Подготовката при нас кипи, че скоро МАРТ ще долети! Тема №10

  • 28 776
  • 766
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 105
Vania_84 И аз стискам за всички, силно се надявам при всички да мине възможно най-леко с много приятни изненади  Hug
От няколко дни пак започнах да сънувам, раждането или, че всичко е минало и с бебо сме на раходка  newsm78 нормални ли са тези сънища според вас, дали значат нещо или просто сънувам това, което ме вълнува в момента без да има конкретно значение.. Някоя от вас сънува ли подобни неща, споделете  newsm78

# 736
  • Мнения: 385
Тиара,мисля че са нормални тези сънища,вълнуваме се и мислим за това  Simple Smile И аз сънувам постоянно,че започвам да раждам или че съм родила и сме си вкъщи с бебчето.
Не остана...Днес ще поприготвя багажа за болницата.Иначе съм изпрала и изгладила повечето неща за бебка  Heart Eyes
Момичета,кои бебчета се раждат преди термин и кои след,момиченцата или момченцата?Това са бабини измислици,но какви да вашите наблюдения?

# 737
  • Мнения: 14
Ох, и аз не мога да си намеря място в леглото, въртя се, на една страна, на друга, все пречи, все боли. Милото ми казва, че само охкам и пуфтя, като парен локомотив съм била  Joy  Ама я той да е с бебе в корема да го видим как ще се върти  и той  #2gunfire

Rosaura, честито за курсовете. Супер е, звучи много интересно. Сигурна съм, че ще се справиш с времето. Аз също имам да взимам изпити, но мисля, че ще успея да съвместявам учене и бебе или поне да ще изкарам сесията.  

bella123  аз карам лека бременност, не повръщам, но киселините ме скъсват и мен. На мен ми помага много кисело мляко. Опитай ако искаш, може и на теб да ти подейства.

# 738
  • Мнения: 105
crazy_v и аз съм така в леглото, голяма мъка е вече  Crazy
Кофеин Simple Smile незнам кои бебета излизат преди термин, но наблюденията ми в момента от две познати и една братовчедка, които родиха този месец и трите имат момченца - родиха 2 седмици преди термин и трите  newsm78.. Иначе незнам какво е "поверието"

# 739
  • Мнения: 16
Ехе,Mimossa,супер миличка,не остана-много късмет  Hug
Аз преди малко се прибрах от преглед,всичко е наред,след 1 месец пак ме вика докторът

# 740
  • Мнения: 105
rosidt75 и аз последно съм в АГ избрах Випа заради възможността да идва Вики и мъжа ми по всяко време.Много ми се искаше  в Майчин дом,ама няма как.По-важно е лекаря ти да е до теб,отколкото обстановката.Веси ми даде списъка днес за Випа,знаеш ли за тези пелени 3 броя 3 комплекта ли са(т.е. от тези по 2 бархетни и 2 тензухени ) или 3 общо?Това ме обърка само.
mimosaria ТиаРа   вие сте от първите ще стискаме много палчета/  bouquet
Честно да си кажа предния път не ми искаха никакви пелени за ВИП-а. Само памперси и дрешки. За пелени  newsm78 не знам да искат. Ще ходя другата седмица до там и ще поразпитам на място

# 741
  • Мнения: 0
Да се похвалим и тук колко сме пораснали - 2340 гр. (33 и 2 дни) - според док ще имаме пухкав бебок около 3700-3800 гр. ако се роди към термин, а според нея ще е така, че плацентата ми била много млада и имало доста време до узряване Simple Smile Още не са ни слезнали само тестисите, обикновено се случвало към 30-та седмица... Другите мъжки мами какви наблюдения имате?

Впоследствие мъжът ми каза, че неговите са слезнали чак на 13 годишна възраст с операция  ooooh! Дано всичко е наред с бебчо да не се стига до там...

Иначе кръвното ми беше доста паднало - 80 на 40, та сега съм на количка  Praynig

# 742
  • Мнения: 66
Моят бебок днес е много тихичък и кротичък, не мърда, притесних се...

# 743
  • Мнения: 0
 Здравейте, мами. Не пиша редовно,но ви чета постоянно:) Преди известно време бях чела за някоя от вас,но не помня коя, че си е намерила топче на срамните устни, на мен също ми се случи днес докато се къпех. На ЖК съм в понеделник и не мисля да звъня по рано на док. да я притеснявам. Затова, ако на някой се е случвало може ли да сподели какво точно и бяха казали,мисля че не е нещо мн страшно, но все пак до понеделник има време докато се видя с лекарката:))
 
 Относно слизането на тестисите - Аз също чакам момченце и моята докторка каза, че ако тестисите не са слезнали докато се роди се прави някаква следродова операция малко след раждането.

