напускане по взаимно съгласие.Искам да знам по кой закон могат да ме съкратят за да взимам 9м на борсата(защото те не ми предлага такъв вариант),ако фирмата е прекратила дейност и направила нова без да ме назначат ,разбира се.
И имам ли право на някакви пари,който сигурно няма да ми изплатят и какво да направя за да си ги получа?

Благодаря!

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,

 Искам да питам на 18.01 ми изтича и 2 година майчинство,говорих със трз-то, и ми каза
да отида да подпиша молба за напускане по взаимно съгласие.Искам да знам по кой закон могат да ме съкратят за да взимам 9м на борсата(защото те не ми предлага такъв вариант),ако фирмата е прекратила дейност и направила нова без да ме назначат ,разбира се.
И имам ли право на някакви пари,който сигурно няма да ми изплатят и какво да направя за да си ги получа?

Благодаря!

Колко ти е общия стаж ?
Трябва да си съкратена,за да взимаш повече борса.Не се съгласявай по взаимно съгласие.От фирмата трябва да ти изплатят натрупаната платена отпуска.И ако до 1 м от съкращението не си намериш работа-1 брутна заплата

# 35
  • София
  • Мнения: 147
9 години ми е общия трудов стаж?
Ако откажа да подпиша по взаимно съгласие може ли да ми навредят с нещо?

Благодаря!

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
9 години ми е общия трудов стаж?
Ако откажа да подпиша по взаимно съгласие може ли да ми навредят с нещо?

Благодаря!

Не,просто ще те съкратят,което е по-изгодно за теб.Ще взимаш 8 м обезщетениет,а ако си по взаимно съгласие 4 месеца.Като сума ,ако си съкратена ,също има възможност да е по-голямо

# 37
  • Мнения: 151
Na koi dati se prevejda mai4instvoto za 2-rata godina i kakva suma e.Do Sega sa mi prevejdali vinagi do 5-to 4islo i 2-rata li god 6te e taka.Vtorata mi godina zapo4va ot 09.02.2013

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Na koi dati se prevejda mai4instvoto za 2-rata godina i kakva suma e.Do Sega sa mi prevejdali vinagi do 5-to 4islo i 2-rata li god 6te e taka.Vtorata mi godina zapo4va ot 09.02.2013

Сумата за цял месец е 240 лв.Няма определена дата като първата година.Дните от 9 ти до 28 ми февруари трябва да ти ги преведат през март.

# 39
  • Мнения: 151
Tova zna4i li 4e dnite ot 1 go 9 6te gi prevedat prez February
I ne e li reglamentirano na4aloto ilu kraq na meseca se polu4ava tova obez6tetenie.

--------------------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: ср, 23 яну 2013, 02:40 от AnMary

# 40
  • Мнения: 29
Здравейте! Боря се с една главоблъсканица и моля за помощ.
Elfita свалям ти шапка и силно се надявам да знаеш какво трябва да направя.
Сега съм в отпуск по майчинство. Дъщеря ми е на 9 месеца. Очаквам второ дете, терминът ми е на 22.06.2013г. Тъй като двете майчинства ще се застъпят планът е да прехвърлим остатъка от майчинството за първото дете на бащата. Въпросът е 1.от кога  да стане това за да ми се застъпят двете и за 2-рото дете да получавам същото, както за първото. 2. Как точно става това?
 
Дано се разбира какво имам предвид. Изчетох предишни постове за да не повтарям вече зададени въпроси и попаднах на "като изтекат 410 те дни,може да му прехвърлиш и майчинството до 2 години на детето по 240 лв на месец за 2009 г". Може ли например да му го прехвърля по време на получаването на 45-дневния болничен за раждане на второто дете, това ли ни е най- изгодният вариант?

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! Боря се с една главоблъсканица и моля за помощ.
Elfita свалям ти шапка и силно се надявам да знаеш какво трябва да направя.
Сега съм в отпуск по майчинство. Дъщеря ми е на 9 месеца. Очаквам второ дете, терминът ми е на 22.06.2013г. Тъй като двете майчинства ще се застъпят планът е да прехвърлим остатъка от майчинството за първото дете на бащата. Въпросът е 1.от кога  да стане това за да ми се застъпят двете и за 2-рото дете да получавам същото, както за първото. 2. Как точно става това?
 
Дано се разбира какво имам предвид. Изчетох предишни постове за да не повтарям вече зададени въпроси и попаднах на "като изтекат 410 те дни,може да му прехвърлиш и майчинството до 2 години на детето по 240 лв на месец за 2009 г". Може ли например да му го прехвърля по време на получаването на 45-дневния болничен за раждане на второто дете, това ли ни е най- изгодният вариант?



искаш да не получаваш изобщо 240 те лв или искаш като излезеш в 45 дневен да го прехвърлиш,за да не губиш 120 лв.
за да ти се получи застъпването в момента на издаването на 45 дневния ти трябва да си в отпуск за гледане на дете до 2 години

# 42
  • Мнения: 29
Благодаря за бързият отговор!
Тъй като живот и здраве разликата между двете ми деца ще е около 1г. и 3 месеца искам ако е възможно, като се роди бебето да прехвърля останалите 9 месеца майчинство за по- голямото дете на бащата, зада не ги губим. И така аз да получавам за малкото, а татко им оставащите месеци за по- голямото. Възможно ли е?

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря за бързият отговор!
Тъй като живот и здраве разликата между двете ми деца ще е около 1г. и 3 месеца искам ако е възможно, като се роди бебето да прехвърля останалите 9 месеца майчинство за по- голямото дете на бащата, зада не ги губим. И така аз да получавам за малкото, а татко им оставащите месеци за по- голямото. Възможно ли е?


Да,прехвърли ли като ти започне 45 дневния.

# 44
  • Мнения: 29
Много ти благодаря ♥Elfita♥! Ей това е човек да знае, ако знаеш колко глупости изчетох и пак не се ориентирах Simple Smile Ако имаш път към София имаш почерпка от мен!
А после като подготвям документите може би пак ще питам.
Бъди здрава!

Общи условия

Активация на акаунт