Oпасно ли е да пиа антибиотик докато бебеправим?

  • 3 716
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
За да не отварям нова тема...

Знаете ли колко време е нужно на организма, за да се "изчисти" от приетия антибиотик?

Питам, защото пих АБ (Дуомокс, който по мои данни е от групата на пеницилиновите антибиотици) през първата половина на цикъла. 11 дни след спирането на АБ беше овулацията, а сега имам положителен тест за бременност (за лекар е рано). Трябва ли да се притеснявам?

# 16
  • Мнения: 7 716
От 24 до 48 часа, зависи от антибиотика.

# 17
  • Мнения: 7 640
Трябва ли да се притеснявам?
не, бъди спокойна Laughing. Лека бременност ти пожелавам!

# 18
  • Мнения: 1 128
Мили моми4ета,мнозинството е о4ебиино и Ште послуШам съветите на по опитните от мен.
Този месец Ште бъдат игри4ки само за удожолствие(с предпазване)...
Пък така и мъжлето няма да се съмнява.В4ера ми се извини и аз се трогнах.Много ми е сладък,само дето аз съм много ядослива. Grinning

# 19
За да не отварям нова тема...

Знаете ли колко време е нужно на организма, за да се "изчисти" от приетия антибиотик?

Питам, защото пих АБ (Дуомокс, който по мои данни е от групата на пеницилиновите антибиотици) през първата половина на цикъла. 11 дни след спирането на АБ беше овулацията, а сега имам положителен тест за бременност (за лекар е рано). Трябва ли да се притеснявам?

Спокойно, аз говорих с моя лекар - според него антибиотика не е опасен за фоликулите. След като си го спряла и после си забременяла няма страшно!

# 20
  • Мнения: 4 370
Ако пиеш антибиотик и забременнеш, чувала съм че после бебето се ражда с увреждания.

# 21
  • Мнения: 1 942
Доколкото разбирам си пила антибиотик, после си го спряла и си забременяла ? Ами тогава всичко е ОК Simple Smile)) А и да не е точно така пак всичко ще е ОК. Няма да махнеш бебчето я! И аз си направих ренгенови снимки в парвите 10 дни поради грешен тест и какви ли не ужаси четох и чух, че ще се случат /Господ да пази/, но всичко е наред. Уверена съм, че и при теб ще е така. Каквото е писано....

# 22
Благодаря ви за успокоението!  Hug

Но притесненията продължават (от два дни отново съм с хрема и болно гърло) и едва ли ще мога да се успокоя поне до прегледа от лекар. Наистина каквото е писано...


П.С. Защо ли ви занимавам с моите притеснения... Embarassed

# 23
  • Русе
  • Мнения: 856
Крем-антибиотик да ли може да навреди?

# 24
Мила friki - да опасно е!
По-добре изчакайте докато оздравееш, а ако имаш някакъв по-сериозен проблем - докато го отстраниш напълно.
Спести си мъката която носи пркъсването на една желана бременност - ужасът да се разкарваш по болници, да чакаш, да се надяваш а после да ти кажат че няма шанс е много по-страшен от това да порпуснеш овуто този месец, мисля че всяка жена минала през този ад би те посъветвала същото.
Успех Peace  

Аз говорих с лекаря си по този въпрос, каза че няма проблем ако антибиотика се пие преди ову, но 2-3 дни до овулацията и след овулацията не трябва да се пие антибиотик.

# 25
Благодаря ви за успокоението!  Hug

Но притесненията продължават (от два дни отново съм с хрема и болно гърло) и едва ли ще мога да се успокоя поне до прегледа от лекар. Наистина каквото е писано...


П.С. Защо ли ви занимавам с моите притеснения... Embarassed

Можеш да пиеш парацетамол и/или колдрекс. Витамини също, но до там! Аналгин в никакъв случай, защото причиниява отлепване на плацентата (поне така знам).

# 26
  • София
  • Мнения: 6 363
Можеш да пиеш парацетамол и/или колдрекс. Витамини също, но до там! Аналгин в никакъв случай, защото причиниява отлепване на плацентата (поне така знам).

е то плацента се образува чак в четвъртия месец на бременността, къде я пратихте жената... Simple Smile

# 27
  • Мнения: 7 640
Можеш да пиеш парацетамол и/или колдрекс. Витамини също, но до там! Аналгин в никакъв случай, защото причиниява отлепване на плацентата (поне така знам).

е то плацента се образува чак в четвъртия месец на бременността, къде я пратихте жената... Simple Smile
точно, но аналгинът е забранен определено

# 28
  • Мнения: 1 942
Независимо в кой период от бременоста си НЕ Е ПИЕ АНАЛГИН - доди до деформации на плода. Парацетамол може след 3 месец.

# 29
Парацетамол може след 3 месец.

Тук няма да се съглася, парацетамол може и в началото на бременноста, но ако се налага.

Общи условия

Активация на акаунт