Какво имат да делят Нешка и Бианка след 30 години?

  • 95 817
  • 1 812
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 892
Мисля, че има нещо друго.
Струва ми се, че Бианка е под силното влияние на съпруга си, който изглежда властна личност. Поне с такова впечетление останах.

Явно имат стари сметки с Нешка. Най-вероятно наистина не й е харесвало да задява непълнолетните и състезателки.

# 61
  • Мнения: 3 179
Аз съм склонна да вярвам на Бианка. Срещу методите на Нешка са се изказвали и други "златни момичета''. Както каза Б. П. почти всички са избягали от Бг, максимално далеч.

# 62
  • Мнения: X
От книгата на Маргарита Рангелова за Нешка (писано е 1988 г. - точно преди скандалите):

"Бианка вече се чувства прима и дава някои тревожни признаци на това ново самочувствие. Защо, когато тренира до Лили? Вярно, пълно с качества е това дете и характерът му е по-шампионски. Тренира сериозно, без фасони, без уговорки, без да критикува непрекъснато невъзможността на плановете. Тренира, както тренираше Анелия. И все пак не вижда ли каква гимнастика играе Лили, а освен това няма ли никакво чувство за йерархия. Та Игнатова беше шампионка, когато още никой не подозираше, че съществува някаква Бианка. Не, тези от шампионската порода, ако признават някаква йерархия, то е дотолкова, доколкото всички трябва да видят, че по чудо от тях няма. Може би за всичко това помогна и фактът, че точно Бианка е гимнастичката, която най-безпрепятствено е вървяла нагоре. Нея Нешка я показа едва когато всички щяха да ахнат. И ахнаха. Имаше време да я задържи до този момент, защото имаше четири много силни пред Бианка.

Нищо, не пречи със самочувствието си, казва Нешка. Не е прекрачила границите, които ще ме обезпокоят. Доволна съм. Тренира много добре, бързо усвоява, бързо напредва. А и от следващата година вече точно нейното самочувствие ще ни е необходимо. Тогава действително ще стане лидер и ще оцени напълно какво е била Лили за нея през тези две години… "

# 63
  • Мнения: 1 732
Има две емблематични фигури в българския спорт , чиито резултати
до момента не са повторени,ценени и канени по света ,но у нас по традиция
от "осана до разпни го".Каквото и да се говори,както и да се извъртат нещата -
времето показа,че загубихме вече завоювани традиции в тези дисциплини.
Можем само да им благодарим и да се гордеем,че са българи - Нешка Робева и Иван Абаджиев !
Книгата на Бианка няма да я прочета ,усещам някакво залитане и търсене на публика.Грозно,
много грозно и непочтено.Никой на сила не прави шампиони.
И аз съм на това мнение. Много грозно. Самонадеяно и липса на уважение.
Като не й е харесвало на Бианка, защо се е хванала на това хоро и е продължавала да го играе??? Големият спорт е тежък, понякога страшен, граничещ с недопустими, абсурдни правила и моменти. Големият спорт не е за всеки.

Като треньор Нешка Робева е постигнала изключителни, недостижими висоти и не бива упадъка/ който сега придобива зловещи размери и трансформации в България/ да стигне толкова далеч- да се хвърля кал дори и към такива постижения.

........Както каза Б. П. почти всички са избягали от Бг, максимално далеч.
Е, хайде, сега. Нешка ги е прогонила  Laughing
Кой не "избяга" от БГ? Над 2 милиона сме вече навън. Като няма подходяща работа и за някои морето е твърде плитко, нормално е да отидем там, където плуваме в свои води.  Peace

# 64
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
.. Да се чудиш американците как си ги правят шампионите, дето не е като да ги нямат.


Много от т.нар. американски шампиони са точно от Русия и се състезават под американско знаме, но тренират изцяло по руски методики. Те имат цели изградени центрове в Америка, където всички са руснаци.

# 65
  • Мнения: 20
Това, че са им предложили много изкушаващи договори в чужбина и са си уредили живота също го дължат на Нешка, защото тя ги е подготвила и трябва да са й благодарни.

Що се отнася до труда и методите- така се става шампион, то не е за всяка уста лъжица. Пък и никой не е викан и държан насила в залата.

# 66
  • София
  • Мнения: 241
Адриана  Дунавска също се изказа негативно за книгата на Бианка, в интервю  Лили Игнатова също споделя , че не харесва казаното от Бианка. Изглежда  тя си е живяла  и тренирала в свой измислен свят, че сега е в него е ясно и с невъоръжено око.

# 67
  • Мнения: 34 791
И двете са ми еднакво противни.

# 68
  • Мнения: 9 041
И  аз я гледах при Карбовски и останах с впечетлението ,че тя е написала тази книга за да се помири със себе си и ,въобще за да се оттърси  от всичко което я е тормозило толкова години.Само не разбирам,защо просто не е напуснала и сложила край на кариерата си............

