Крем за около очи - V тема

  • 99 264
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Аз с две ръце препоръчвам околоочните на Estee Lauder и най-вече Advanced Night Repair и Revitalizing Supreme. Вторият е с по-плътна текстура като и двата подхранват контура без грам омазняване дори и да се нанаесе по погрешка по-голямо количество.

Advanced Night Repair е с малко по-лека консистенция, но учудващо плътен. След тях нямам нито подпухване, нито тъмни кръгове. Линии и бръчки нямам, така че не се боря с тях.

# 706
  • Мнения: 180
Последните кремчета, които препоръчвате на Филорга и на Есте Лаудер подходящи ли са за 27 годишна възраст или са прекалено силни?   bouquet  bouquet

# 707
  • Мнения: 238
Филорга Оптим Айс при мен нямаше никакъв ефект /освен върху джоба/, така че - да, подходящ е за 27 г.

Търся заличаване на фини линии, обща грижа за околоочен контур.

# 708
  • Мнения: 3 415
Изключително съм доволна от http://www.biofresh.bg/vsichki-produkti/serii/nat-aura-platinum- … -30-nat-aura.html
Натурална, Бг козметика. Недоспиване, тъмни кръгове... Особено за тъмните кръгове бях скептично настроена, но наистина повлия  Peace
От почти година търся и използвам само био/ натурални продукти за лицето си и никога не е било в по-добро състояние. Химия за 100+ лв. има много добри маскиращи способности, тук говорим за лечение  Peace

# 709
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Предлагам да не подхващаме стария като света спор за "натуралната" козметика срещу "химията".

Кожата ми е в перфектно състояние, оценено и от дерматолог и козметик, а съм само със скъпи кремове.

Натруалната козметика съм я пробвала (няколко различни реномирани марки, също доста скъпи) и на моята чувствителна кожа не само не се отразява добре, а понякога откровено я дразни.

Така че всеки да си прецени според нуждите на кожата и конкретните резултати при него.

Последна редакция: вт, 02 сеп 2014, 10:58 от Лу

# 710
  • Sofia
  • Мнения: 2 488
На мен също натуралната козметика ми се отразява странно, в никакъв случай по-добре от "химията". Но пък чисто органично масло от жожоба направи чудеса с фините ми линии и не мога да отрека изцяло природните помощници. Като цяло забелязвам, че натуралните кремове, в които има по няколко съставки не се разбират с кожата ми...

# 711
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аз знам, че дори комбинирани витамини не е добре да се взимат:)
Относно кремчетата на Ести, потвърждавам, че са много добри, първия го ползвам, когато виждам, че ми се изсушава кожата( на морето например), а от втория мостра бях взела, но смятам, че ми е рано все още за този крем, иначе овлажнява добре. Та за 27г, мисля не е подходящ освен ако кожата ти не е много суха и с бръчки

# 712
  • Мнения: 2 843
И аз ползвам "химии" и съм много доволна. Simple Smile

За околоочния контур обаче от доста време (1-2 години сигурно) ползвам Веледа - не защото е натурална, това изобщо не ми влияе при избора, а защото околоочните кремове на бранда ми се отразяват изключително добре. Редувам двата вида: с шипка и с нар - и двата са добри - изключителна превенция за бръчки. Същевременно лека, неомазняваща консистенция.

# 713
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Между другото и при натуралната козметика има степени на "натуралност" според процента на естествени съставки, които продуктите съдържат. Не съм се интересувала подробно, но там трябва да се четат етикетите особено внимателно.

От Веледа не съм чак във възторг, идваха ми една идея тежки, но за сух околоочен контур предполагам ще са много добри. Като се замисля от натуралната козметика съм доволна единствено от Корес, които във всеки продукт имат различен процент натурални съставки, в някои стигат и до 80-90%.

Обаче пък от така наречените fresh маски за лице на Lush, които са 100% органични и срокът и на годност е 2 седмици, защото нямат грам консерванти, не останах особено очарована.

# 714
  • Мнения: 2 843
Аз с удовлоствие бих пробвала (и съм) нещо извън Веледа. Последно опитах да се спогодя с Rénergie Yeux Multi-Lift  на Ланком - но ми се видя по-малко ефективен. А хем е против бръчки. Веледа ми хидратира по-добре, а хидратирането е ключът, включително и срещу бръчки.

# 715
  • Мнения: 3 415
Предлагам да не подхващаме стария като света спор за "натуралната" козметика срещу "химията".

Кожата ми е в перфектно състояние, оценено и от дерматолог и козметик, а съм само със скъпи кремове.

Натруалната козметика съм я пробвала (няколко различни реномирани марки, също доста скъпи) и на моята чувствителна кожа не само не се отразява добре, а понякога откровено я дразни.

Така че всеки да си прецени според нуждите на кожата и конкретните резултати при него.
Никой не подхваща спор- изразих мнение и съм се базирала на моя опит. Специално крем, който да поизчисти тъмните кръгове до сега не бях намерила и изобщо не съм се надявала на този, особено пък като е Бг(сори, но определено съм си малко предубедена към Бг козметиката и открито си признавам, че Фитокод и Натаура направиха кожата ми неузмаваема и понеже обкръжението ми знае, че съм луда по козметика, когато ме попитат за лицето, никога не казвам на всеобслушание, че въпросните са Бг козметика , те като се позаинтересоват разбират сами  Blush)

# 716
  • Мнения: 799
От няколко месеца ползвам този крем за около очи : http://beautyshop.bg/productv/8471/yon-ka-phyto-contour-krem-pro … ali-klepachi.html + крем за лице на същата марка. Мога да кажа, че съм много доволна от марката  Peace  Аз определено имам по тъмна пигментация в зоната около очите и този крем успява да я намали, овлажнява и придава по добър вид на околоочният ми контур. И определено не мазнее - много хубаво попива  Party За бръчките не мога да кажа нищо, тъй като при мен за момента липсват  Praynig  

# 717
  • Мнения: 2 229
А слагате ли крем на горния клепач?

# 718
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Аз нанасям крем под очите, и с потупващи движения разнасям отдолу, в посока отвън-навътре и после по горния клепач Peace

# 719
  • Мнения: 2 229
По целия ли? Имам предвид подвижния горен клепач...май тук бях чела много отдавна, че се слага само между сгъвката и веждата, не надолу...но мои приятелки слагат и там, та се зачудих пак как е правилно.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт