CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема №28

  • 43 963
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 11
Сигурно е така, както казваш. Но ми е мъчно, че се "рекламираме" с това, че сме най-евтината работна ръка в ЕС. А може да се рекламираме с висококвалифицирани кадри. Все още.

Високо квалифицирани кадри има навсякъде по света. Включително и вносни.
Ако не са чуждите инвеститори да отварят работни места...не знам до къде би се качила безработицата.
Кризата е повсеместна. В някои фирми закриват места и цели офиси и отварят позиции в България, точно заради по-ниските разходи за заплати.

Обаче Палмичка...каква е тая заплата 500 и няколко си.... Confused По-добре е от нищо, пък ти си продължавай да се озърташ. Ще се яви и по-добър шанс  Peace
Така е злато!  Hug Но на мен ми се струва, че много пари по пътя на чуждестранните инвестиции отиват не където трябва. Примерно надува се заплатата на някой чист вредител, а се орежат добросъвестните и много подобни. Така, че в крайна сметка не им излиза по-евтино. Знам го от инвеститор. Накрая остават с едни хора, които не предоставят точна такава качествена услуга каквото е необходима и каквато биха желали. Та не им излиза по-евтино заради неправилното разпределение на капитала тук на място от наши хора.  Laughing
Днес ходих на едно интервю само, защото не ми беше удобно да отказвам. Така не ми се разкарваше, обаче човек може понякога да вързва тенекия с чиста съвест. Отидох при шефа на веригата - някакъв застарял, може би вече побългарен германец. Започнах да говоря (а трябваше да мълча и да чакам да ми вадят думите с ченгел), та обяснявам аз какво ми се иска да представлява бъдещата ми работа и тоя ме отряза веднага след това.  Confused Свикнал, че тука има много кандидати нашия (но за други позиции) и му е широко около врата (за това казвам побългарен). Нищо може поне да прокарам по-добри условия на труд евентуално за близкото бъдеще и в България. И тоя чичка се ръкува с мен все е дно съм някакъв авер и така ми стисна китката, на която имам травма, че умрях от яд задето се разкарвах!  ooooh! Трябваше да си дръпна ръката и да му направя знак до тука бяхме!  hahaha Това заслужава дъртака!

Последна редакция: пт, 01 мар 2013, 18:31 от Палмичка

# 691
  • Мнения: 1 059
Палмичка, не може да се отрече, че понякога постовете ти са
много забавни. Все забравям да те питам- не се ли замисляш и за
надомна работа, някакви преводи от немски например?

# 692
  • Мнения: 651
Пускам линк към сайта на много полезна инициатива. Фору, където и аз преди повече от 10г. успях да намеря първата си сериозна работа.

Това е линк на фирмите-участници:
http://careerdays.bg/Nacionalni-Dni-Na-Karierata/2013/?mode=participants

hakama, за твоята специалност би ли се намерило място в някоя от добивните компании около София?

# 693
  • Мнения: 418
Аз започнах работа вече в една фирма. Доволна съм от хората и отношението им.
Парите не са много, но пък държа много на добрата работна атмосфера  Peace
Стискам палци на всички чакащи и търсещи  Peace Simple Smile

# 694
  • UK
  • Мнения: 4 311
Честито, Клодия, успех!

# 695
  • Мнения: 1 446
Палмичка,колкото и да е overhead-a (ръководни кадри,ала бала), все по-евтино излиза. И аз от инвеститор го знам. Иначе няма да го правят, повярвай.
Този форум е много добър,можете да седнете на интервю още там. Знам за много компании,които ще наемат на място с конкретни оферти,включително и ние--ще правим регистрации към клиенти по време на събитието, или ще реферираме направо, ако клиента е там.  Peace

# 696
  • Мнения: 648
Тинки, благодаря за полезната информация

# 697
  • Мнения: 11
Палмичка,колкото и да е overhead-a (ръководни кадри,ала бала), все по-евтино излиза. И аз от инвеститор го знам. Иначе няма да го правят, повярвай.

Пропусна да кажеш, че някои го правят заради качеството, защото има и доста хора, които докато работим сме се старали и това не е останало незабелязано в чужбина. Иначе ямаше да продължават да съществуват и идват дори и да им ги даваше без пари овърхеднатите.  Wink

Veniz да мила, мислила съм да отварям някаква такава фирма, че имаче кой ще ги даде на мен преводите.
Клодиа честито! Така е атмосферата и за мен е много важна и от това, което видях и при мен ще бъде добра.

Последна редакция: сб, 02 мар 2013, 12:52 от Палмичка

# 698
  • Бургас
  • Мнения: 7 061
Пускам линк към сайта на много полезна инициатива. Фору, където и аз преди повече от 10г. успях да намеря първата си сериозна работа.

Това е линк на фирмите-участници:
http://careerdays.bg/Nacionalni-Dni-Na-Karierata/2013/?mode=participants

hakama, за твоята специалност би ли се намерило място в някоя от добивните компании около София?

Само като види човек за Бургас колко и какви фирми ще участват и може да си представи колко е зле положениетов града.

# 699
  • Мнения: 492
само да кажа , че в София има 32 обяви за юристи , а в моя град 2-3, като едната я пускат от септември.Много е обнадеждаващо, нали?

# 700
  • Мнения: 62
  Job fair-а ще е на 13-14 март в зала Армеец, ако не се лъжа? Аз смятам да го посетя  Peace

# 701
  • Мнения: 1 265
В Бургас ще чакаме лятото! newsm78 newsm78 newsm78

# 702
  • not found
  • Мнения: 581
И ние във Варна ,дано и малко да се вдигне нивото на заплащане  Tired

# 703
  • Мнения: 1 446
Национални Дни на Кариерата Добра Кариера, Добър Живот:

12 - 13 Март 2013    София    Национален дворец на културата, ет. 5
18 Март 2013    Варна    Фестивален и конгресен център
20 Март 2013    Велико Търново    Великотърновски университет „Св. Св. Кирил и Методий”, пети корпус
25 Март 2013    Русе    Русенски университет „Ангел Кънчев”
27 Март 2013    Свищов    Стопанска Академия "Д. А. Ценов"
1 Април 2013    Пловдив    Пловдивски Панаир, Конгресен Център
3 Април 2013    Бургас    Бургаски свободен университет

# 704
  • Бургас
  • Мнения: 7 061
Ето такава работа бих работила с удоволствие
http://www.karieri.bg/karieren_klub/klubove/marketing/2012866_sp … _po_obshtuvaneto/

Общи условия

Активация на акаунт