Наказание в училище на 5 годишно дете

  • 8 764
  • 127
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 196
 
Ще намеря подходящ момент да попитам класната им за подробности относно финансирането на клуба. Дано не се обиди.

Екскурзиите и лагерите не се финансират. Финансират се само материалите, необходими за работата на групата.
Те реално никакви материали не използват /поне не и до момента/. Целта на клуба е именно да излязат от града и да опознаят природните забележителности на България. Та ако не се финасират екскурзиите, не виждам какъв е смисълът този род клубове да участват в програмата.

Беше ми любопитно, благодаря ви за отговорите.

# 61
  • Мнения: 49
Много си категорична, Саморая. Случаи - най-различни, причини също - от най-безобидните, до доста по-сложните.
Аз повече бих се притеснила, ако 4-5 годишното ми хлапе е винаги като навита пружина - целенасочено, последователно и в готовност всеки миг да реагира правилно по команда от госпожата.
 
ПП. Синът ми се чоплеше само при една от учителките- при тази, която вика по-силно.
Проблемът в семейството беше,  че детето не е свикнало някой да вика така силно вкъщи.

Точно така синът ми плаче когато има силен шум в училище, отговорът от страна на директора : да се оправа тук е така

# 62
  • Мнения: 142
Да, неприятно е така. Аз виждам, че проблемът е, че някои деца трудно се нагаждат към средата в градината/училището. Но така е в реалния живот. Не средата трябва да се нагоди към теб, а ти към нея, навсякъде, където има деца е шумно. Като чета постовете тук и стигам до заклчението, че колкото по - разюздани и неограничавани са децата ви, толкова по - шастливи ще сте и вие като родители. Не определите ли границите на децата си днес как ще ги научите кое е приемливо и кое - не? Как ще могат да различават добрите от лошите постъпки?

Нова, много ми е чудно как ще се справиш с 20 деца, на които като кажеш "извадете си тетрадките" едното да каже "ака ми се", "другото - "пие ми се вода", третото "ми аз пък няма да я извадя", четвъртото направо се врътва и излиза от стаята. Не може хем децата да са изучени, хем пък да цари хаос, хем да слушат, хем да няма наказания, да не носят отговорност за действията си. Няма такова животно, разберете го. Не съм учител, говоря като родител, който държи на дисциплината и е на мнение, че това се изгражда първо в семейството. Който е виновен - да си носи последствията. Да не би шефовете ви да не ви удържат от заплатата ако повредите работния си стол? Съмнявам се...

# 63
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 359
Точно така синът ми плаче когато има силен шум в училище...
Прахосмукачка пускате ли, докато детето си е вкъщи? На цирк не сте ли го водили досега? А на лунапарк?

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 10 835
Цитат на: Дъждовно време
Цитат на: margo** в Пет., 25 Ян. 2013, 11:17
При нас пък проекта се осъществява в междучасието/голямото предполагам/ на децата.

Извинявай, но не го приемам за достоверно.

Какви доказателства да приложа?Може би снимка с дата/час?

# 65
  • Мнения: 443
Да, неприятно е така. Аз виждам, че проблемът е, че някои деца трудно се нагаждат към средата в градината/училището. Но така е в реалния живот. Не средата трябва да се нагоди към теб, а ти към нея, навсякъде, където има деца е шумно. Като чета постовете тук и стигам до заклчението, че колкото по - разюздани и неограничавани са децата ви, толкова по - шастливи ще сте и вие като родители. Не определите ли границите на децата си днес как ще ги научите кое е приемливо и кое - не? Как ще могат да различават добрите от лошите постъпки?

Нова, много ми е чудно как ще се справиш с 20 деца, на които като кажеш "извадете си тетрадките" едното да каже "ака ми се", "другото - "пие ми се вода", третото "ми аз пък няма да я извадя", четвъртото направо се врътва и излиза от стаята. Не може хем децата да са изучени, хем пък да цари хаос, хем да слушат, хем да няма наказания, да не носят отговорност за действията си. Няма такова животно, разберете го. Не съм учител, говоря като родител, който държи на дисциплината и е на мнение, че това се изгражда първо в семейството. Който е виновен - да си носи последствията. Да не би шефовете ви да не ви удържат от заплатата ако повредите работния си стол? Съмнявам се...

Най -после един разумен и смислен пост. До сега само Саморая държеше фронта. Разбира се,че навиците за дисциплина и спазване на правилата се изграждат първо в семейството. Ако родителите не научат детето си,че то е принц или принцеса само за тях и извън дома ще бъде третирано като равно с останалите деца,то детето ще го научи по трудния начин.Няма успешен учебен процес без дисциплина. А когато липсва такава би трябвало да има санкции. Но във форума няма тема без някоя мамичка да твърди,че детето и е недооценено,учителите са лоши,как не го разбират,колко несправедли4во не го третират като център на вселената и др.Резултатът за съжаление е видим.
emoll,детето ти явно има някакъв проблем,заеми се с него вместо всички други да са ти виновни.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 2 768

Нова, много ми е чудно как ще се справиш с 20 деца, на които като кажеш "извадете си тетрадките" едното да каже "ака ми се", "другото - "пие ми се вода", третото "ми аз пък няма да я извадя", четвъртото направо се врътва и излиза от стаята. Не може хем децата да са изучени, хем пък да цари хаос, хем да слушат, хем да няма наказания, да не носят отговорност за действията си.
те затова са учителки и затова са учили да се справят с тези ситуации.

