Отговори
# 15
  • Мнения: 107
не ме интересува, че вие като сте нямали компютри сте ходели в библиотеката и сте си завирали главите в книгите, сега има компютри, приемете го !!!).
о да, компютрите ги измислиха миналата година. когато ние ходехме на училище, си носехме каменни плочи, чук и длето Simple Smile

следващото изречение:
Цитат
Компютъра олеснява живота !!!
е ярък пример за адекватността на българското образование днес. знам, че нещата от години не вървят на добре, обаче 5.96 по български за такъв правопис... идва ми в повече.

daniii1998, надявам се не очакваш компютърът да ти налее с фуния някакви знания в главата, пак трябва да търсиш и да четеш. би трябвало да си на 14 в момента. ако спреш да се бунтуваш за всяко нещо и се позамислиш над това кое е добро за теб не само в момента, но и след няколко години, има шансове да наваксаш пропуснатото.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 824
Ето един линк. Само изгледаииите. На АЕ.
http://www.youtube.com/watch?v=39josFtRPEk
Видеото е много добро.
Сигурна съм, че голяма част от тук пишещите родители с две ръце биха подкрепили подобна инициатива, обаче е трудно изпълнима. Една част от учителите не могат да боравят дори с мишката, да не говорим за нещо друго.
Иначе и аз бих казала - дерзай Simple Smile
Специално за твоя проблем с лаптопа в училище - единствения аргумент ЗА, който виждам, е това, че на клавиатура се пише много по-бързо и ще имаш повече време да мислиш върху материала. Иначе не си мисли, че ще ти излезе по-евтино от тетрадки. Помисли за мастилото и хартията, които ще изхабиш, коагто трябва да изпринтиш домашното или нещо друго, което трябва да покажеш или предадеш на учителите.

# 17
  • Мнения: 20
Ето един линк. Само изгледаииите. На АЕ.
http://www.youtube.com/watch?v=39josFtRPEk
Видеото е много добро.
Сигурна съм, че голяма част от тук пишещите родители с две ръце биха подкрепили подобна инициатива, обаче е трудно изпълнима. Една част от учителите не могат да боравят дори с мишката, да не говорим за нещо друго.
Иначе и аз бих казала - дерзай Simple Smile
Специално за твоя проблем с лаптопа в училище - единствения аргумент ЗА, който виждам, е това, че на клавиатура се пише много по-бързо и ще имаш повече време да мислиш върху материала. Иначе не си мисли, че ще ти излезе по-евтино от тетрадки. Помисли за мастилото и хартията, които ще изхабиш, коагто трябва да изпринтиш домашното или нещо друго, което трябва да покажеш или предадеш на учителите.

Най-вече ще ти благодаря за факта, че подкрепяш идеята (ако може така да се каже). Ние използваме мултимедия (предполагам, че знаеш). И отново мерси за отзива Grinning

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз преподавам информатика и ИТ и съм на мнение, че учениците не са готови още да заместят тетрадката с компютър. Макар, че аз активно ползвам компютъра в работата си - уроци, домашни, проекти, контролни и тестове преобладаващо са ми на компютър, и въпреки това наблюденията са ми, че има още спънки за да позволя и в другите часове да се ползва основно, а не помощно.
Батериите падат, отвличат внимание, преписват, не могат (или поне повечето) да чертаят, често намерената информация е неточна или подвеждаща.
Така, че господин daniii1998, разбирам ентусиазма ти, не откриваш топлата вода. Позволи на старите/по-големите да знаят и разбират малко повече от тебе. Моят син е също на 14 години, повечето ми ученици са на тази възраст, мислиш ли че не я познавам?

Елл, колко учители познаваш, които не са хващали мишка? Аз нито един, а само такива са ми колеги.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
Преподавателят ти по БЕЛ да си скъса дипломата, моля! Няма как с подобен правопис( не излизай с номера бързане, че е любим на неграмотниците) да имаш такъв бал! Явно госпожата/ господинът пише грамотно, колкото и ти  Stop

# 20
  • София
  • Мнения: 3 824
Елл, колко учители познаваш, които не са хващали мишка? Аз нито един, а само такива са ми колеги.
Познавам повече от един, но не е задължително да ми вярваш. Това са учители на възраст от старата школа. Не могат да се оправят с мишката дори.
Друго, което винаги ми е правило впечатление е, как учителите на детето ми не желаят да улеснят комуникацията пращайки масов мейл или пък да напишат съобщение за класа или ученика в ел. дневник.

# 21
  • дълбоката провинция
  • Мнения: 578
Половината учители (в това число и завършили ИТ), които познавам (а те не са двама) са хващали мишки само в капан Simple Smile (това е шега, в която има поне 50% истина)

Вярно е, никой не желае да улесни комуникацията, както и да сведе недостатъците до минимум, по-лесно е изобщо да отхвърлим значението на технологиите за образованието. По-лесно е да анатемосаме децата с "неграмотници", отколкото да направим така, че да им е интересно и да намират смисъл в това, което учат.

# 22
  • Мнения: 20
Преподавателят ти по БЕЛ да си скъса дипломата, моля! Няма как с подобен правопис( не излизай с номера бързане, че е любим на неграмотниците) да имаш такъв бал! Явно госпожата/ господинът пише грамотно, колкото и ти  Stop

Явно не сте много запозната с Външното Оценяване (НВО). Там не госпожата ми решава оценката, а МОН. Изпитните работи и СЪЧИНЕНИЯ (в които пиша с собствените си ръце) се проверяват от Националната комисия по изпитните работи !!!
Така че, не госпожата ми формира оценката от НВО !!! И преподавателят ми по БЕЛ е работил в БАН цели 13 години (не може просто така да я обиждаш, ако ме разбираш). И на неграмотниците (тези с ниски оценки или с по-малко сиво в-во) не биха дали да се работи с компютър в училище. И отново, аз уча в ПМГ, там не влизат току-така...

