Любители на Котки Тема 70

  • 41 876
  • 723
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1
Какви постелки за котешки тоалетни използвате?

# 691
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Здрасти Estell, голям сладур е твоя глезан (поздравления  Simple Smile). Аз искам да си взема коте, но все още се лутам и чудя каква порода ще ми допадне най-много. Можеш ли да ми кажеш каква порода е твоя глезан и как си държи вкъщи?   Rolling Eyes

Ами няма порода, предполагам произлиза или има жилка от руска синя котка, но има така наречените дефекти в породата жълти очи и бяло петно. Така, че не е чист със сигурност. Като характер е много относително, не винаги породата е решаващ фактор, за добро и послушно коте. Мърчо си е особен и своенравен, но и така сме се нагодили един към друг и си се обичаме и съжителстваме в мир и хармония. Каквато и котка да вземеш може да имаш проблеми. Напоследък установих, че поведението на домашните любимци (котки и кучета) е пряко свързано с невежеството или познанието на собствениците. Невежи стопани, проблеми любимци.
Напоследък гледах предаването "Моята котка от Ада" и преди като даваха "Говорещия с кучета". И изводите са едни и същи. Промени ли се поведението на собствениците се променя и поведението на проблемния любимец. Изводите си, ние сме си виновни ако имаме лошо коте/куче.

# 692
  • Мнения: 17 546
baibibi, много сладка таз дълга котка! Laughing Hug

ИКСИ, толкова очарователно пишеш, че всеки път те чета с огромно удоволствие.  bouquet

Моли е станала топченце Heart Eyes Искам такава пухеста котка! Laughing

Снощи имахме гости и да видите какъв спектакъл биде изнесен от Бианка... ooooh! Първо - посрещане на вратата, после - само изчака да се настанят и се кукна в скута на наш приятел, който обожава животинки, и те него съответно. След като нежно положи глава в шепата му да бъде галена, поседя и хукна на някъде, после тайно се промъкнала под масата и сигурно отдели половин час да си играе на криеница и да се закача под покривката с лапичка Laughing И няма омръзване! Започнахме всички на нея да обръщаме внимание. Като установи, че е в центъра на това внимание, посбута двама от гостите и се настани на дивана между тях, там където обичайно си спи вечер и участваше пълноценно в разговорите, следейки всеки от присъстващите с открито любопитство. Много беше сладка и смешна! Laughing

# 693
  • Мнения: 4 785
О, Пикълс обожава гости, това е нейното време - има си любимец, там е гушкане, мъркане, търкане...  Mr. Green Той не обича котки, по-точно не обичаше, сега всички умираме от смях, защото от вратата я търси, тя разбутва всички, за да му се гушне, да не говорим, че ако приятелката му понечи да го пипне, бива захапвана - как ще пипа мъжа на Пиклата  Crossing Arms И той като я загушка, голяма картинка са. Има си и човек-играчка, който постоянно хапе и му се хвърля - той обича котки, има котка, ама Пиклата не му прощава. Изобщо докато отдели на всеки по 1 час и отиде вечерта...

# 694
# 695
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 245
Само тази готвачка признавам  Grinning

# 696
  • Мнения: 687
Какви постелки за котешки тоалетни използвате?
Ние сме пробвали почти всичко, май от силикона сме най-доволни - най-малко мирише и най-малко се разнася от котките.

Но ни е болна тема и се чудим какво да направим. Малката ту я ползва, ту не. Не можем да намерим и от какво зависи - понякога при току-що сменена тоалетна, решава да ходи отвън. Покушенията са винаги в банята (където им стоят двете тоалетни), обикновено на не повече от 10-20см от самата кутия. Почти винаги става въпрос за голяма нужда, много рядко за малка, поради което си мисля, че не е маркиране причината. Сменихме 3 жилища (на квартира сме), и в трите едно и също... Двете котки нямат проблеми с делене на територия и т.н. Четохме, че понякога котките не харесвали постелката точно, затова пробвахме с най-различни - силикон, бентонит, дървени, хартиени, включително от всеки вид по няколко различни марки. Никаква разлика нямаше... Малко сме в безизходица вече, нямаме никакви идеи и почти сме се примирили с положението.

