Солун

  • 17 117
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 160
Шебек,mia - благодаря ви много.  bouquetмного сте мили и отзивчиви.дано си прекарам хубаво.първо ще ида на космос ,там ще видя как е пазара и обядвам.после ще сляза с колата в центъра и ще я оставя на паркинг да поразгледам града и да пия едно фрапе на централната улица.

# 46
  • Мнения: 13
Здравейте, момичета!  Прекархме чудесно и се върнахме с толкова хубави впечатления. Всичко беше точно така, както сте го описали. Кавала е едно малко бижу. Метеора е наистина магическо място-заради горещините отидохме рано сутринта, намаше ги тълпите с туристи и всичката красота беше като че ли само за нас. Беше Велики четвъртък и в женския манастир послушахме монахините как пеят на сутрешната служба. Направихме много снимки, но колкото и снимахме ми се струваше , че не сме заснели всичко. Много ни хареса и Солун. Моят мъж се изкефи максимално от пазара и от една квартална кръчма Ностос, където на обед завърши първата ни разходка. А аз от кафето до Агората и улицата към Ротондата. Надвечер пак обиколихме по площад Аристотелес , където магазините вече затваряха. Разгледахме църквата Св.Димитър , запалихме свещ вътре и си купихме за вкъщи. Толкова съм била изморена , че не ме събуди камбанния звън в полунощ.

# 47
  • София
  • Мнения: 160
христос воскресе.
ходих до солун и си прекарах чудесно.най-напред ходих до космос.там няма още намаления.купих си 2 сутиена на триумф и ми направиха намаление от 20%.разгледах ме го  и там обядвахме.паркинга там е безплатен само 30 минути,след това може да стои колата ти цял ден за 1 евро и половина.срешнахме едни българи и те казаха че имало автобус от там до центъра на солун.но ние несме го ползвали и незнам колко е билетчето.след това отидох с колата на паркин в центъра до улицата покрай брега.там се разходихме по пешеходната и магазините,пихме фрапе и т.н.  това е за сега.въобше в гърция винаги ни е харесвало-чисто море,полъхвах ветрец и хубави улици,добро обслужване./нямаше кисели български келнери като на нашето черноморие/гърците знаят как да правят търговия и да развиват туризъм.винаги любезни,усмихнати и готови да те упътят.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 326
Може ли да ми кажете как стои въпроса с паркирането в центъра на Солун, разбрах, че било много трудно и за това се чудя дали да не отседнем за 1 ден в хотел с паркинг  Rolling Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 3 771
Може ли да ми кажете как стои въпроса с паркирането в центъра на Солун, разбрах, че било много трудно и за това се чудя дали да не отседнем за 1 ден в хотел с паркинг  Rolling Eyes

Bobka Има платени паркинги, но това с хотела е най-правилният вариант. Има такива хотели в централната част. И за нас най-важното е в хотела да има паркинг и интернет.

# 50
  • Мнения: 10 547
Може ли да ми кажете как стои въпроса с паркирането в центъра на Солун, разбрах, че било много трудно и за това се чудя дали да не отседнем за 1 ден в хотел с паркинг  Rolling Eyes

Ако имате възможност, това е най-добрият вариант. Инак в Солун е пълно с платени паркинги, на които хубавото е, че са под сградите и са на сянка. Вчера за три часа ни взеха 6 евро.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 326
  bouquet А бихте ли ми препоръчали хотел с паркинг, нещо не мога да се ориентирам,  хотелите, които гледах в центъра пише, че има паркинг наблизо  Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 817
След бялата кула в дясно по еднопосочната има паркоместа, там може да се спира. За платените паркинги по спомен се купуваха от периптеро-тата талони...

# 53
  • Мнения: 784
В Солун водата от чешмите става ли за пиене? /и за Кавала и Тасос, ако знаете, че да не ходя да питам по всичките гръцки теми  Embarassed/

# 54
  • София
  • Мнения: 3 771
В Солун водата от чешмите става ли за пиене? /и за Кавала и Тасос, ако знаете, че да не ходя да питам по всичките гръцки теми  Embarassed/

Не ви препоръчвам да пиете от чешмите в големите градове, дори навсякъде, има достатъчно ниски цени за мин. вода.

# 55
  • Мнения: 123
Записах се за еднодневна екскурзия до Солун в събота. Има ли отворени магазини? Пазара къде се намира и само в неделя ли е?

# 56
  • Мнения: 32
Здравейте!

Съвсем неочаквано решихме за Нова година да сме в Солун. Преди 7-8 години съм била, но при приятели (в домашна обстановка) и спомените ми са доста избледнели. От града почти нищо не си спомням, освен прекрасната, крайбрежна улица.
Този път ще бъдем в IMPERIAL PALACE HOTEL 4*, дано да е приятен.
Някой от вас посещавал ли е Солун за Нова година и какви са впечатленията?

# 57
  • Мнения: 18
Знаеtе ли какви ферибоtи за къде tръгваt от солун ?

Общи условия

Активация на акаунт