# 23
  • Мнения: 20
Половината учители (в това число и завършили ИТ), които познавам (а те не са двама) са хващали мишки само в капан Simple Smile (това е шега, в която има поне 50% истина)

Вярно е, никой не желае да улесни комуникацията, както и да сведе недостатъците до минимум, по-лесно е изобщо да отхвърлим значението на технологиите за образованието. По-лесно е да анатемосаме децата с "неграмотници", отколкото да направим така, че да им е интересно и да намират смисъл в това, което учат.


Напълно съм съгласен !!!
Интерактивният улеснява изучаването на предмета - това е доказано не от мен а от световно известни психолози и учени !!!

# 24
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Преди години работата ми ме срещна с един младеж като теб от бургаската математическа. Момчето също като теб имаше много забележки за начина, по който се провежда обучението в училище.
Какво правеше той. Успя да привлече съученици за каузите си. Намери си спонсори и защитиха няколко проекта и получиха съответно финансиране, с което да осъществят идеите си.
Насърчавам те. Дерзай! Намери умен начин как да въведеш идеята и да получиш повече подкрепа, отколкото скептицизъм. Скоро дадоха по новините една българска учителка, която е успяла да направи мултимедиен кабинет точно като от клипа ти. Намери я, попитай я как е успяла и опитай и ти.
  bouquet

И все пак ако конкретни учители са твърдо против и имат свои причини за това, положението ти на ученик налага да се съобразиш с техните изисквания. Дерзай!

# 25
  • Мнения: 20
Преди години работата ми ме срещна с един младеж като теб от бургаската математическа. Момчето също като теб имаше много забележки за начина, по който се провежда обучението в училище.
Какво правеше той. Успя да привлече съученици за каузите си. Намери си спонсори и защитиха няколко проекта и получиха съответно финансиране, с което да осъществят идеите си.
Насърчавам те. Дерзай! Намери умен начин как да въведеш идеята и да получиш повече подкрепа, отколкото скептицизъм. Скоро дадоха по новините една българска учителка, която е успяла да направи мултимедиен кабинет точно като от клипа ти. Намери я, попитай я как е успяла и опитай и ти.
  bouquet

И все пак ако конкретни учители са твърдо против и имат свои причини за това, положението ти на ученик налага да се съобразиш с техните изисквания. Дерзай!

Много мерси :Д. Радвам се че "подкрепяш" това което искам да направя

# 26
  • Мнения: 20
Преди години работата ми ме срещна с един младеж като теб от бургаската математическа. Момчето също като теб имаше много забележки за начина, по който се провежда обучението в училище.
Какво правеше той. Успя да привлече съученици за каузите си. Намери си спонсори и защитиха няколко проекта и получиха съответно финансиране, с което да осъществят идеите си.
Насърчавам те. Дерзай! Намери умен начин как да въведеш идеята и да получиш повече подкрепа, отколкото скептицизъм. Скоро дадоха по новините една българска учителка, която е успяла да направи мултимедиен кабинет точно като от клипа ти. Намери я, попитай я как е успяла и опитай и ти.
  bouquet

И все пак ако конкретни учители са твърдо против и имат свои причини за това, положението ти на ученик налага да се съобразиш с техните изисквания. Дерзай!

Какви точно му бяха идеите ? Grinning

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 9 759
Даниии, не знам там кой номер. Страшен късмет си изкарал на НВО. За отличник като теб не трябва да е проблем да се справи с елементарни правила като СЪС пред дума, започваща със С или З /поне на две места в постовете ти я има тази грешка/, правилата за пълен и кратък член са ти неизвестни. Не е важно да си отличник, важно е да прилагаш наученото на практика.

По въпроса за технологиите. Мои познати живеят в Испания. В училището на сина им са въвели електронни учебници и писане на компютър, изпращане на домашни по мейл и т.н. След само една учебна година са установили, че обучението по този начин по някои предмети е абсолютно неефективно - най-вече по испански, чужд език и математика. И съответно са се върнали към старите познати методи, т.е. с тетрадка, химикалка и хартиен учебник.

Второ - ако ти и твои връстници от големите градове имате достъп до интернет, родителите ви имат възможност да ви купят лаптопи, таблети и т.н., то по малките населени места нещата стоят по друг начин. А програмата за обучение трябва да е една и съща за всички ученици. Хайде сметни колко ще струва на държавата само да снабди с нужната техника всички училища в България, за да се въведе такъв вид обучение и сам ще си отговориш на въпроса защо няма шанс това да се получи.

# 28
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
В защита на момчето ще кажа, че аз в осми клас, пишех доста по-зле от него. Освен това, на ни една от вас, които разкритикувахте грамотността на момчето, са ви грамотни постовете. Може и да нямате правописни грешки, но откъм пунктуация сте много зле. Стана малко работата: "Присмял се хърбел на щърбел."
Все пак той има още 4 години, в които да работи над грамотността си и да ви задмине.

# 29
  • Мнения: 70
Аз пък си мисля, че тайно мечтаете да си разцъквате в мрежата по време на час..То ще падне един чат, едни фейсбуци и т.н. ooooh!
 
Аз също пиша по- бързо на клавиатура, но ходя на лекции с тетрадка и повярвай ми там не се диктува точка по точка, там се пише дяволски бързо....И пак успявам..
Но съм за мултимедийния метод на преподаване на урок-присъствала съм на такъв и на учениците им беше много интересно.

Общи условия

Активация на акаунт