Отговори
# 45
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Аз имам голяма мотивация да уча, която не е провокирана от външен фактор.

Колкото повече интерактивен е метода на обучение, толкова повече ще научаваме ние (не ме интересува, че вие като сте нямали компютри сте ходели в библиотеката и сте си завирали главите в книгите, сега има компютри, приемете го !!!).

Толкова за външните фактори.

Ти може и да изключваш себе си от масите, на които им трябват външни стимули, но мен ме интересува това също толкова, колкото и теб те интересува дали на времето сме имали компютри.

Компютъра олеснява живота !!! Не ме интересува нищо друго.
Не търси леснината. Ще учиш за лекар все пак. Представям си утре по същия начин да ти се прище да прехвърлиш отговорността за тежка операция върху робота хирург, за да си улесниш живота. Пази Боже!

Идентични са нещата и с образованието. Много бързо искате да ви е лесно  Wink


О, и нещо допълнително : няма нещо такова като "изкарал си късмет на външното оценяване" -една трета от оценката ми се формира от Трансформиращия преразказ, който АЗ пиша с МОЯ химикал и с МОИТЕ РЪЦЕ, с МОЯ МОЗЪК и не може да ми кажете, че съм имал "късмет на НВО-то".
Питай някой кандидатствал преди 15-20 години за английска гимназия, дали е писал преразказ и кой точно го е тествал с въпроси със затворени отговори /е, и някой друг с отворен/ по езикова култура. Смехотворен е вашият изпит в сравнение с този на учениците през 80-те, за които беше мечта да пишат тестчета и преразказчета на конкурсен изпит. Ама какво ли съм тръгнала да ти обяснявам, аз съм от поколението, което изкарваше голяма част от свободното си време в библиотеките.

# 46
  • Мнения: 20
Дани, ти какво искаш от нас? Да въведем технологиите като заместител на тетрадката и химикала ли?
Попита дали има наредба - няма. Има правилник за прилагане на закона за народната просвета(все още е действащ), в който има задължения на учениците, в който има точки свързани с това да се изпълняват разпорежданията на учителите свързани с тетрадки и химикали.
Няма начин да нямате и училищен правилник, в който също има точки свързани с изпълнението на учебните задължения на учениците.
Та така - по правилник и по закон, ти си длъжен да изпълняваш указанията на учителите.

П.П Сега знам, че ще подминеш мнението ми, понеже не ти изнася и ще се върнеш по пет пъти да благодариш на защитниците си, но поне помисли малко кое как трябва да става.

Напук, няма да ти подмина мнението и ще ти кажа МЕРСИ (защото пишеш по темата)

# 47
  • Мнения: 20
ох... да не забелязваш тези, които не са съгласни с теб, е точно толкова продуктивно, колкото и да се опитваш да им натриеш носовете. знам, че си на 14, съответно не очаквам чудеса от теб. ако беше обмислил повече темата преди да я публикуваш, ако се беше аргументирал малко по-добре, ако беше проверил за грешки, отношението към теб щеше да е съвсем друго. за съжаление обаче, създаде впечатление за 5-годишно, което се тръшка, че не са му взели сладолед. ако се държиш по същия начин когато представяш идеята си пред училищното ръководство, никой няма да ти обърне внимание.
и последно - колкото по-рано научиш, че различното мнение е нещо ценно, от което можеш да извлечеш полезна информация, толкова по-добре за теб

Мерси за съвета. И на мен така ми се стори, че съм създам грешно впечатление.

# 48
  • Мнения: 133
Ако не се лъжа в никоя наредба или закон не е конкретизирано, че учениците трябва да пишат точно на тетрадки, също така не е споменато, че изобщо трябва да пишат. НО, дали трябва или не трябва да се пише това определя самият учител, защото той решава как ще протече часът му.

Колкото до новите технологии - действайте деца, ако вие не я направите тази революция, няма кой.

Разбира се че е по-лесно да се носи един таблет, отколкото всички учебници и тетрадки, разбира се, че е по-евтино на всеки първокласник държавата да купува таблет, отколкото да му осигурява учебници за 8 години, но... това са други теми...

Ефективното въвеждане на новите технологии в образованието винаги ми у звучало като кауза пердута, защото съм си мислила, че всичко зависи от министерството, но то имало по-лесно решение – учениците сами да си улеснят живота.


Много мерси. Наистина ми помогна. Аз уча във Варна, и за всички които казват, че имам грешки, то е от бързо писане (на фонетика съм-буквите се бъркат). И ако искате да проверите бала ми е 32,900. Не знам колко сте запознати но това е много висок бал. На матурата по БЕЛ имам 5,965. Не вие решавате дали имам пропуски или не. Отново мерси на човека написал цитата по-горе. Действам по въпроса. Засега имаме 17 ученика от моя клас със лаптопи Grinning. Скоро ще говоря с директора на училището за прилагането на технологията почти изцяло.
Права си моето момче, ние не решаваме дали имаш пропуски, ти сам ги показваш без затруднение.  С това донякъде си отговаряш  на въпроса, че ДА трябва да се пише на тетрадка поне докато се научат основни правила.

Последна редакция: пн, 14 яну 2013, 19:56 от skukie

# 49
  • Варна
  • Мнения: 6 377
daniii1998 , това, което искаш, ще стане някога! Но просто още е рано.

Като изключим часовете по БЕЛ, нямам против!

# 50
  • Мнения: 20
daniii1998 , това, което искаш, ще стане някога! Но просто още е рано.

Като изключим часовете по БЕЛ, нямам против!

Дам, напълно съгласен. Също часовете Математика и чужд език също ги изклчваме от програмата с компютрите  Grinning

# 51
  • дълбоката провинция
  • Мнения: 578
като цяло интервюто е много хубаво, а в частност - има нещо и по темата:
http://pressadaily.bg/publication/8586-%D0%94%D1%80-%D0%91%D0%B8 … %B5-%D0%BC%D1%83/

Общи условия

Активация на акаунт