# 697
  • Мнения: 17 546
Ние ползваме Бенто икономик и съм доволна, защото пикото става на здрави топчета, които лесно се изгребват цели с лопатката и така не се смесва с останалото.. Наистина е икономично и изкарва дълго време. Не се вмирисва, чистя всяка вечер свършеното през деня.

# 698
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Прибрахме се. Кичето е герой! Не гъкна, не шукна. Затвърдява ми мнението, че е коте мечта. Сега спинка и шава с лапички и ушета. Доктор Микова е както винаги много мила, състрадателна и пъргава като пчеличка, истинско удоволствие е да я наблюдаваш как работи. Да ни е жива и здрава, за малък град като Г.Оряховица тя е истинско съкровище! Кастрацията на Кичето струваше 41,45лв. Цената е малко по-ниска от тази, на която кастрирах Маша. Но има уловка, няма как, конците не са разградими, ще ги махаме след 2 седмици.

Бижу - Благодаря за комплимента, но аз нямам никакво самочувствие, учителите по литература смятаха, че съм твърде посредствена - никак не ми течеше мисълта при отговорите на литературен въпрос. И до сега ми е трудно да коментирам литературни герои, сюжети  и да си изсмуквам от пръстите някакви анализи. Лаская се от добрите коментари за ежедневните историйки, които разказвам, явно се развивам.  Grinning

# 699
  • Мнения: 616
Само заека не знам дали ще трябва да го капя с нещо различно или тези за котки ще свършат работа, но се надявам в аптеката да ме посъветват. М

Някои от препаратите против бълхи за котки могат да предизвикат смърт при заек и са абсолютно забранени. На опаковката обикновено пише кои са ок и кои не. Например Фронтлайн е напълно забранен.

Това нещо да ли се намира в България? Без химии, трепе бълхи:

http://www.richsoil.com/diatomaceous-earth.jsp

# 700
  • Мнения: 571
ИКСИ, Kичето е героиня. На каква възраст е тя ? Дано бързо да се възстанови и да е още по- добричка. Исках да ти кажа че се опитвах да разгледам снимките от линка в подписа ти, но линка всъщност не е линк- не се виждат нито котки, нито манджи.

# 701
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Роси 123 (люска) - Нямам представа на каква възраст е Кичето, тя ми се лепна на улицата и дойде смело у дома. Влезе и не излезе.  Grinning   Предполагам, че е на не повече от 7-8месеца.
 
Ей, верно ли линкът в пъдписа ми не се отваря?!?  newsm78

Момичета ,помагайте, никой ли не го отваря? Чудна работа, снимка.бг обикновено е бетон.

Я да видим така ще ти се отвори ли
http://4a4evi.snimka.bg/animals/masha-i-pisancho.699614
пращам те в един от котешките албуми, отстрани трябва да ти предлага всички видими албуми. Имам и лични заключени, но котките и манджите са отключени.

Ето и клипчетата ми във Вибокс - http://vbox7.com/play:61126d80  това е едното, отдолу в дясно има листа с останалите.

# 702
  • Мнения: 616
ИКСИ< подписа ти  води до стр за рергистрация. Линка, който пусна сега е ок и води до албум

# 703
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
ОК, мерси, ще се опитам да ремонтирам по-късничко. Сега Кичето взе да упорства да излиза от сака и да се лашка в неизвестни посоки. Опитвам се да я задържам вътре където съм и послала и е топличко.

# 704
  • Мнения: 571
ИКСИ< подписа ти  води до стр за рергистрация. Линка, който пусна сега е ок и води до албум
Иначе от линка, който си пуснала сега се отварят и другите ти достъпни албуми.

Общи условия

Активация на акаунт