А последните два поста не са за коментар.

# 67
  • Мнения: 443
Точно това не се учи. Пък и от дете до дете има огромна разлика. Учителите не са факири с магическа пръчка да презвъпитат изтървани деца. Възпитанието на децата ви е ваша грижа.

# 68
  • Мнения: 14 654
И най-добричките деца изтрещяват тотално след третия час, няма как да е иначе. И учителката не може да им повлияе особено, просто защото учебният процес изнервя. Не може по 40 минути на стол, но и междучасията да не се тича, не може и не е нормално. Докато не се осигури на децата достатъчно движение по време на учебния ден, ще има и провалени часове, и малоумни забележки в бележниците, и вечно изнервени госпожи.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Точно това не се учи. Пък и от дете до дете има огромна разлика. Учителите не са факири с магическа пръчка да презвъпитат изтървани деца. Възпитанието на децата ви е ваша грижа.
за теб всички деца са изтървани и с само с това оправдаваш, нечия некомпетентност.

# 70
  • Мнения: 8 567
Нова, много ми е чудно как ще се справиш с 20 деца, на които като кажеш "извадете си тетрадките" едното да каже "ака ми се", "другото - "пие ми се вода", третото "ми аз пък няма да я извадя", четвъртото направо се врътва и излиза от стаята. Не може хем децата да са изучени, хем пък да цари хаос, хем да слушат, хем да няма наказания, да не носят отговорност за действията си. Няма такова животно, разберете го. Не съм учител, говоря като родител, който държи на дисциплината и е на мнение, че това се изгражда първо в семейството. Който е виновен - да си носи последствията. Да не би шефовете ви да не ви удържат от заплатата ако повредите работния си стол? Съмнявам се...

Аха, работничката освен удръжката получава и бонус -половин ден в ъгъла на бобени зърна, а при рецидив - рязва се ръката  Wink, дето чопли, до китката.  hahaha
О, аз не съм против наказанията, но определено смятам, че такова наказание е неадекватно на прегрешението, изобщо -такова наказание е тъпо, следващият път направо да карат с пръчката през ръцете, че да се научи да не чопли повече.  ooooh!
Да не говорим, че петгодишното, за да изчопли един стол така, че той да трябва да се подмени, явно му е било необходимо време, съмнявам, се, че е постижимо с един замах, надявам се, че не е боравило с нож или друг остър предмет, къде са дремали през това време учителките, че не са го видели с какво се занимава?

Ева, да , и в училището, и в детската, акцентът трябва да пада върху децата, това са места, създадени за децата, не за възрастните, които работят там.

Събирайте сили, че на ред е тормозът от "изтърваните" четиригодишни ученици, които не акат и не ожадняват по команда, някои от тези "ученици" може и още да ги кърмят, и то съвсем законно и в пълен синхрон с нормите на добро поведение и възпитание.  Joy


ПП. Между другото, не че има общо с темата, но в офисите столовете се сменят пред определен период, никой от работещите не заплаща повреден или счупен такъв, поне аз не съм чувала за такива случаи. 

Последна редакция: сб, 26 яну 2013, 20:39 от нова

# 71
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 359
нова, жената ти говори за 20 деца в училищна стая с размери 5 на 7, което прави 35 квадрата. Това са по-малко от 2 квадрата на дете. Според европейските изисквания за отглеждане на щастливо прасе ти трябват поне 6.

http://pressadaily.bg/publication/8112-2013-%D0%93%D0%BE%D0%B4%D … 0%B0%D1%81%D0%B5/

Цитат
Лишените от свобода ще имат 4 квадратни метра жизнено пространство в затворите едва през 2019 година. В сравнение с тях нерезите са в изключително привилегировано положение. Те имат 6 квадратни метра, „ за да се обръщат свободно, да се чуват, виждат или да се подушват помежду си“.
Затворниците са на 4 квадрата, а прасетата на 6.

# 72
  • Мнения: 8 567
Е, то и аз чакам с нетърпение след свободните кокошки и щастливите прасета да спуснат европейска директива за поне толкова щастливи и свободни деца, ама нъцки.

Между другото, не чух учителите да са се опълчили срещу новия закон, не знам защо, какво наистина ще правят с четиригодишните в училище?

# 73
  • Мнения: 14 654
За 4-годишните строят градини, градини за чудо и приказ, казва ББ. Разбира се, няма да има много 4-годишни за прибиране, защото реколтата през 2012 беше нечувано слаба. Училища трябваше да строят за тези, които догодина влизат в първи клас.

# 74
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 359
Е, то и аз чакам с нетърпение след свободните кокошки и щастливите прасета да спуснат европейска директива за поне толкова щастливи и свободни деца, ама нъцки.

Между другото, не чух учителите да са се опълчили срещу новия закон, не знам защо, какво наистина ще правят с четиригодишните в училище?

И с учителите е така. Противопоставиха се по едно време, ама нъцки. И още ги споменавате с добро, а междувременно си чакайте някой да реши проблемите вместо вас и да ви пусне директиви.

Общи условия

Активация на акаунт