ВТОРИ клас - 3

  • 39 906
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 160
тити,  и аз такова поведение забелязвам ... само казаното в училище е задължително ...
Поведение като описаното тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=703337.0
Но нас май никой не ни юркаше извън материала (родителите не задълбаваха достатъчен ли е, ниско ниво ли е, какво е). Освен, че си четяхме книги по избор. Сега всичко се подлага на преценка, на критика, на не знам още какво...

# 706
  • Варна
  • Мнения: 2 443
Kaсита, една голяма прегръдка на детенцето ти и от мен! Кажи му, че в училище е най-нормалното нещо да се греши, защото е част от учебния процес; че грешките не са страшни, ако умеем да си вземем поука от тях и това, че едно провалено контролно не е края на света - в следващите години ще има стотици други оценки, с които да ги поправи!

Колкото до бележките, класната на сина ми пише 2, 3 и 4 на поразия в класа, което от една страна ме успокоява, че нашите шестици са си заслужени, но от друга - ме притеснява липсата на здравословна конкуренция в класа. Иска ми се средата да е малко по-конкурентна, децата да се дърпат едно друго напред, да имат малко по-широк хоризонт пред себе си. Днес например децата са взели откъса от Карлсон в читанката и госпожата попитала дали някой може да й каже дали е чел или са му чели други книги от Астрид Линдгрен, освен "Пипи" и "Карлсон". Единствено Ники се разприказвал за други нейни книжки - "Роня, дъщерята на разбойника", "Децата от улица Тряскаджийска", "Емил от Льоняберя". И госпожата вместо да се ядоса, че другите не четат, искрено се изненадала, че той ги е чел. Та в този дух е така по всичко - нивото е ниско и се опасявам, че вместо да се поправи и да тръгне един възход, трябва да се радвам ако класа запази хоризонталната посока.

# 707
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
И нашата учителка пише двойки и тройки понякога.
Бележкарство у сина си не съм забелязала.
Нито пък говори много-много за оценки, не му пука кой знае колко.

# 708
  • София
  • Мнения: 9 885
И при нас има много  разнообразни оценки, включително и двойки. Дори имаме дете със сериозна заплаха да остане на поправителен изпит...ако това по закон е възможно във втори клас, де. Confused

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 49
Днес изилизат резултатите от състезанието "Аз и числата" . Може ли някой да постне линка с резултатите,защото ми е невъзможно да ги отвора в сайта на СБНУ.

# 710
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Днес изилизат резултатите от състезанието "Аз и числата" . Може ли някой да постне линка с резултатите,защото ми е невъзможно да ги отвора в сайта на СБНУ.

http://sbnu.org/results.php

Отдолу табличката е даден линк и обяснение,че трябва да си инсталираш нова програмка,за да можеш да ги отваряш. PeaceТова е нововъведено,поради блокажа на сайта на 29 декември.

Моя се е поизложил леееко,с 46 точки. Crazy

# 711
  • Мнения: 298
Здравейте,все още сме болни,но като подхванахте темата с оценки и другите деца,моя син преди време ми спомена,че приятелите му не му говорят и му се сърдят защото имал шестица.Тогава не обърнах внимание,но шестиците намаляват доста бързо.И сега направо го попитах,той каза,че за всяка една шестица са му се сърдели и за това вече не изкарвал шестици.

# 712
  • София
  • Мнения: 6 810
Два пъти преглеждам списъка и не я намирам.  Crossing Arms Сега да звъня ли, какво?

# 713
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Два пъти преглеждам списъка и не я намирам.  Crossing Arms Сега да звъня ли, какво?

Да не е с объркано име?! Търси я по презиме.Моя така веднъж беше сбъркан. Peace

# 714
  • София
  • Мнения: 6 810
Идея нямам, обадих се, 44 точки. Излагация.  ooooh!
Сега я намерих вече по точките, как два пъти не съм видяла не знам.

# 715
  • Мнения: 298
И аз не мога да се справя,ще моля приятели да ми помогнат,за резултатите.

# 716
  • София
  • Мнения: 9 517
дай номер на училище и име на детето, ако искаш на лични

# 717
  • Мнения: 1 883
Още снощи прегледах резултатите ,яко се е изложил моя-41 точки. Ама да му е за урок. Като бърза ,така е .

Вчера се прибра и му няма самостоятелната работа по  бел. Някъде я е затрил, а много  исках да видя грешките.

Къде мога да видя задачите от състезанието?
 П.П.
Преди малко разговарях с една приятелка и нейната дъщеря твърди ,че вчера не са им връщали никакви самостоятелни работи.  Посмяхме се , но така и не разбрахме какво се е случило.Ох, ще ме побърка този мой хубавец. Whistling  Както се казва " истината е някъде там". Ще се звъни на класната май.

Последна редакция: ср, 13 фев 2013, 10:16 от vela

# 718
  • Мнения: 3 164
Намерих го моя хубавец, по-зле е от мин.година-40т. Rolling Eyes

# 719
  • Мнения: 5 160
Ето задачите
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=698065.msg24206238#msg24206238
(не знам откъде точно са взети...)
При нас - макс точки.

Общи условия

Активация на акаунт