Солун

  • 17 075
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13
О, много хубаво се получава! Пак благодаря .

# 31
  • София
  • Мнения: 3 771
Благодаря ви на всички за разните подробности. Тъкмо навреме  ми идват, защото сме планирали пътуване до Метеора и имаме нощувка в Солун на 4 май. Резервирали сме хотел Орестиас до църквата Св.Димитър. Предполагам, че не е музей , а действаща църква и ще има Великденска служба Embarassed

Трябва ли ви инфо за Метеора ???

# 32
  • Мнения: 10 547
Трябва, трябва!  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 13
                Присъединявам се. Praynig Колкото повече, толкова по-добре!

# 34
  • София
  • Мнения: 3 771
                Присъединявам се. Praynig Колкото повече, толкова по-добре!

Момичета Метеора е едно от най-уникалните места, които сме посещавали вече три пъти. Пътувайки в тази посока, ако не преспите в Солун, може да го направите в Paralia Katerini, по това време има много ниски цени. След това като пътя влезе в планината, покрай река Pineios в никакъв случай не пропускайте да спрете на Tempi Valley. Това е място където водата извира от недрата на планината до църквата Agia Paraskevi в една тясна пещера. Водата е светена, носете си празна бутилка да си напълните.
След това минавате Лариса и се отправяте към Трикала. След още малко пред вас ще се появи такава гледка, че ще си помислите, къде съм? Удивителна красота, малко извънземна. Следват красивите селища Kalambaka и Kastraki. Имате възможност да избирате между множество хотели на цени от 25 до 100 евро за двама. Може да го направите предварително, примерно в booking за да хванете добра цена, ако има гореща оферта. Изберете хотел с гледка към метеорите, струва си. Последният път бяхме в Famissi Eden, басейн, две уникални църкви в двора, фамозна гледка. Малко остарял, но не ви трябва повече, резервирах гореща оферта 45 евро, нормална около 65,  съвсем близо до централната улица, паркинг и закуска.
В градчето може да се качите на влакче, което ще ви разходи чак до Kastraki, множество заведения и бързи закуски няма да ви оставят гладни. Може да ползвате и колата, няма проблем както до манастирите, така и наоколо, има къде да се паркира.
В момента има 6 действащи манастира, преди са били много повече, но историята знаете как да прочетете. По принцип са седем, но единият много често е затворен. Стигат ви Meteora-Great Meteoro, Varlaam, Agiou Stefanou-St Stephenу, Agias Triadas-Holy Trinity, Moni Rousanou, Moni Agiou Nikolaou Anapafsas. До всеки може да стигнете с колата, паркирате и след това пеша се изкачвате до самият манастир, не е трудно, дори е приятно. Пригответе фотоапаратите, снимките които ще направите ще са едни от най-хубавите в живота ви. Дано времето е с вас.
Няма да разказвам повече, няма смисъл, трябва да се види. Ако искате питайте нещо, насреща съм.

# 35
  • Мнения: 249
Има множество екскурзии с ваучери,ние ползвахме такава, на път за Метеора ни разведоха и из Солун,бяхме с Комфорт травел-предвид цената биваше.Но Солун изобщо не ми хареса.



на мен пък ми е любим град, винаги бих се връщала там

# 36
  • София
  • Мнения: 160
здравейте -а как се стига до солун от софия

# 37
  • Мнения: 1 846
По-красив ли е Солун от Кавала?

# 38
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Различни са. Солун е втория по големина град в Гърция. Кавала е много малка, силно туристизирана и има хубав залив с виадукт.
На мен Солун повече ми харесва, но аз съм по големите градове.

lili-2000
Автобус, кола. За влак не съм сигурна, но този за Атина трябва да спира на Солун. Преди имаше влак София-Солун, но го спряха.

# 39
  • Мнения: 646

lili-2000
Автобус, кола. За влак не съм сигурна, но този за Атина трябва да спира на Солун. Преди имаше влак София-Солун, но го спряха.
Има влак, но с прекачване на границата. Гърците спряха международните си линии.
Ако сте с кола - има удобни паркинги на пристанището в близост до митницата.

# 40
  • Мнения: 1 846
Мерси добро шебекче....Кавала ми харесва, а за Солун явно ще е малко един ден  Rolling Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 283
Солун ми е един от любимите градове, които мога да посещавам и още....и още....по всяко време на годината. Обожавам да ходя там, някак си ме зарежда.
Лично на мен Солун повече ми харесва от Кавала, но те са и твърде различни. Шебек го е казала вече.

lili-2000 ето една подробна карта как се стига от София до Солун, независимо дали с автобус или кола.
http://www.viamichelin.com/web/Routes?strStartLocid=31MzU1bzEwY0 … mi&devise=1.0

# 42
  • София
  • Мнения: 160
благодаря на всички,най-вече на миа.с колата ще ходя и искам да отида на космос -мола.дано да хвана намаленията.ходила съм преди години и се строеше някаква магистрала.сега пътя сигурно е направен.ако негреша се пътуваше след границата за халкидики и след това не за центъра на солун,а за аерогарата македония и там от дясно се намираше космос.след него и икеята.имали някакви изменения сега?

# 43
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Пак е така, ако не искате да влизате в града направо по околовръстното Peace
Ден за забележителностите на Солун е достатъчен, за приятно лежерно прекарване може и повече.

# 44
  • София
  • Мнения: 283
благодаря на всички,най-вече на миа.с колата ще ходя и искам да отида на космос -мола.дано да хвана намаленията.ходила съм преди години и се строеше някаква магистрала.сега пътя сигурно е направен.ако негреша се пътуваше след границата за халкидики и след това не за центъра на солун,а за аерогарата македония и там от дясно се намираше космос.след него и икеята.имали някакви изменения сега?

Ако искаш да стигнеш направо Космос няма смисъл да влизаш в центъра на Солун. Гониш табелата за Македония по околовръстното, точно отдясно е Космос, Икея, Водния парк. Намаления сега обаче едва ли ще има. Официалното лятно намаление е около 15 юли. Тогава си заслужава.
А иначе ако искаш може да си оставиш колата на паркинга на Космос и с такси - около 7-9 евро може да стигнеш до центъра на Солун - площад Аристотелес, Егнатия, Цимиски. Последните две улици са им пазарни и има абсолютно всички марки, които ги има и в мола. Аз лично ги предпочитам там.

Общи условия

Активация на акаунт