Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте,
Минавам директно към въпроса ми :
Има ли нередба или закон, в който да е казано, че е задължително учениците да пишат плановете си на тетрадки (защо учителите не дават на компютър); и вобще има ли наредба, която казва, че задължително трябва да се пишат планове. Искам да резбера това, защото искам да си нося компютъра на училище, а не знам към кого да се обърна за съвет. Има ли смисъл да давеме купища пари за тетрадки, като може да се пише на компютър (нека изключим възможноста компютърат да бъде откраднат). Това са ми въпросите. И пак обощето: мога ли да си пиша уроците на компютър, а не на тетрадка и имат ли право учителите да ме задължават да пиша на тетрадка. Мерси предварително. Аз съм 8-ми клас Grinning.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 9 769
Не мога да се сдържа ... какви технологии, какъв компютър, имаш пропуски от материала по български език от първи клас...



# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Не мога да се сдържа ... какви технологии, какъв компютър, имаш пропуски от материала по български език от първи клас...

Аз пропуски не виждам,освен грешки от бързо писане на клавиатурата....но пак съм възмутена. Laughing

# 3
  • Мнения: 864
Думата технолoгиИ едва ли я е сбъркал от бързане. Това е масово допускана грешка. И аз не мога да си обясня защо. То дори не може да се изрече така, както е написано. Вместо ударение ли го пишат, за благозвучност ли, какво ли  newsm78. А не е като да не се учи в училище. В задължителния учебен материал е специално това правило.

Последна редакция: пт, 11 яну 2013, 21:29 от Миши-Тети

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 534
То само това остава!  Mr. Green
И като започнете да пишете и на шльокавица - хептен ще я закършите!

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако учителят иска да провери какво си написал? Ще му изпратиш файла?
Наредба няма, има изисквания на учителя и те трябва да се спазват.
Всеки учител сам преценява как да осъществи преподавателската си работа - преподаване, проверка на знания, текущ контрол, оценка на знания, стимулиране и т.н. Ако той няма против компютър - да, тогава си ОК, но ако е казал трябва тетрадка, тогава си длъжен.
А технологиите, колкото и да напредват, не могат да заместят ученето ти, в което очевидно си имал пропуски и като не си представил тетрадките си, не се е забелязало от учителите.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Бе много се изучихте, беееее! Технологий ще ми вкарват! Научете се първо да пишете на собствения си майчин език, после говорете за технологиЙЙЙ!

# 7
  • дълбоката провинция
  • Мнения: 578
Ако не се лъжа в никоя наредба или закон не е конкретизирано, че учениците трябва да пишат точно на тетрадки, също така не е споменато, че изобщо трябва да пишат. НО, дали трябва или не трябва да се пише това определя самият учител, защото той решава как ще протече часът му.

Колкото до новите технологии - действайте деца, ако вие не я направите тази революция, няма кой.

Разбира се че е по-лесно да се носи един таблет, отколкото всички учебници и тетрадки, разбира се, че е по-евтино на всеки първокласник държавата да купува таблет, отколкото да му осигурява учебници за 8 години, но... това са други теми...

Ефективното въвеждане на новите технологии в образованието винаги ми у звучало като кауза пердута, защото съм си мислила, че всичко зависи от министерството, но то имало по-лесно решение – учениците сами да си улеснят живота.

# 8
  • Мнения: 20
Ако не се лъжа в никоя наредба или закон не е конкретизирано, че учениците трябва да пишат точно на тетрадки, също така не е споменато, че изобщо трябва да пишат. НО, дали трябва или не трябва да се пише това определя самият учител, защото той решава как ще протече часът му.

Колкото до новите технологии - действайте деца, ако вие не я направите тази революция, няма кой.

Разбира се че е по-лесно да се носи един таблет, отколкото всички учебници и тетрадки, разбира се, че е по-евтино на всеки първокласник държавата да купува таблет, отколкото да му осигурява учебници за 8 години, но... това са други теми...

Ефективното въвеждане на новите технологии в образованието винаги ми у звучало като кауза пердута, защото съм си мислила, че всичко зависи от министерството, но то имало по-лесно решение – учениците сами да си улеснят живота.


Много мерси. Наистина ми помогна. Аз уча във Варна, и за всички които казват, че имам грешки, то е от бързо писане (на фонетика съм-буквите се бъркат). И ако искате да проверите бала ми е 32,900. Не знам колко сте запознати но това е много висок бал. На матурата по БЕЛ имам 5,965. Не вие решавате дали имам пропуски или не. Отново мерси на човека написал цитата по-горе. Действам по въпроса. Засега имаме 17 ученика от моя клас със лаптопи Grinning. Скоро ще говоря с директора на училището за прилагането на технологията почти изцяло.

Последна редакция: нд, 13 яну 2013, 13:26 от daniii1998

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Минавай задочно, самостоятелна форма, щом не ти е важно на какво държат учителите и си решил ти да определяш как ще се подготвяш. Не ти трябва да се хабиш да ходиш всеки ден на училище. Ще се подготвяш вкъщи с всичките си технологии, и само ще се явяваш на изпити.
Много ги обичам такива многознайковци, които си мислят, че учителите пасат трева и още чукат камъни за огън.