# 69
  • Мнения: 3 179
И  аз я гледах при Карбовски и останах с впечетлението ,че тя е написала тази книга за да се помири със себе си и ,въобще за да се оттърси  от всичко което я е тормозило толкова години.Само не разбирам,защо просто не е напуснала и сложила край на кариерата си............
Тя си каза, че когато е искала, не са и позволили. После е дошъл т.н. ''провал '' в Сеул, където са я изкарали  родоотстъпник, че не е взела титлата и изпуснала бухалката. Някой виждал ли е снимката на Бианка, на Олимпиадата, след изпускането на бухалката, на вечеря, всички, лицето на Бианка, как пред нея няма нищо, никаква храна, защото  е наказана, само чаша вода.........?
Повечето говорите наизуст и сте склонни да жертвате други хора, само заради някакви титли.

# 70
  • Мнения: X
Аз съм склонна да вярвам на Бианка. Срещу методите на Нешка са се изказвали и други "златни момичета''. Както каза Б. П. почти всички са избягали от Бг, максимално далеч.

Какво значи избягали? Годината не е 1980 все пак. В България треньорите масово са зле платени, дори и във футбола, с малко изключения. Нормално е да търсят по-добри възможности и заплащане.
Аз имам приятелка, която беше в ансамбловото съчетание на Нешка. После стана треньорка и прилагаше точно нейните методи. Били сме заедно с нея и децата от отбора й на почивка в съседни почивни бази в Цигов чарк и се сещам, че посред нощ ги вдигаше да им проверява багажа за бисквити и шоколади. Брат й беше с нас и й направи скандал пред децата, но тя беше убедена, че така трябва. Сега е треньорка в Канада. Едва ли там прилага гореописаните методи, но там за нея е просто работа. Страстта и амбицията ги няма.

По темата - Нешка си е Нешка и мисля, че няма нужда от доказване, а Бианка беше и явно още е неприятна лигла.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 266
Твърдо заставам зад Нешка  Peace
Познавам много добре методите й, години наред съм тренирала по тях, тя създаде стандарта в българската художествена гимнастика.

# 72
  • Мнения: 2 810
В онези години имаше само две школи - българската и руската и от тук и
проблематиката. Всичките шампионки на СССР станаха треньорки в САЩ,Канада,
а Нешка имаше примамливи предложения и за Япония ,но отказа.
Ирина Дерюгина - първа сила в нац.отбор се разплака,когато бе победена ,
а публиката възнагради Илиана Раева с прегласуване на оценката и .
Колко пъти бяхме горди с тях !
Нешка не заслужава подобна кампания - българките бяха недостижими.

# 73
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 546
Адриана  Дунавска също се изказа негативно за книгата на Бианка, в интервю  Лили Игнатова също споделя , че не харесва казаното от Бианка. Изглежда  тя си е живяла  и тренирала в свой измислен свят, че сега е в него е ясно и с невъоръжено око.

Обаче и двете казаха, че не са чели книгата.  ooooh!

За мен има истина в тази книга, иначе Нешка нямаше така да подскача, човек най- много се засяга от истината. Също така вероятно Бианка преувеличава някои моменти, но може и така да ги помни. В крайна сметка Бианка има право да разкаже своята история и това няма как да бъде историята на Лили, Анелия или която и да е от другите гимнастички. Спомня си лошото, защото се е разделила с лошо и с треньорката, и с федерацията. Лично аз не виждам никаква драма  с тази книга, даже ако Нешка не беше скочила, щеше да мине незабелязано за широката аудитория. Абе, като се замисля, по- разочарована съм от Нешка, сигурно, защото за Бианка нямам никакви очаквания. Вместо да махне с ръка, да даде съвсем кратко интервю в стил "съжалявам, че Бианка има такива спомени, не съм съгласна с тях, но не искам да я съдя, сигурно има своите причини, повече няма да коментирам, благодаря за вниманието" тя размахва някакви "случайно" запазени писма и прави неприятни намеци като стара ДС. Другото, което не ми хареса, е, че вече в две интервюта разказва, как Адриана е спечелила златен медал след като Нешка изрично помолила Лили да й го отстъпи. Сякаш са й го подарили по милост. Дори да е било така, е много грозно да го ползва в спора си с Бианка.

# 74
  • Мнения: X
За мен има истина в тази книга, иначе Нешка нямаше така да подскача, човек най- много се засяга от истината. Също така вероятно Бианка преувеличава някои моменти, но може и така да ги помни. В крайна сметка Бианка има право да разкаже своята история и това няма как да бъде историята на Лили, Анелия или която и да е от другите гимнастички. Спомня си лошото, защото се е разделила с лошо и с треньорката, и с федерацията. Лично аз не виждам никаква драма  с тази книга, даже ако Нешка не беше скочила, щеше да мине незабелязано за широката аудитория. Абе, като се замисля, по- разочарована съм от Нешка, сигурно, защото за Бианка нямам никакви очаквания. Вместо да махне с ръка, да даде съвсем кратко интервю в стил "съжалявам, че Бианка има такива спомени, не съм съгласна с тях, но не искам да я съдя, сигурно има своите причини, повече няма да коментирам, благодаря за вниманието" тя размахва някакви "случайно" запазени писма и прави неприятни намеци като стара ДС. Другото, което не ми хареса, е, че вече в две интервюта разказва, как Адриана е спечелила златен медал след като Нешка изрично помолила Лили да й го отстъпи. Сякаш са й го подарили по милост. Дори да е било така, е много грозно да го ползва в спора си с Бианка.
Това са и моите мисли.. И аз такова поведение очаквах от Нешка.

 

Общи условия

Активация на акаунт