Подготовката при нас кипи, че скоро МАРТ ще долети! Тема №10

  • 28 772
  • 766
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 35
Здравейте момичета,
желая ви спокоен ден!

Честито ни първо бебче!
Да е здраво и щастливо, а на мама бързо възстановяване  Hug

Днес си взех БЛ - 45те дни преди раждане. Видях си и бебка  Heart Eyes
Вече е 2750кг с главичката надолу...всичко е нормално. Изключвам оплакванията ми за болки и схващания тук там, нормални са за този период. Важното е че беборана е добре.
Малко остова до финала и е много важно да сме позитивни и спокойни.

В понеделник бях на "Училище за родители" в Майчин дом. Нищо интересно, даже малко се отегчих, т.к. първите 2 презентации бяха изцяло реклама на марка бебешка козметика и банка за стволови клетки ooooh!
Толкова продължителни и отегчителни, че накрая остана много малко време за важните неща, който акушерката говори за бебето и грижата за него.
Следващия понеделник темата ще е раждането и мисля пак да отида. Надявам се рекламата да е по-малко Mr. Green за сметка на основната тема.
mimosaria - стискам ти палци  Praynig всичко да е нормално и без усложнения.
п.п.: хубава дата си избрала. Моята мама е рожденничка тогава Blush

# 721
  • Мнения: 0
И аз ще съм там при доктор Троянчев,но ми казаха,че трябва предварително да се срещна с анестезиолог,превантивно,иначе ще си раждам нормално.На теб казали ли са ти такова нещо?

# 722
  • Мнения: 2 843
mimosaria, страхотни новини, ще стискаме здраво палците за теб и беб  Hug
Момичета, до довечера ще пусна новата тема  Hug
Искам да помоля, който иска да го включа в списъка да ми пише лично съобщение  Simple Smile

Последна редакция: чт, 31 яну 2013, 13:02 от desitkad

# 723
  • Мнения: 66
Здравейте мамчета! Искам да питам мамите от Варна има ли такива, които ще раждат в Майчин дом?
И ако да на вас вече казаха ли ви какво ще ви е необходимо да си носите? Grinning
Аз ще раждам в Майчин дом. Малко неща искат там: две нощници, чехли, дълбоки гащи/аз ще съм секцио/. Другите са пожелателни: помпа за гърди, подплънки,тоал. принадлежности за мама. За бебчо абсолютно нищо, само дрешки за изписването. Няма ги там беб. козметики, памперси, дрешки, както ги искат на други места. Даже му давали подаръци, според акушерката... Трябва да си избереш в самостоятелна стая ли ще си, или за двама.
mimosaria, че то не останало време, айде късмет!

# 724
  • Мнения: 242
mimosaria, супер, че всичко е наред! Стискам палци раждането да мине безпроблемно и да си гушнеш здраво бебче   Hug Ти каза, че и първото ти е било доста големичко, добре че секциото е близо.
Момичета, май така ще от сега нататък, ще продължат да се появяват бебоците, толкова е хубаво и аз нямам търпение вече, макар че все си викам има време  Grinning
Хубав ден!

# 725
  • Стара Загора
  • Мнения: 40
Не остана.... още малко и ще си видим бебоцитеееее  newsm44

# 726
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Здравейте мамчета. Аз ше раждам в Германия,дори и незнам тук дали има такова право на избор на екип,но мисля,че няма нужда,защото от познати раждали тук знам,че се държат много добре,който и екип да е на смяна. Hug А иначе при мен се започна отоците по краката,ръцете ми станаха като понички  hahaha да заспя,след като съм си легнала е само някаква мечта,а и нещо корема и кръста от 3 дни ме болят все едно ще ми идва  Thinking Дано да си устискам до термина

# 727
  • Мнения: 22 471
mimosariа, супер, хубава дата сте избрали. ))))

И аз напоследък вечерно време имам болки в кръста, дори и като легна на една страна.

За болницата за сега имам 1нощница още от предното раждане, имам и още 1, но тя пък ми е по-къса и в къщи си обувам и едно клинче под нея. Ама там, едва ли ще стане номера...)

# 728
  • Мнения: 26
Barbolina Честито бебче Ная!Да е живо и здраво и спокойно!  newsm51
Desitkad Честит Рожден Ден!Много здраве,усмивки,любов!  smile3525
Днес ще ходя на отворените врати в ОБ Варна.После ще споделя мнение.
Хубав и усмихнат ден момичета!.......напук на времето  newsm47

# 729
  • Мнения: 101
Днес си взех 45 - дневния болничен, докторът не ми даде други документи - Обменна карта, Направление № 7, на вас давали ли са такива?
Малко се притесних. Мислех си, че като нямам оплаквания съм ОК, но ми правиха запис на тонове и е оказа , че имам контракции, а аз не ги усещам. Освен това кръвното ми е високо и ме прати на консултация с кардиолог, а аз се чувствам добре.

# 730
  • Мнения: 1
mimosariа аз също , ще раждам в Болница Лозенец , докторката която ме следи е Христова , в понеделник ще ходя за 45- дневния болничен и да видим какво ще каже за раждането. термина ми е на 22 март ... стискам ти палци Simple Smile)))0

# 731
  • Мнения: 0
Днес си взех 45 - дневния болничен, докторът не ми даде други документи - Обменна карта, Направление № 7, на вас давали ли са такива?
Малко се притесних. Мислех си, че като нямам оплаквания съм ОК, но ми правиха запис на тонове и е оказа , че имам контракции, а аз не ги усещам. Освен това кръвното ми е високо и ме прати на консултация с кардиолог, а аз се чувствам добре.
И аз в понеделник взех болничния. После пуснаха изследванията и сега като станат и те готови, тогава ще ми дадат комплекта документи. И с контракциите съм така, доста бяха на записа, увеличиха ми хапчетата и ми казаха да лежа.

# 732
  • София
  • Мнения: 293
Благодаря ви момичета за окуражителните думи!Така ме хвана шубето като си тръгнах от кабинета:)))
gergana8888, и аз съм при Христова,може и да сме се засичали пред кабинета,а ако не сме ,може да се засечем там  в понеделник,аз трябва да ходя за изследвания.
Boryana9 ,така е -баткото беше 4400гр.затова и докторката не иска този път да чакаме много време.Важното е да са здрави бебоците:)

# 733
  • Мнения: 105
Божее момичета вече лентичката ми е към края  Shocked Shocked.. Нямам търпение вече  Praynig
mimosaria броените дни колко бързо ще минааат  baby_neutral
Чакам с нетърпение Барболина да се включи, да разкаже как са   bouquet
Много бързо пишете момичета, влизам веднъж на ден и ви чета по 1-2 часа  #Crazy

# 734
  • Мнения: 367
rosidt75 и аз последно съм в АГ избрах Випа заради възможността да идва Вики и мъжа ми по всяко време.Много ми се искаше  в Майчин дом,ама няма как.По-важно е лекаря ти да е до теб,отколкото обстановката.Веси ми даде списъка днес за Випа,знаеш ли за тези пелени 3 броя 3 комплекта ли са(т.е. от тези по 2 бархетни и 2 тензухени ) или 3 общо?Това ме обърка само.
mimosaria ТиаРа   вие сте от първите ще стискаме много палчета/  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт