Солун

  • 17 064
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 768
И аз не знам, не съм ходила там и не ми е ясно кое къде е и как става. Затова, особено ако не е голяма разликата, ми се вижда по-лесно да е организирано.

# 16
  • София
  • Мнения: 216
Еднодневните екскурзии до Солун не са скъпи и са добри за хора, които за първи път отиват в града. Ако самостоятелно се организирате, също е вариант. Но трябва да се има предвид, че трафикът в града е доста тежък, губи се време в търсене на място за паркиране и т.н. Медитеранеън Козмос се намира до околовръстното на Солун, не е в центъра. Преди няколко години сме спали в х-л Le Palace на главната търговска улица Цимиски. За нас не беше особено евтин, но местоположението му за разходка в центъра на Солун е много добро.
Иначе има добри хотелчета и в покрайнините, но за първо ходене, мисля, че ще е малко объркващо.

# 17
  • Мнения: 242
Здравейте! Позволявам си да се включа в темата, за да споделя и попитам. Заминаваме за Солун на 26 април и се връщаме на 29 април. Ще пътуваме с лек автомобил. Имаме резервация в хотел Qwin Olga. Опитвам се да си направя карта от хотела до по-важните места, които трябва да се видят. Някой може ли да ми помогне като изброи приятни места за разходка, исторически забележителности, подходящи шопинг обекти и места за хапване. Ще ви бъда много благодарна, а когато се върнем ще споделя конкретни впечатления.

# 18
  • Мнения: 10 547
Давам ти линка от първа страница. За първо отиване, това е Солун.  Simple Smile

Все пак да кажа, че съм се спряла на Nea Metropolis

# 19
  • Мнения: 784
И последно не срещнах препоръка за хотел в града!  Simple Smile Някой спомена, че хотелите са скъпи. Аз, разузнавайки през Букинг, не останах с такова впечатление.

Аз се прях на Ел Греко - http://www.hotelelgreco.gr/bg/rates-thessaloniki-lodging.aspx
Имат промоция -20% от понеделник до четвъртък за двойна стая със закуска и безплатна отмяна на резервацията, излиза 48-50 евро. Хотела имал малък паркинг, а ако не стигали местата, те пращали в друг наблизо. Даже пише че им е безплатен паркинга, но нещо не съм много сигурна ...
Отзивите в Буникг са много добри. В сайта си се рекламират, че били единствения 3-звезден хотел, който предлага обслужване като за 4-звезден  Wink

Колкото до цените - всеки си знае кое му е скъпо, кое - евтино. За мен 50 евро е добра цена, но като се има предвид, че ще сме с родителите ми - пенсионери, тях от 50 евро на вечер ще ги заболят сърцата, така че за тяхно успокоение исках нещо по-евтино. Най-евтините цени, които видях са от 35-40 евро за стая, но пък отзивите за чистотата на тези хотели бяха лоши, а аз с това не мога да направя компромис, та така ....

# 20
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Царицата-майка, Ел Греко е на хубаво място, тъкмо еврейския квартал Лададика ви е под носа.

ndimitrova, ето ти карта:

https://maps.google.com/maps?saddr=QUEEN+OLGA+S.A.,+44,+Vasiliss … =5,10,11&z=14

А е хотела
B са Чадърите - един от символите на Солун
С е Бялата кула. Може и по вътрешните булеварди, но покрай брега е по-приятно и спокойно.
От бялата кула е лесно за ориентиране.
D е тв кулата, на окято може да се качите безплатно.
E е площада Аристотелос
F е Арката на Галериус
G е ротондата
H e амфитеатъра
I е църквата Свети Димитър с мощите му
J e Ано поли (стария град)

това са основните забележителности, които се сещам в момента

# 21
  • Мнения: 242
Царицата-майка, Ел Греко е на хубаво място, тъкмо еврейския квартал Лададика ви е под носа.

ndimitrova, ето ти карта:

https://maps.google.com/maps?saddr=QUEEN+OLGA+S.A.,+44,+Vasiliss … =5,10,11&z=14

А е хотела
B са Чадърите - един от символите на Солун
С е Бялата кула. Може и по вътрешните булеварди, но покрай брега е по-приятно и спокойно.
От бялата кула е лесно за ориентиране.
D е тв кулата, на окято може да се качите безплатно.
E е площада Аристотелос
F е Арката на Галериус
G е ротондата
H e амфитеатъра
I е църквата Свети Димитър с мощите му
J e Ано поли (стария град)

това са основните забележителности, които се сещам в момента
Много благодаря! Ти си върхът! Разпечатах, уголемих и след 10 тръгвам.

# 22
  • Мнения: 2
препоръчвам ресторант Китчен бар, на брега в близост до бялата кула!!! страхотна храна и гледка! Simple Smile

# 23
  • Мнения: 242
препоръчвам ресторант Китчен бар, на брега в близост до бялата кула!!! страхотна храна и гледка! Simple Smile
newsm10

# 24
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Няма защо и приятно изкарване   bouquet
Само да вметна, не помня дали споменах - от арката към морето тръгва една много пирятна улица с магазинчета, книжарници и ядене - страхотна е.

# 25
  • Мнения: 6 031
Алооо, картографката да се прекръсти на: Картограф на форума.  hahaha
Шебече,  Hug
това е вместо запис.

Солун не го познавам толкова добре, колкото други градове, но го харесвам.

# 26
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Мими  Hug Joy
Чертая всичко, кото кажете  Grinning

# 27
  • Мнения: 13
Благодаря ви на всички за разните подробности. Тъкмо навреме  ми идват, защото сме планирали пътуване до Метеора и имаме нощувка в Солун на 4 май. Резервирали сме хотел Орестиас до църквата Св.Димитър. Предполагам, че не е музей , а действаща църква и ще има Великденска служба Embarassed

# 28
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Действаща е да, и е много красива. Всъщност гръцките църкви са много хубави.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 771
Благодаря ви на всички за разните подробности. Тъкмо навреме  ми идват, защото сме планирали пътуване до Метеора и имаме нощувка в Солун на 4 май. Резервирали сме хотел Орестиас до църквата Св.Димитър. Предполагам, че не е музей , а действаща църква и ще има Великденска служба Embarassed

Не само, че е действаща, но там са мощите на Св. Димитър, да не ги пропуснете, лек път.

Общи условия

Активация на акаунт