# 744
  • София
  • Мнения: 287
Здравейте, момичета! Благодаря ви за вниманието към мен. Болницата ми е „Лозенец” и може би аз малко преувеличавам проблема, явно предишния път не съм разбрала. Днес ми обясниха, че болницата няма договор със Здравната каса за ЖК, а само за раждане. Затова те не могат да ми издадат направление. Трябва личният лекар да издаде направление за АГ лекар, който ИМА договор със Здравната каса и той да ми издаде направление за хоспитализация (това някои от вас са го написали). Така че следващата седмица ще си търся такъв лекар (няма да бързам, защото чак на 09.02. ще вляза в деветия месец). Ще се похваля, като се снабдя със заветното направление.

Mimosaria, дано да успееш да ни разкажеш за болницата, като си родиш бебчето. Стискам ти палци, както и на всички останали, всичко да е наред. Моето секцио ще е (поне засега) последната седмица на февруари.

Иначе днес ми вземаха кръв, включително за HIV и Васерман, урина и фекална проба. Лекарката ми гледа бебчо и каза, че бил малък - 2,400 кг. Преди 2 седмици беше голям – 2,200 кг. Наистина за 2 седмици 200 гр. май е малко. Ще се опитам да не се притеснявам. Каза ми да ям повече, за да го храня. Не знам как ще стане това с всичките киселини, тежест, притискане в стомаха и гадене, но ще се опитам.

# 745
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен.
Деси честит рожден ден на патерици.Пожелавам ти да си много здрава и щастлива мама Simple Smile

Аз постоянно сънувам,че ми е паднал корема и тъкмо да попитам раждалите мами кога "пада" този корем и ще го усетя ли със сигурност? Много тъпо питане,но изпадам в параноя в последно време Sad И друго,което забелязвам в последно време е,че бебето все повече стои от ляво,а до преди седмица беше все в дясно.

Две приятелки родиха наскоро момченца. Едната в 37ма,другата в 38ма.

# 746
  • Варна
  • Мнения: 307
Здравейте,

върнах се от отворените врати в Окръжна болница. Като цяло впечатленията ми са добри. В отделението е чисто и топло. Стаите са с 2 или 3 легла, имат си баня. Списъкът, който искат при приемане е доста по-малък от този в АГ  Mr. Green Ако някой иска, ще му го напиша.
Може да си избереш ВИП стая срещу 50 лв  на ден, като в цената влиза и кетърингово хранене, а иначе също имало хранене, но сестрата каза, че било доста оскъдно Simple Smile Има нещо като столова, където може да се претопля храна, но няма хладилници и затова не е разрешено внасянето на храни, които се развалят. Може сокчета, ядки, вафлички и т.н.

Бебето се дава на майката веднага след раждането, ако разбира се и двамата са добре. През деня бебетата са при майките, а от 0 часа до 5.30 са в бокс, за да може майката да си почива. Казаха, че имат и специална сестра само за кърменето, която си работи в отделението и консултира майките.
Цената за избор на лекар е 400 лв, за екип 500 лв., а за секцио 550 лв.

Това е в общи линии, но персонала ми се стори доста добре, едни такива усмихнати и приветливи  Crazy

Mimosaria, ами то не останало до срещата с бебче. Стискам палци всичко да е наред  Hug

# 747
  • Мнения: 43
И аз ще съм там при доктор Троянчев,но ми казаха,че трябва предварително да се срещна с анестезиолог,превантивно,иначе ще си раждам нормално.На теб казали ли са ти такова нещо?

Да, има задължителна среща с анестезиолог след като са готови всички резултати от изследванията. Това си влизало в цената на раждането. Правят го, за да се застраховат, ако се наложи секцио по спешност или искаш епидурална упойка.  Аз все още не съм се срещнала с анестезиолог, ще го направя по-нататък. Ще се радвам да обменим впечатления  Simple Smile

# 748
  • Мнения: 16
Да се включа и аз във вашият разговор-
И аз ще съм там при доктор Троянчев,но ми казаха,че трябва предварително да се срещна с анестезиолог,превантивно,иначе ще си раждам нормално.На теб казали ли са ти такова нещо?

Да, има задължителна среща с анестезиолог след като са готови всички резултати от изследванията. Това си влизало в цената на раждането. Правят го, за да се застраховат, ако се наложи секцио по спешност или искаш епидурална упойка.  Аз все още не съм се срещнала с анестезиолог, ще го направя по-нататък. Ще се радвам да обменим впечатления  Simple Smile
Ами ,ако срещата с бебето се случи преди да са направени изследвания как процедират,имате ли си идея?
Росаура и тук да ти отговоря,за тестесите-не съм много наясно.На нашия бебок са слезнали

# 749
  • Мнения: 16
Здравейте мамчета! Искам да питам мамите от Варна има ли такива, които ще раждат в Майчин дом?
И ако да на вас вече казаха ли ви какво ще ви е необходимо да си носите? Grinning

mam_Mimka, аз ще раждам там при д-р Георгиева, там ги няма лудите списъци, носиш си само документите, нощнички, чехли и твои си пособия (бикини, козметика и др), както и комплекта за изписване на бебчето. Там ти осигуряват неща като козметика за бебенцето (Себамед и Мустела ползват мисля), дрешки за престоя на бебчето, даже превръзки си ти дават Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт