Наказание в училище на 5 годишно дете

  • 8 775
  • 127
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 221
   Родителите трябва да подготвят детето си да спазва правилата в училище. А учителите нямат право да налагат наказания на учениците си.
   Ако детето не може да се справи с дисциплината в училище, то родителите трябва да бъдат уведомени и да предприемат мерки - работа с детето, психолог.
  Учителят няма право да налага наказания на детето. Ако не може да се справи, то трябва да се обърне първо към родителите, а после и към директора.

# 91
  • Мнения: 49
   Родителите трябва да подготвят детето си да спазва правилата в училище. А учителите нямат право да налагат наказания на учениците си.
   Ако детето не може да се справи с дисциплината в училище, то родителите трябва да бъдат уведомени и да предприемат мерки - работа с детето, психолог.
  Учителят няма право да налага наказания на детето. Ако не може да се справи, то трябва да се обърне първо към родителите, а после и към директора.
newsm10

# 92
# 93
  • Мнения: 2 898
   А учителите нямат право да налагат наказания на учениците си.
  

Ти сериозно ли? Я си представи, че агресивно дете  разбие главата на твоето. Учителят, станал свидетел на случката, няма да го накаже незабавно, знаейки че е виновно?

# 94
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
А учителите нямат право да налагат наказания на учениците си.

Ти сериозно ли? Я си представи, че агресивно дете  разбие главата на твоето. Учителят, станал свидетел на случката, няма да го накаже незабавно, знаейки че е виновно?

И като го накаже със "Забележка", "Предупреждение за преместване" или "Преместване в друго училище", пострадалото веднага ще оздравее.

Ако успееш да убедиш майката на агресивното, че детето й е с проблеми, може и да редуцираш броя на инцидентите. Ама аз не знам някой да е успял в това начинание.

# 95
  • Мнения: 2 898
Ако успееш да убедиш майката на агресивното, че детето й е с проблеми, може и да редуцираш броя на инцидентите. Ама аз не знам някой да е успял в това начинание.

И аз не знам, за съжаление. Разбира се, че пострадалото няма да оздравее, но не може да оставим нещата сякаш нищо не се е случило, нали?
Конкретният казус - детето стояло право. Аз съм сигурна, че не било безпричинно и че не е стояло половин ден. Но когато има провинение, следва и наказание.

# 96
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Според мен наказанието, прилагано на деца, провокира отмъстителността, агресивността, а не рядко и опозиционното поведение и не го одобрявам.

# 97
  • Мнения: 2 898
Според мен наказанието, прилагано на деца, провокира отмъстителността и не го одобрявам.

Добре звучи, но не го намирам за реално в света, в който живеем.

# 98
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Да, знам. Майките на пострадалите стръвно желаят възмездие. А майките на калпазаните през огън ще минат, но ще оневинят постъпките на децата си. Ти си между чука и наковалнята.

Най-лошото е, че каквото и да направиш - все е лошо и все ти ще си виновна.

# 99
  • Мнения: 2 898
Да, знам. Майките на пострадалите стръвно желаят възмездие. А майките на калпазаните през огън ще минат, но ще оневинят постъпките на децата си. Ти си между чука и наковалнята.

Най-лошото е, че каквото и да направиш - все е лошо и все ти ще си виновна.

 newsm10

# 100
  • Мнения: 320
 Смятам, че на 5 год. дете  наказания в предучилищна група , ще носят  само негативи на детето. Ще свързва подсъзнателно училището с това  наказание.Дори напротив в предучилищната подготовка би трябвало да се събужда интереса на детето към ученето ,към познанието. Да да , ама не! За съжаление  явно нашите педагози.... дали някой се замисля , че наказанието не бива да унизява детето иначе това не е възпитание!Да , да ама не! И кои педагози работят отделно  с детето?Или всички работят общо с тях? И единственият начин за работа е ако някой не слуша или прави нещо непозволено- единствената реакция е наказание? И какво отличава това от килийното училище? В България няма диалог между учители и родители. Те са на двата бряга. Тъжно е , но е истина. А диалога трябва да е между дете , родител и учител на база взаимното уважение. Може би някога..... може би ....

# 101
  • Мнения: 2 898
Смятам, че на 5 год. дете  наказания в предучилищна група , ще носят  само негативи на детето. Ще свързва подсъзнателно училището с това  наказание.Дори напротив в предучилищната подготовка би трябвало да се събужда интереса на детето към ученето ,към познанието. Да да , ама не! За съжаление  явно нашите педагози.... дали някой се замисля , че наказанието не бива да унизява детето иначе това не е възпитание!Да , да ама не! И кои педагози работят отделно  с детето?Или всички работят общо с тях? И единственият начин за работа е ако някой не слуша или прави нещо непозволено- единствената реакция е наказание? И какво отличава това от килийното училище? В България няма диалог между учители и родители. Те са на двата бряга. Тъжно е , но е истина. А диалога трябва да е между дете , родител и учител на база взаимното уважение. Може би някога..... може би ....

Ако 3 год. дете излее супата на главата на другарче в ДГ, дали има нужда от наказание? Или ще замълчим, да не го стресираме? Я слезте на земята. Никой не го е набил с пръчка, не го е линчувал. Наказали го прав. И какво толкова?!  Едва ли е била първа проява. В група са около 25-30 деца. Ако всеки започне да бърника и чопли където си иска?
милка, кога за последно си влизала в нашенско училище? Явно нямаш представа как се развиват сегашните малчугани и на какво са способни.
Да, предучилищната подготовка  събужда интереса на децата към ученето ,към познанието, но на децата, които поемат от това, което им се дава. В България има диалог между учители и родители, когато и двете страни са заинтересовани.

# 102
  • Мнения: 18
мили мами,благодаря за отговорите.Аз не твърдя,че синът ми е цвете.Когато започнаха проблемите в училище се обърнах и към психоложката,като тя го извика 2 пъти и с това се приключи.Когато отиде при баща си прави каквото си иска и като се прибере всичко което съм го учила почва отначало.Съгласна съм че трябва адекватно решение на проблема.За момента съм го изместила в друго училище и нещата са доста по спокойни /най малкото, има учебници и му е по интересно/.Относно стоенето прав - едната от майките ми каза как го е видяла да седи на чантата си защото учителката му прибрала столчето.Отделно го наказа да не ходи 2 дена на училище.Не съм съгласна,че това е начин на възпитание.и наистина няма диалог,между учител-родител-ученик.

# 103
  • Мнения: 49
Аз съм на мнение , че учителите си позволяват прекалено много неща с нашите ученици, но такава система са си изградили , че с тях диалог не се води , а само ни използват като слушатели !!!

# 104
  • Мнения: 2 898
emoll1601, ще бъде много полезно за детето ти, ако времето, което отделяш да хулиш всички тук, посветиш на него.

Общи условия

Активация на акаунт