# 10
  • Мнения: 20
Минавай задочно, самостоятелна форма, щом не ти е важно на какво държат учителите и си решил ти да определяш как ще се подготвяш. Не ти трябва да се хабиш да ходиш всеки ден на училище. Ще се подготвяш вкъщи с всичките си технологии, и само ще се явяваш на изпити.
Много ги обичам такива многознайковци, които си мислят, че учителите пасат трева и още чукат камъни за огън.

Не мога да резбера защо в тази страна (България), всички са против въвеждането на технологиииите в Училищата. В другите страни не е така. Защо всички си мислят, че не е редно да има компютри в часовете? Просто не мога да побера това в главата ми. Колкото повече интерактивен е метода на обучение, толкова повече ще научаваме ние (не ме интересува, че вие като сте нямали компютри сте ходели в библиотеката и сте си завирали главите в книгите, сега има компютри, приемете го !!!). Защо да има изрази като "Оо, забравих си тетрадката за домашно в къщи" или "Ооо не, учебниците ми са на бюрото в къщи...", като може просто да си вземеш компа под ръка и да отидеш на даскало. Това е. Компютъра олеснява живота !!! Не ме интересува нищо друго.

# 11
  • Мнения: 20
Ако не се лъжа в никоя наредба или закон не е конкретизирано, че учениците трябва да пишат точно на тетрадки, също така не е споменато, че изобщо трябва да пишат. НО, дали трябва или не трябва да се пише това определя самият учител, защото той решава как ще протече часът му.

Колкото до новите технологии - действайте деца, ако вие не я направите тази революция, няма кой.

Разбира се че е по-лесно да се носи един таблет, отколкото всички учебници и тетрадки, разбира се, че е по-евтино на всеки първокласник държавата да купува таблет, отколкото да му осигурява учебници за 8 години, но... това са други теми...

Ефективното въвеждане на новите технологии в образованието винаги ми у звучало като кауза пердута, защото съм си мислила, че всичко зависи от министерството, но то имало по-лесно решение – учениците сами да си улеснят живота.


Отново, много мерси. Мисля, че има само 2, 3 мнения, които не са свързани с правописа ми.

# 12
  • дълбоката провинция
  • Мнения: 578
Не мога да резбера защо в тази страна (България), всички са против въвеждането на технологиите в Училищата. В другите страни не е така. Защо всички си мислят, че не е редно да има компютри в часовете? Просто не мога да побера това в главата ми.
[/quote]

Искаш да знаеш ЗАЩО, ще се опитам да го обясня доколкото мога.

Първо, защото това е едно много голяма пазарна ниша - пишат се и се печатат голям брой учебници, това са пари за пишещите, пари за отпечатване, пари за разпространение, пари за закупуване и т.н. Почти същото важи за помагалата и тетрадките. Нали ако спрем да купуваме тетрадки и др.  материали, едни книжарници, които чакат само на септемврийската кампания ще останат без работа. Държава без икономика разчита на ей такива неща да движат пазара.

И второ, защото искаме да сме добре, но не искаме да започнем промяната и развитието от себе си, защото сме консервативни и закостенели до мозъка на костите си и смятаме, че след като сме завършили образованието си  не е нужно да учим повече, нямаме мисленето, че ученето продължава през целия живот. В тази връзка ние, по-възрастното поколение, което трябва да ви учи се справяме много по-зле от вас, децата, с новите технологии, но не искаме да си го признаем. Не искаме да приемем вашата технологична интелигентност.

И трето, но не последно място, защото ученикът не е в центъра на образованието.

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2012-11-22&article=432126

# 13
  • Мнения: 20
Ето един линк. Само изгледаииите. На АЕ.
http://www.youtube.com/watch?v=39josFtRPEk

# 14
  • Мнения: 20
Не мога да резбера защо в тази страна (България), всички са против въвеждането на технологиите в Училищата. В другите страни не е така. Защо всички си мислят, че не е редно да има компютри в часовете? Просто не мога да побера това в главата ми.

Искаш да знаеш ЗАЩО, ще се опитам да го обясня доколкото мога.

Първо, защото това е едно много голяма пазарна ниша - пишат се и се печатат голям брой учебници, това са пари за пишещите, пари за отпечатване, пари за разпространение, пари за закупуване и т.н. Почти същото важи за помагалата и тетрадките. Нали ако спрем да купуваме тетрадки и др.  материали, едни книжарници, които чакат само на септемврийската кампания ще останат без работа. Държава без икономика разчита на ей такива неща да движат пазара.

И второ, защото искаме да сме добре, но не искаме да започнем промяната и развитието от себе си, защото сме консервативни и закостенели до мозъка на костите си и смятаме, че след като сме завършили образованието си  не е нужно да учим повече, нямаме мисленето, че ученето продължава през целия живот. В тази връзка ние, по-възрастното поколение, което трябва да ви учи се справяме много по-зле от вас, децата, с новите технологии, но не искаме да си го признаем. Не искаме да приемем вашата технологична интелигентност.

И трето, но не последно място, защото ученикът не е в центъра на образованието.

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2012-11-22&article=432126
[/quote]


Ето това е. Всъщтнос мисля, че ти си малко по голяма от 18 години, или по-точно мисленето ти е такова. Браво за което. Трябва да има повече такива хора. Аплодисменти.

Общи условия

Активация на акаунт