Колко струва ремонт на една стая?

  • 10 884
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 984
Здравейте.
Искам да направим ремонт на хола.
Нямам пари, да кажа никакви, но искам да си направя сметката така да се каже.
Имам няколко въпроса:
Колко струва циклене на паркет?
За колко време става?
Колко струва боядисване на стени с латекс? Стаята е 9 на 4 местра горе долу, ще измеря точно.
Колко струва плат за калъфи за диван? Представям си нещо такова. Не знам дори на метър колко струва плата. За шиенето, ще си ги ушием, мъжът ми е тапицер.
Пердета и килим имаме сравнително нови.
Мечтая си да махнем и старата секция, но нямаме гардероб и я ползваме за дрехи.
Всичко ще ми е от полза, защото не съм се занимавала до сега с такива неща, а информация за цени, ще ми е много полезна.
Благодаря! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 11
Ами за паркета, понеже и аз се оглеждам точно затова гледам из продавалника разни обяви :

Циклене+ фугиране+ 3 ръце лакиране за 7,5 лв/м2

Циклене + 3 ръце лакиране  5,5 лв/м2

# 2
  • София
  • Мнения: 1 744
150лв боядисването с латекс
около 150 лв и цикленето на паркета

# 3
  • Мнения: 2 297
Много се извинявам, но не можете ли да си боядисате сами?
Не е чак ядрена физика. Simple Smile
И без това хубавите латекси са скъпи сами по себе си.

За добиване на нов вид на секцията погледни в тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=696974.0

# 4
  • Мнения: 8 984
Разбира се че ще боядисаме сами, не разбрах защо е този тон.
Питам за цените на латекса, искам дори най-евтиния латекс, а не бъркан от ядрени физици.

Благодаря за линка.

rumen_iankov вик,бани, mania666 благодаря.  bouquet

# 5
  • Мнения: 4 458
Аз гледах дамаски не отдавна 110 лв до 160 лв /л.м двойна ширина.Не претендирам да са най-изгодните.Беше малко провинциално магазинче.

# 6
  • София
  • Мнения: 23 190
40лв ни струваше латекс средна цена, нито най-евтиния, нито от най-скъпите за стая 7 на 4, боядисахме си сами. Забавно беше  Simple Smile
Не купувайте от най-евтиния възможен, моите наблюдения са, че се налага да се използва по-голямо количество и накрая крайната сума е същата, а усилията са по-големи.

# 7
  • Мнения: 8 984
40лв ни струваше латекс средна цена, нито най-евтиния, нито от най-скъпите за стая 7 на 4, боядисахме си сами. Забавно беше  Simple Smile
Не купувайте от най-евтиния възможен, моите наблюдения са, че се налага да се използва по-голямо количество и накрая крайната сума е същата, а усилията са по-големи.


Благодаря много! Simple Smile

# 8
  • Мнения: 10 609
Ето тук има дамаски от 20 до 100 лева: http://shop.velexinc.com/tekstil/damaski.html

# 9
  • София
  • Мнения: 8 294
150лв боядисването с латекс
около 150 лв и цикленето на паркета

Да те взема да боядисаш у нас при тази оферта.  Mr. Green
Площта, посочена по-горе е около 98 м2 (както махнеш площа на прозорците и вратите)

# 10
  • София
  • Мнения: 1 744
Обади се ще дойда.Но ако стените са само с един цвят.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 744
В момента в Практикер има цветен латекс на Декоратор 5кг.за 12.99лв.С 2 ръце ще придобиете желания цвят.А за тавана можете да вземете бял латекс на Дисповит.

# 12
  • Мнения: 8 984
Благодаря.
А 5 кг. дали ще стигнат?

# 13
  • София
  • Мнения: 1 744
За тавана ще стигнат.Но за стените може да ви трябват 2 баки по 5кг.Но вземете от плоските .защото сега Декоратор пуснаха едни кутии подобни на блажната боя,които нямат никаква покривност.

# 14
  • Мнения: 8 984
Благодаря.
Значи 1 бака (13 лв) за тавана бяла и 2 баки (26 лв) за стените, които ще оцветим.
В практикер оцветяват ли латекс?
Колко струва, знаете ли?

До тук 39 лв за латекс и около 150 лв циклене на паркет.
Мисля да търся плат или дамаска по вторите употреби, там има пердета и платове, казаха ми за един магазин до Автогарата.
Ако някой знае плат евтин, да пише.
10 лв метъра ми е скъпо. Ще ни трябват около 10 метра плат, а 100 лв за плат ми идват много.

Общи условия

Активация на акаунт